Kadunud maailm

aprill 14, 2009

Vaikse Nurgakese kohvik Lutsu raamatukogus on nagu… nagu… nagu ütleme Austraalia – kus evolutsioonipuu mujal väljasurnud harud veel täies liigirikkuses õilmitsevad. Eks ma pea silmas vananevaid ja vanu joodik- ja muiduboheemlasi, kelletaolistel ma ei tea Tartus teist sellist pesitsemiskohta olevat, ning hirmu ja õuduse juttudest hoolimata on sellel saarel imekombel õnnestunud ka säilida.

Armsalt mitmekesiste inimestega hetk kirjanduskohvikust, pärit Linnaraamatukogu fotoalbumist.

Armsalt mitmekesiste inimestega hetk kirjanduskohvikust, pärit Linnaraamatukogu fotoalbumist.

Aeg-ajalt triivin sinna ka ise vargselt sisse – ma olen seal saanud kõige paremat kartulisalatit, kuigi täna ütles baaridaam, kes kõiki külastajaid paistab tundvat, usalduslikult, et täna ei ole kartulisalat hea, ärgu ma seda võtku – ja kõikidest suvalistest kannukohvidest, mida Tartu pealt saada, on seal siiski kõige odavam. Kirjanduskohvikutesse pole paraku veel jõudnudki.

Alati ei ole ma julgenud sinna väga pikalt maha istuda, sest üksikut nooremat naisterahvast võib seal vahel tabada sama suur tähelepanu nagu Claudia Cardinalet mõnes Metsiku Lääne kõrtsis ja see võib tülikaks muutuda. Aga selle peale ei saa ju lõpmatuseni pahandada. Minul on kümneid kohti, kus käia, nendel mitte. Ja enamasti on ju ikkagi nii, et ma saan rahus oma odavat kohvi juua ja atmosfääri endasse imeda.

Vahel juhtub seal väga ilusaid asju. Kord mediteerisin seal mahlaklaasiga, kui minu lauda maandus mitte just vana ja mitte just joodik-boheem KR. “Äkki tahad ka midagi”, küsis ta murelikult minu üksikut mahlaklaasi vaadates, kui oli oma pirukad ära tellinud. “Ah, ei, ma ei tahtnudki midagi rohkem, ära muretse, ja pealegi, sa ei ole ju rikkam kui mina”, ajasin tagasi. “Nojah, aga igasuguseid asju võib elus ette tulla, ” arvas tema.

Mina Vaikses Nurgakeses... ptüi, see tähendab Claudia Cardinale saloonis... äh, vahet pole.

Mina Vaikses Nurgakeses... ptüi, see tähendab Claudia Cardinale saloonis... äh, vahet pole.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: