Banaanikoor on endiselt suurem kui banaan

jaanuar 1, 2009

… ja et ma seda tõsiasja ära ei unustaks, riputan endale siia meeldetuletuse.

Nimelt meenus meile ühel päeval tuttav, kellel on harjumus kõneleda, kuidas see, teine ja kolmas on talle kõvasti külge löönud ja kuidas ta neljandale ja viiendale üliväga meeldib. Ilma et keegi teine seda täheldada suudaks.

Reflekteeriva inimesena jõudsin sellest meenutusest kiiresti hirmsa järelduseni, et ega minu endaga teisiti pruugi olla. Iga kord, kui mulle naiselik vaist peale tuleb ja ütleb, et a, b või c on minust sisse võetud, võib see arusaamine olla täpselt sama vildakas.

Õnneks meenus kohe järgmiseks selline tore asi, et suurem osa ajast mõtlen ma hoopis sellest, et mulle meeldib a, b või c või koguni x, y ja z ja kas või kõik korraga – või kuidas ma neile külge löön. Ja ütlesin siira kergendustundega, et vähemalt seda on võimalik endal teada.

A., kes oli kogu arutluskäigu ära kuulanud, heitis seepeale mulle pika pilgu, aga tal jätkus küllalt taktitunnet, et mitte öelda “elementaarne, Watson”.

Naergu pealegi. Elementaarne või mitte, aga seni, kuni ma tegelen sellega, mis ja kes mulle meeldib, väga puusse siiski ei põruta.

Öelge veel, et egotsentrism ära ei tasu.

P.S.
Üldse meenuvad igasugused asjad. Näiteks praegu tuli meelde, et täna on esimene jaanuar ja oleks vist ennist pidanud head uut aastat soovima, aga näe, see läks jälle meelest ära. Nii et looduses valitseb tasakaal.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: