Veel superkangelasi

mai 11, 2010

Tuleb ikka viimase aja staarunenägu kirja panna, enne kui meelest ära läheb.

Algas see süžeeliin kapten Nemo laevaga, mis aitas inimesi metrooseisaku ajal mööda maa-aluseid kanaleid sihtkohta pääseda ja need inimesed vingusid kohutavalt ja olid väga tüütud. Hiljem oli aga juba terve jõuk superkangelasi, kellest mina sain kõige paremini läbi ühega, kelle kostüüm oli vist soomustega kaetud.

Põgenesin hirmasti pahalaste eest, ühte suurde tühja hämarasse remondis kivimajja ja peitsin ennast suure trepi kõrvale raamaturiiulisse. Siis tulid mu tagaajajad, kes nägid välja nagu “Kellavärgiga apelsini” gängi liikmed ja sattusid kokku minu sõbra-superkangelasega. Hakkasid juttu ajama, ma signaliseerisin oma sõbrale hääletult, et ta mind märkama ei teeks, aga pahalased nägid mind ikka. Mina tulin raamaturiiulist välja ja hakkasin lolli mängima, ajasin seltskondlikku loba ja tegin nägu, nagu ma ei saaks arugi, et nad mind taga ajavad.

Siis saime koos sõbraga jooksu, ma jooksin VÄGA HÄSTI, mis on minu unenägudes suur haruldus, tavaliselt hakkan ma selle koha peal paaniliselt lendama. Ma lausa ise imestasin, kui hästi ma jooksen, mööda munakivitänavaid, kaubitsejad siin, turistid seal. Ja jooksime jälle ühte suurde remondis kivimajja, suurest trepist üles.

Ülemisel korrusel olid ühes koridoris või saalis teised superkangelased, seal oli nende peakorter. Rätsep-superkangelane näiteks õmbles parajasti teistele kostüüme.
Umbes siis sai mulle selgeks, miks mu sõber-superkangelane on teistega võrreldes palju sümpaatsem ja normaalsem – teised rääkisid oma jutumulli sees kõik kursiivis või moonutatud tähtedega, aga tema rääkis tavalises neutraalses šriftis, ilusti selgelt loetavalt. See väljendas seda, et ta oli ainus, kes räägib inimese moodi, mitte ei kähise salapäraselt.

Siis sai aga selgeks, et vaenlased on meile järele jõudnud ja vaenlasteks on ülejäänud superkangelased samast kambast, kes olid nüüd otsustanud maailma vallutada.

“Me juba vallutasime ühe planeedi ja nüüd vallutame ka Maa,” seletasid. Mina olin sarkastiline ja küsisin, et kui te tahate võimu, mis mõtet oli siis endale võtta tühi planeet ja valitseda seal eikedagi? Aa, nojah, populaarsed lapsed tahavad endale omaette kohta, kus hängida, lisasin eriti sarkastiliselt.

Seepeale ütles nende kambast üks blond tibi, et just nimelt sellepärast, ja lisas: “Sa võiksid kaasa tulla, kui tahad.”

Mina taipasin, et ta lööb mulle külge ja hakkasin lolli mängima ja tegin, et ei saa aru, mida ta silmas peab – seletasin muudkui, et ei, ärge ajage segamini, mina ei ole kunagi populaarne olnud, ma olen hoopis kole, ei, ma ei ole jah üldse populaarne, heh-heh.

Selle aja peale olid kurjad superkangelased otsast omavahel tülli keeranud ja osa juba kakles seal aatriumi ümber koridoris, kustkaudu meie saali pääses. Üks viskas teiste pihta mitu ilusat mängupalli, mis plahvatasid. Keegi tõukas kellegi poole suure põdramaski ja põdramaski raskus viis selle üle rinnatise alla. Ja nii edasi, ikka selliste ohtlike mänguasjadega. Ühtäkki olid nad kõik üksteist maha tapnud.

Siis kerkis üle rinnatise ääre taas see põdramask ja teatas meile, et ülesanne (või oli see lihtsalt “see”?) on lõpule viidud.

Mul ei ole vist iial nii lõpetatud unenägu olnud.

***
Kusjuures alles kirjutades panin tähele, et seal on ju kaks korda sama asi – ma põgenen kuhugi suurde remondis kivimajja (nagu mingi 19. sajandi elumaja või isegi koolihoone, suure sisetrepiga, kivipõrandatega) – ja järgmiseks üritan ennast mingi lobaga olukorrast välja rääkida, kasutades oma kasuks ära muljet, nagu ma poleks teiste jutust üldse aru saanud. Unes oli see nagu täiesti kõrvaline pisiasi, aga mis häda tal siis korduda oli? või lihtsalt on odavam rekvisiite ja dialooge korduskasutada?

Üks vastus Kellele: “Veel superkangelasi”

  1. […] – nelja pöördega mademetega trepp, ma ei tea, mis sellise nimigi on (aga unes olen juba varemgi näinud). Koletis oli vist teisel korrusel, igatahes mitte päris all, aga mina olin temast […]

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: