Haiguste ravi vol. 2

november 15, 2009

Seekord püstitasin vist oma põdemise kiiruserekordi. Reede hommikul kukkusin 38 kraadiga ära ja veetsin kaks päeva 38-39 kraadiselt tukkudes ja nälgides – igasuguste toitvate toitude mõtegi hakkas vastu ja tunne oli selline, et võite oma asendamatud aminohapped sisse soolata. No ja täna ärkasingi juba inimese temperatuuriga, ainult et kes nüüd oskab öelda, mida tuleks ja tohiks süüa, et jõud ruttu tagasi tuleks ja paastunud kõht välja kannataks? Häda on selles, et ega miski ei maitse veel päris normaalselt.

Tõestamist leidis, et kui ma olen haige, meeldivad minu ajule eriti abstraktsed kombinatsioonid. Lapsena oli mul kaks õudset palavikuhallukat, üks algas päris elus nii, et vaatan, K. mängib sealsamas toas mingi kohvri otsas ja äkitselt ma teadsin, et seal on ruutjuured sees ja ta ei tohi seda kohvrit lahti teha. Teinekord teadsin, et teises toas on hästi suured arvud ja see oli väga õudne.

Seekord ei olnud päris hallukas, ikka unenägu, mitte ka eriti õudne, aga sama teemaga ikka: nägin unes, et oli üks selline töö, et maailma arvud ringi tõsta. Polnud tähtis, kui palju jääb vanasse kohta, ükski arv ei pidanud vanasse kohta jääma, aga säilima pidi TASAKAAL.

12 kommentaari Kellele: “Haiguste ravi vol. 2”

 1. Eva said

  Mesi? Jogurt? Kohupiim?

  Meeldib

 2. Serial K said

  ma nägin äsja unes, et ma lubasin “12 tooli” eesti keelest inglise keelde tõlkida kursusetööna ülehomseks.

  ja päev enne eelnes ärkamisele vahetult siuke dialoog.
  keegi küsib ootamatult: “kui sa näed und, siis kas sa näed unenägu?”
  “no vahetevahel,” vastan ma kohmetult ja ärkan

  Meeldib

 3. Serial K said

  üldiselt ikka puuviljad peaks minema, viinamarjad e glükoos ja tsitrused ehk c-vitamiin

  Meeldib

 4. libarott said

  Minu ema omal ajal turgutas haiget närba last kuumaks aetud Coca-Colaga, sidrunit kah sisse. Suhkur (energia) + kofeiin (ergutus), lisaks gaseeritud ja happeline (peksab mahlad liikvele).

  Olgu öeldud (enne kui keegi emale tagantjärele lastekaitse kaela saadab, irw), asja mõte oli selles, et kui seedimine sedasi käima lükatud, küll siis jõuab tervislikumate olluste peale mõelda 🙂

  Meeldib

 5. nodsu said

  Coca-Cola kasutusest rahvameditsiinis võiks omaette uurimustöö teha. Ameerikas pidi ta olema popp ravum kõhuhädade vastu ja tänu oma fosforhappesisaldusele vist vahel isegi aitab natuke.

  A mul käima lükkamisega erilist probleemi ei ole, rohkem nagu see, et kuidas kõht välja kannatab, nagu nälginul ikka.

  Haiguse ajal ma muidu imesingi kuuma siirupivett nagu kaan, tundus kõige maitsvam asi (siirup oli omatehtud või peaaegu isetekkeline). Praegu ei taha enam magusaid asju hästi näha, isegi mesi hakkab vastu, jogurt läheks võib-olla maitsestamata peast isegi sisse, aga kõigepealt peaks siis kedagi ekspluateerima, et see poest kätte saada.

  Tore, et meil A.ga vahepeal koopaorava instinkt välja lõi, nii et me iga odava müügiga mingeid allahinnatud konserve koju vedasime. Nüüd, kus me oleme mõlemad kodus haiged olnud, oli päris hea, kui ühel päeval oli võtta purgisupp ja teisel päeval kalakonserv.

  Meeldib

 6. JM said

  See on muidu naljakas, kuidas sul kõik õudusuned numbritega seotud on.

  Mul oli eelmise haiguse ajal ka 39 kraadi ja ma üritasin oma voodis mingit geomeetriamõistatust lahti harutada, iga teatud aja tagant pidin ennast ringi keerama kõhuli/selili ja käed teatud nurga alla sirutama nigu meritäht ja seda nii mõnisada korda kuni puzzle lahti harutatud sai. Ehk siis hommikuni.

  Mis mu voodikaaslane sellest vehklemisest ja tõmblemisest arvas, hoitakse siiamaani viisakalt saladuses.

  Meeldib

 7. ep said

  kuna minu koopaorava instinkt käseb mul enamasti koguda tomati- ja oakonserve, siis ise saaksin ma enamasti haiguste raviks mingi tomatisupi kokku keeta. sibulat-küüslauku ikka kusagil kapi taga leidub ja kui leib on otsas, kõlbab paksenduseks ka oakonserv.

  aga ma avastasin kassipoest mingi naturaalse granaatõunamahla. st koosnebki ainult värskeltpressitud granaatõunamahlast, isegi suhkrut pole lisatud. mul on täiesti sõltuvus juba tekkinud. kui tahad, võin sulle ka tuua.

  Meeldib

 8. nodsu said

  Mul ei oleks oasupp muidugi eriline kerge toit, mitte kergem kui kotlet vms.
  Kui julged nina ukse vahelt sisse pista, oleks päris tore. Ma oleks sellest imemahlast isegi nagu juba kuulnud, Sveta käest vist.
  A. käis täna muidu vapralt jalutuskäigu korras poes (ta jäi 3 päeva enne mind haigeks, ju siis leidis, et võib varem välja ka minna) ja tõi eluliselt olulisi asju nagu kassitoit (muidu sööb kass meid ära) ja U käis paar päeva varem ja tõi selliseid eluliselt olulisi asju nagu mandariinid (ainus asi, mis sisse läks) ja vetsupaber.

  JM: kõik õudusunenäod ei ole numbritega, ainult haiguse ajal, ja see viimane numbriunenägu ei olnud isegi õudne. Minu tüüpilised õudusunenäod on ikka need, kus ma kuhugi kitsasse trepikotta kinni jään; kus ma suure hirmu pärast lendu tõusen ja sellesama hirmu peale üles ärkan; vanasti oli päris sageli seda, kuidas ma kedagi tapan ja ta ära ei sure kuidagi. Praegu paranedes oli üks korduv õudukas, et mul oli suu januga nii ära kuivanud, et vedelik ei jäänud enam külge kinni ja ei saanud juua ja kui tahtsin kedagi appi kutsuda, ei tulnud hääl ka suust välja. Selle koleda hääle peale, mis lõpuks tuli, ärkasin üles või õigemini A. vist hakkas mind raputama.

  Meeldib

 9. mindfck said

  äkki se numbrihallukate värk on kaasa sündinud vms. mingi dark meaning on seal taga igal juhul, pmst mõned kõige õudsamad kogemused elus on olnud mõned väljapaistvamad neist. mõnikord on palavikus peaga nalja ka saand, konkreetselt nagu mingi tabletilaksu all oleks. ja siis tulebki meelde, et aeg vist aspiriini võtta. paraku viimane vähegi asisem palavik jääb 20. eluaastasse. a väiksema lapsena oli enamvähem ületalve või nii, mingiks hetkeks õppisin juba unenäo sisu põhjal ütlema, et selge, ma olen haige.

  Meeldib

 10. AV said

  Mu ammune juhendaja väitis, et see, miks vase rafineerimiselektrolüüsil lisatakse elektrolüüti fosforhapet, tuleb sellest, et keegi kogemata valas vanni Coca-Colat ja leiti, et hea vask tuli. (Ning see, et lisatakse [või noh vähemalt tollal lisati] želatiini, tuli sellest, et ju vast keegi kunagi kukkus sisse, lahustus ära ja tuli samuti hea vask, aga luude lahustumise efekti sai korrata lihtsalt želatiini lisamisega, mitte tööliste uputamisega nagu toimunud muiste Damaskuse mõõkade karastamise tehnoloogias karastamine orja ihus.)

  Meeldib

 11. nodsu said

  miskipärast meenus, kuidas Lord Peter Wimsey lugudes tegi üks kurjategija inimestest vaskkujusid. Lõpuks sai kurjategija oma teenitud palga.

  mindfck, kas sul on ka matemaatilised hallukad?

  Meeldib

 12. mindfck said

  enam ei ole, st enam ei ole hallukaid.
  lapsena palavikus olid jah nii et oi oi oi, me tegelt rääkind sellest à 10 aastat tagasi. ja no ikka kurjad ja aktiivsed ja nii abstraktsed hallukad, et verbaalselt väga ei kirjelda, see “numbrilised” ei anna suht midagi edasi tegelt kas pole.
  ma valmis kihla vedama, et isal ka sama keiss, kui tal 40 palavik.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: