Paha tuju rohud

mai 30, 2010

Nirti arutas hiljuti eri võimaluste üle paha tuju maandada. Mul tuli meelde mitu hästi erinevat meetodit, üks on see Muumipapa oma, et vaatan peeglisse ja ütlen endale “Üksi! Kalk maailm! Saatus on minu osa” ja hakkabki kohe natuke parem – või umbes nii, alati ei ole peeglit ja alati ei ütlegi, aga romaanikangelasena või oma elust tehtud kunstiteose kompositsioonielemendina on kõigega palju kergem või vähemalt uhkem hakkama saada.

Teisi võimalusi: minna vihases tujus riidekappi.

Ükskord ammu pärast üht eriti nõmedat tüli hakkas mul suurest kurvastusest nii külm, et kuidagi ei saanud sooja, siis ma tegin tassi kohvi ja kerisin ennast peldiku põrandale tassi ümber kookoniks, sest see oli ainus soe ruum, põrandaküttega. Aitas.

Ühe teatriprojektiga oli kunagi nii palju stressi ja jama, et mitte ükski õhtu ei õnnestunud ilma konjakitopkata magama minna. Lapsed, ärge seda järele tehke.

Ühe teise näidendiga tekkis väga suur vaidlus, väga-väga suur vaidlus, suur-suur vaidlus! nii et ma vaidlesin veel tükk aega oma peas edasi (lapsed, ärge ka seda järele tehke, mõttetu ja ebatervislik). Siis panin militaarsema saundiga Hispaania barokkmuusika – mingi batalla see või batalla teine – volüümi põhja ja marssisin selle saatel toas ringi nagu kurg (või tuvi Quasimodo, kui hästi järele mõelda). Aitas.

Ükskord sattusin mingis imelikus depressiivses olekus, magamata pealegi, poodi ja ostsin sealt huuleläike, mis kleebib nagu siirup. Ei teagi täpselt, mis temaga teha, vahel olen tangoõhtule minnes peale määrinud ja siis klaasist veini joonud, naks ja naks. Õhtu lõpuks on teda suus ja igal pool suu ümber nagu Gab-Gabil.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: