Kompostipäev, vanaema poiss-sõbra päev ja rahvusvaheline armukesepäev

oktoober 16, 2009

Mõni nädal tagasi lekkis mulle roheliste parteist infot, et nad tahavad algatada eelnõu vanavanemate päeva sisseseadmiseks. Lekkepiirkonnas tekkis nii agar diskussioon, et mul tuli kange tahtmine vähemalt sedagi edasi lekitada, milleks roheline lekitaja mulle ka lahkelt loa andis, põhimõttel, et eni pablisiti is guud pablisiti. Eelnõu lekitamisega olen ma enivei hiljaks jäänud, aga ma mõtlen, et vähemalt saab noorem põlvkond teada, milline on noorema keskea meili- ja netilingo ja pealegi leiab siit tõesti häid riigipühi, kui kellelgi peaks puudu jääma.

e: nojah, lasteias on sellist päeva kahtlemata kohane tähistada, aga riiklikult… no vanavanemad on ju ka ometi kellegi emad ja isad? või ma olen millestki valesti aru saanud?

kui hirmus tahtmine on, siis võiks ju teha tähtpäeva mõne sellise ühiskonnagrupi jaoks, kellel seda praegu pole. no ma ei tea… näiteks vabaabielus elavad lastetud paarid (pidada olema kõikse paremad maksumaksjad). või kui ajalukku vaadata, siis võiks meil olla näiteks suurperede päev — selliste perede päev, kus elavad koos mitmest
põlvkonnast ja eri sugulusastmetes inimesed. no nagu vanas talumajapidamises. või siis vanaema poiss-sõbra päev 🙂

ota, kas meil lemmikloomade päeva pole tõesti riiklikult olemas?
lasteaedades ju on…

n: Rahvusvaheline armukesepäev? Ma arvan, et seda on enda päevaks põhjust pidada suuremal osal ühiskonnast kui iga armuke eraldi võttes arvatagi oskaks. Aga karta on, et ühe kalendripüha pärast kõik armukesed veel kapist välja tulema ei hakka.

Rohelistel oleks kohane hakata tähistama hoopis kaht uut riigipüha, jalakäija- ja jalgratturipäeva. Ja kui järele mõelda, siis ühistranspordipäeva ka. Ota mul tuleb neid rohelisi pühasid kohe hulgem – taaskasutuspäev, ostu-ja
autovaba päev – tõsi küll, need on juba olemas, aga mitte riigipühana -, päikeseenergiapäev (kohane oleks jaanipäev) ja kompostipäev (neid võiks olla mitu nagu maarjapäevasid – noh, et kulukompostipäev ja lehekompostipäev).

b: kule see pole nüüd vast piisav põhjus parteisse astuda, aga kahtlemata partei võidaks sellest kui sa neile ideid genereeriks. 🙂

[…]
se vanaema uue mehe endise naise poja eelmisest abielust, selle naise…jne, ühesõnaga tüüpiline eesti perekond peaks ika kah hea sõnaga olema mainitud, seaduses tähendab.

kurat, ennem tehku midagi asjaliku kui penskareid tahvad rohelisi valima meelitada, nt hüpaku swedpangale peale et tudisevad mutid saaks oma närused kroonid pangast tasuta kätte. — see on jo ajutine investeering, nad varsti surevad ära ja pealekasvavad penskarite põlvkonnad on juba harjund seina seest raha võtma. see muidugi ei õnnestu, sest pank on kangekaelne aga populistlikku algatust võib ika teha.

Ja siis läks jutt juba poliitikalt korralikele vanainimeste teemadele nagu öömaja otsivad hääletajad (muidugi mitte valimiste mõttes, eks ole) ja kaltsukast saadud riided ja kas peab kohe pead pesema või saab äkki tulevasse nädalasse lükata.

Tahaks näha, mismoodi meie hääli püütakse, kui me ükskord pinsile läheme.

Advertisements

2 kommentaari to “Kompostipäev, vanaema poiss-sõbra päev ja rahvusvaheline armukesepäev”

  1. Nele said

    Irw… tehku rahvusvaheline tümakapäev kah.Kuulata võib kodus või ümber auto seistes. Ja keegi ei kobise!

  2. AV said

    Kogun valestilugemisi. Loo sissejuhatusest lugesin välja sõnad „et nad tahavad algatada vandenõu” ☺

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: