Džungel tungib sisse

oktoober 27, 2009

A. läks paariks päevaks ära ja näetsa, nii kui meest ei ole majas, hakkavad metsloomad ründama.

Kõigepealt lasi naabritüdruk koos oma sõbra või sugulasega mu ukse taga kella, et mingi imelik loom on kinni jäänud, vaadaku ma, mis loom, ja kas mina saan lahti.

Loom oli osavalt koltunud murtudsüdamevõpsikusse varjunud, nii et mina küsisin kõigepealt, et mis loom, mina ei näe mingit looma. Ilma nägemata pakkusin, et tuhkur. Naabritüdruk pakkus, et rebane.

Aga oli jah miski või keegi naabritädi verandaseinast läbi pugedes tagumist otsa pidi kinni jäänud.

Sõber või sugulane kangutas plaate natuke lahtisemaks, minu panus piirdus kiibitsemise, looma vaatamise ja määramiskatsetega.

“Ei ole rebane”, arvasin mina, “rebane on suurem ja punasem”.
“Äkki on koer?”
Nuusutan. “Ei ole nagu koera moodi hais. Äkki on kährik?”
“Ei tea… Kuule, aga ta on selline karvane. Polaarrebane!”
“No kust see polaarrebane siia saab. Ma arvan, et on ikka kährik”
“Kas kährik on nii suur?”
“Ega see siin ka eriti suur ei ole. Kuule, aga äkki on ikkagi koer?”
“Äkki on jah kutsikas, kinni jäänud sinna.”
“Oota, ei ole ikka koera nägu. Või nagu on ka.”

Loom pääses lõpuks vabaks, aga teeskles edasi, et teda ei ole seal. Nüüd läks juba huvitavaks – mis me siis pihta hakkame, kui ta otsustabki sinna jääda. Aga niipea, kui ma toa poole asutasin, et keskkonnateenistuse telefoni otsida, võttis tema jalad alla.

Ei jooksnud nagu koer, oli ta nägu nüüd mis ta oli.

***

Õhtul peksis kass akna taga kuidagi vaiksemalt kui muidu ja tuli sisse, komps hambus. Hiir, väga elus veel pealegi. Kass oli väga rahul ja valmistus õhtu otsa hiirega mängima. Mulle see idee jälle ei meeldinud (oleks siis mingi puhas ja kiire tapatöö või toodaks mulle juba valmis surnud hiir) ja ma üritasin sekkuda, ise ka ei tea, mis ma saavutada lootsin. Hiir läks selle peale kingakarpide taha peitu, kass asus luurama ja telefoninõustaja A. soovitas mul mõlemad välja visata. Kassiga läks lihtsalt, edasi üritasin hiirt kastide tagant sussi sisse püüda, jõudsin järeldusele, et hiir on tuppa ära kadunud ja lasin kassi uuesti sisse, sest kuidagi tuleb see hiir ju välja saada. Kass hakkas väga aktiivselt sealtsamast otsima, kus mina sussiga olin jahmerdanud ja heitis paar pilku sellelesamale sussile, mispeale mina heitsin sinna kah ühe pilgu ja avastasin, et hiir ei ole mitte kaotsi läinud, vaid et mul on ta õnnestunud kogemata täpselt plaani järgi kinni püüda. Ega ma siis midagi loomingulisemat teha osanudki, kui et viskasin välja. Kass seda eriti tähele ei pannud. Üldse oli ta minu sekeldamise peale hämmastavalt vähe solvunud – mõelge, mida teeks mõni koer, kellel saak peaaegu suust ära võetakse – küllap mõtles, et ma olen niisama lollakas. Küllap on tal mõnes mõttes ka õigus.

4 kommentaari Kellele: “Džungel tungib sisse”

 1. Nele said

  Minu kassid on tulnud nii surnud linnu kui ka surnud hiirega ning peaaegu surnuks “mänginud” ühe konna. Siis mul küll kunagi neist kahju ei ole, et nad minu peale solvuvad, kui ma mänguasja käest ära võtan.
  Aga mis loom too teine ikkagi oli?

  Meeldib

 2. nodsu said

  Kõige rohkem kahtlustan kährikut. See pidi olema hästi karvane ja muidu koera nägu, ainult et ei ole koer.

  Meeldib

 3. Nele said

  Äkki oli mõni väikest kasvu kodutu? Või pohmellis päkapikk.. Ja tegelikult sa ei saa kunagi teada, mis elukas see oli, nii et võis vabalt täiesti fantastiline elukas olla.
  Ma nägin … ah, see läheb liiga pikaks,kirjutan parem oma blogis edasi.

  Meeldib

 4. […] 5, 2010 Aru ma ei või. A. käis korraks ära ja juba jõudis jälle mingi hiir tuppa ilmuda. Ma isegi ei tea, kas ta tuli kuskilt oma jala peal või kassi hambus. Ega […]

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: