Osalusvaatlused Pärnu Hansalt

juuni 28, 2009

…ütlevad, et täiskasvanud on suuremad tropid kui lapsed. Poliitiliselt korrektsemalt: laste hulgas ei olnud selliseid troppe täheldada nagu suurte hulgas.

Ja ma ei pea silmas seda parmu, kes meie kontserdi ajal rahulikult üle lava kooserdas. Parmu jaoks ongi festivalid ja kontserdid ainult taustsüsteem pudelikorjamisele ja selles süsteemis on asjad sedapidi, et tema teeb oma tööd ja meie kakerdame jalus. Aga kõik need ülejäänud –
kuueliikmeline kolonn, kelle käitumist Andres huvitatult jälgis, kui ta oli juba taibanud, et tal ei õnnestu trajektoori kuidagi selliseks väänata, et neist mööda saada ja kellele ta seega otsustas otse kõhtu tantsida, mispeale kolonn olevat siiski hargnenud, laskmata end muidu oluliselt häirida; või näiteks kõik need, kes kõndisid üle väikese platsi, kus parajasti tantsis korraga 12 inimest, kelle vahele ei jäänud kuskil üle poole meetri ruumi – eriauhinna pälvib muidugi tegelane, kes Kannil vihmavarjuga äärepealt tornkübara peast kaksas – äh, arvatavasti usuvad nad ennast ise selle parmuga täiesti eri kategooriatesse kuuluvat. Unistagu edasi.

Lapsi sattus koreograafia keskele samuti, nii et vahel tuli mõnel tantsijal ootamatuid poognaid joonistada, aga see tuli pigem kõrgendatud huvist toimuva vastu. Selle puhul olen mina nõus väikesele jalustolknemisele läbi sõrmede vaatama. Lahe on ju näha nii innustunud austajaid, kes üritavad ennast pärast etendust ema käest lahti rebida, et meiega kaasa tulla. Ega me mingid superstaarid ei ole, kellele groupie’d ennast kogu aeg backstage’i sokutavad ja oma aluspesu loobivad. Kiljuvad fännid on esialgu veel meeldiv eksootika.

Aga see täiskasvanud kooserdajate seltskond jääb mulle ikka hoomamatuks. Maitea, isegi kui seal pinkide ja lava vahel, kus meie tantsupind oli, ei oleks midagi toimunud, isegi kui seal oleks olnud tühi õhk muusikute ja publiku vahel, siis minul oleks imelik pealtvaataja ja esineja vahelt läbi jalutada. Aga mida mina ka tean. Ma olen oma jalutuskäigu rütmi või trajektoori muutnud ka selle peale, kui ma näen, et keegi kedagi või midagi pildistab ja tõenäoliselt mind sinna pildi peale ei planeeri.

Andres kahtlustas, et tegemist on sellise alaliigiga, kes reageerib ainult väga kitsale ärrituste spektrile ja see spekter jääb rangelt Õllesummeri raamesse. Sel juhul tundub ikkagi, et nad sünnivad täiskomplekti tajudega, mis hiljem taandarenevad, sest põngerjate üldist rohkust arvestades oleks muidu pidanud vähemalt mõni kivinäoga mudilane meie vahelt läbi käima. Aga kõik allameetrised, kes lähedusse sattusid, jätsid mulje, et me ei ole kaugeltki nähtamatud.

Minu silmis argument üldise hea hariduse (ja huvihariduse) kättesaadavuse kasuks – lapsed näikse olevat vastuvõtuvõimelised loomakesed, kahju oleks, kui nende andekate tegelaste arengut mõjutaks ainult troppvanemad.

————————————
Tegelikult oli kokkuvõttes päris mõnus festival: hea bänd, head fännid ja väga hea päikeseloojanguga piknik mererannas, kus me kõik saime äkilise selgusega aru, MIKS inglased võileiva kohta just “sandwich” ütlevad. Päike loojub Pärnus küll imelikus suunas, aga eks sellepärast olegi huvitav reisida, et mujal on kõik asjad teisiti.

3 kommentaari Kellele: “Osalusvaatlused Pärnu Hansalt”

 1. nodsu said

  Kui kedagi huvitab, siis selle jutu kõrval Blogilehes avaldatud pilt on tegelikult tehtud Tartus Antoniuse Õues ja on pärit trupi kodulehelt http://www.hot.ee/saltatriculi/ – võib loota, et tuleval aastal saab Pärnu hansa kodulehel meie reklaamimiseks kasutada mõnda Pärnus tehtud pilti, sest nüüd on neid juba natuke kogunenud.

  Meeldib

 2. […] tuli meie tantsimise ajal platsile üks ullike. Tema ei olnud kindlasti selline suvaline õllekotiga jalutaja, keda ma varem kirunud olen: ta oli silmnähtavalt huvitatud ja tantsis kaasa […]

  Meeldib

 3. click here said

  An impressive share! I hav just forwarded this onmto a coworker who was conducting a little homework
  on this. And he actuaslly ordered me bbreakfast simply because
  I stumbled upon it for him… lol. So let me reword this….
  Thank YOU for the meal!! Butt yeah, thanks ffor spending some
  time to discuss this topic here on your internet site.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: