Kuulan pealt

september 8, 2010

Eile jalutasin üle silla, kui äkki kostis eestpoolt kole hääl, ma jätsin jõe vaatamise katki, et näha oma lühinägelike silmadega, mis seal siis õieti on. Eespool olid mingid kogud, üks tegi naishäält ja siis teine veel hirmsamat meeshäält. Peas lappas läbi võimalusi: purjus? pilves? lihtsalt vägivaldsed ja ennustamatu käitumisega? Kas lähevad üksteisele kallale? Kas peaksin sekkuma? Äkki tulevad koletised siis mulle kallale? Ja nii edasi. Kuni jõudsin nendega kohakuti ja selgus, et polegi koletised, lihtsalt noorevõitu, keegi oli just vist nalja teinud ja teist ehmatanud või midagi ja võikad hääled väljendasidki ühtaegu ehmatust ja lõbustatust (tekst umbes “Aah täitsa segane ma saad aru ehmatasin”). Ja koledus tuli sellest, et häälemurdest polnud veel ülearu kaua möödas, kukkesid enam sisse ei visanud, aga moduleerimisega paistis veel raskusi olevat. Huhh.

Õhtul korjasin õuest ploomide vahelt pesu kokku, kui kuulen kahe lapse hääli, jalgrattasurinat ja suurt haukumist, mis ei tahtnud kuidagi lõppeda. Siis ütles üks laps teisele: “Ära sõida aukudes!” ja mina mõtlesin tükk aega, et mis mõttes, ega see teine laps ei augu, hoopis koer augub, kuni ühendas ära, mida ta õieti ütles. Eesti keele võlud, o nagu obune.

5 kommentaari to “Kuulan pealt”

 1. zeeta said

  a kas ploomid on valmis? või juba korjatud-söödud? ma ju ei tea, mul pole tänavu ainsatki puu otsas old

 2. nodsu said

  Muist ploome puu otsas ja kõvavõitu, muist maha lödiks kukkunud, muist kõhtu läinud, muist osanud puu otsas mädanema minna ja muist puu otsas lõhki küpsenud, aga söödavad.
  Õunu on seevastu ainult kümmekond tükki mitme puu peale.

 3. nodsu said

  aa ja kollaste ploomide aeg sai selle ajaga läbi, kui ma Poolas olin (loe: üle-eelmisel nädalal), need vähesed, mis pärast seda veel alles, olid kollase asemel mädalillaks tõmbunud.

 4. zeeta said

  ssa rask, kuidas tahax ploome! no kasvõi neid lõhkiläinuid! pool kuningriiki ja 1 suur soojustusplaat ja uisud ploomide eest!
  kkui mul täna õnnestub magama jääda, siis ma näen unes ploome ja Nodsut seal puude all mu sonimist pealt kuulamas…(nätsaki, libisesin ju teemasse kah)

 5. kanni said

  Meenutab seda lauset “Kask akab akna taga kollaseks minema,” mille esimese poole peale Nodsu imestas, et kuidas ma saan neljanda korruse akna taga näha kakavat kassi (toa tagumisest seinast, näha oli tõesti ainult kase ülemine ots).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: