Öö, päev ja renessanss

november 21, 2008

Maitsekad inimesed manerismiperioodist

Trendikas paar manerismiajast

Oktoobris lubasin neile, kelle ööelu sakib, et korraldan poolavaliku matinee, kus oma trupi rahvas saaks tantsida ja uued huvilised pealt vaadata. Ja näe, ei möödunud aastatki, kui ma juba lubadust täitma asun. Nüüd on asi võtnud küll sellised tuurid, et saaks teha Jakobi Mäe Kultuurikoja egiidi all täitsa ametliku algajatekursuse – septembris unistasid nad, et ma korraldaks lastekursuse, aga selle reklaami peale ei ilmunud ühtegi last, hoopis täiskasvanud hakkasid kaeblikult helistama, et kas neid ei võetagi. Võetakse küll, miks mitte.

Nii et kavatsen tuleval neljapäeval ehk 27. novembril kell 19 tutvumisürituse teha. Mitte küll sellises peoformaadis, nagu ma esialgu plaanisin, aga samas võib üritust, mis algab enne kella 22, ilmselt ikkagi peaaegu et matineeks nimetada (kes tunneb huvi, miks matinee ei ole kellaajal, mida lõokesed ja neist hirmutatud öökullid hommikuks nimetavad, vaadaku “Viimasest samuraist” järele, mitte sellest Tom Cruise’iga, vaid Helen De Witti omast). Ööeluliste probleemide vastu tundub selline varane kellaaeg ilmselt küll kummastav ravim, aga ma usun, et pikema aja jooksul annab päevane tantsimine ka ööelule jumet. Neljapäeva õhtul see tund toimuma jääbki, kuigi esimeses tutvumistunnis on võimalik kellaaega natuke edasi või tagasi loksutada.

Tantsustiilid ise on peaasjalikult sellised, kuigi stiilipidudel läheb vaja ka sellist lihtsamat materjali. Barokiga ma algajaid parem kohe kiusama ei hakka.

Kursuse eest tuleb küll maksta, 220-270 krooni (kuni 26. eluaastani kehtib odavam variant, edasi algab ealine diskrimineerimine), kuidas see seal Jakobis täpselt vormistatud on, ei tea, aga ma oletan, et vajaduse korral on võimalik selle kohta ka mingi paber saada, mida tuludeklaratsiooni vahele kleepida. Varasema underground-eluga võrreldes see väga suur muutus ei ole, sest varemgi korjasin ma raha, et saali üürida. Kui meil õnnestub edaspidigi maksujõulisi tellijaid leida (igal aastal on paar tükki olnud), siis saab esinedes osa raha ka tagasi. Ning kes paari tunni järel leiavad, et ei olegi nii raske, võivad ka Saltatriculi edasijõudnute tundi tulla, selle eest pole esialgu peale maksta vaja (seal on endiselt üüriraha kogumise süsteem, aga paari kuu jagu üüri on juba olemas).

Ja matinee ise on enesestki mõista prii sissepääsuga.

(Pildi sain siit.)

2 kommentaari Kellele: “Öö, päev ja renessanss”

  1. […] tantsuhuvilisi sigines küllalt palju (napilt, aga siiski), et kultuurikojal tasub tõesti selline ring tekitada. Järgmisel neljapäeval kell seitse läheb siis päris õppimiseks, seekord oli rohkem […]

    Meeldib

  2. […] 22, 2008 Kuna keegi on siin ööd, päeva ja renessanssi otsimas käinud, siis ega ma ei hakka küünalt vaka all hoidma. Algajate […]

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: