Ma ei tea, mingi intelligentne disain on või

juuli 30, 2011

Pärast seda kui ma olen päev otsa katsetanud, kas pea tuleb otsast ära, kui piisavalt kõvasti aevastada, leian ma juutuubist, et keegi on üles laadinud “Avengersi” osa, kus on “virus which causes the victim to literally sneeze themself to death”.

Ma isegi ei otsinud seda! Ma pole mitu kuud selle peale tulnud, et kuskilt “Avengersit” taga otsida!

***

Muidu ma praegu peamiselt ei viitsi suhelda, eriti kui ma mõtlen, et ees on kaks nädalat, kus ma saan privaatsust näha nagu oma kõrvu. Sellega on suures vastuolus see, et ma leidsin end täna kell kaksteist hommikust söömas tarantella-itaallastega ja ajasin sellisel varajasel tunnil piinlikult segi “õppima” ja “õpetama”, itaalia keeles muidugi, mis on eriti piinlik, sest nad ei ole seal isegi sama tüvega.

Ja mõtlesin – Mihkel Kunnuse neoteenianäidiste peale tuli meelde – , et huvitav, kas ja kui palju on uuritud seda horrori alažanri, kus on eriliselt nunnu lapskoletis/lapsmõrvar (vahel esineb ka kriminullides) või muidu ülevõimendatud neoteeniliste tunnustega elukas, kelle just needsamad tunnused õudseks muudavad. Näiteks selline. Ja miks see nii on. Üks sõber juhtis kunagi tähelepanu sellele, et humanoidsed tulnukad meenutavad reeglina kas loodet/imikut või laipa. Selle fakti kallal annaks groteskse keha teooriaga kenasti mängida. Jälle üks potentsiaalne uurimisteema.

Groteskse keha juurest tsiviliseerumisprotsessi juurde: mõtlesin, et ega suhtlemistüdimus väga vana asi ei ole – ja miks peakski, kui vanasti ei pidanud ennast teiste inimeste juuresolekul eriti vaos hoidma, alates sügamisest, krooksumisest ja peeretamisest kuni peenemate finessideni, nagu millest sobib rääkida ja lauakombed. Just see väsitab ära, mitte tingimata teised inimesed. Või vähemalt ei väsitaks nad muidu nii ruttu.

Kõmulistest välisuudistest (või mis uudised need enam) ei kirjuta, milleks, Mihhail Lotman juba toob mõistuse häält kuuldavale (mitmes artiklis eraldi, nii et kes viitsib siin klikkida, viitsigu ka mööda lehekülge rullida).

2 kommentaari Kellele: “Ma ei tea, mingi intelligentne disain on või”

 1. N said

  See Tarantella-mees ajas folgil kõik väga pöördesse. Sa sõid nendega? Äge! Ja ma just mõtlesin teda vaadates, et see võiks olla A. tulevik, et noh – ta ka nii kergejalgne =)
  Ja ma ei saa aru, miks nad vabalavale olid tulnud ja mitte ametlikul esinemisel? See oli üks folgi paremaid palasid.

  Meeldib

 2. nodsu said

  Võimalik, et tuleval aastal on juba ametlikul esinemisel, sest nüüd korraldajad nägid nad ära.

  See söömine jah kuidagi juhtus, ma veel hästi ei viitsinud kodunt välja minna, aga samas ei sobi ju tasuta söömaaega kunagi tagasi lükata. tänu sellele nägin nad täna ka ise ära, tervis oli kah juba parem ja ei aevastanud kogu aeg. Ühel hetkel veel A. tõlkis sujuvalt selle itaalia mehe itaalia juttu otse mikrofoni eesti keelde, pangem tähele, et A. itaalia keelt ei oska. Aga sellel mehel oli ka erakordne kommunikeerumisvõime, ta pidevalt sülitas elegantse kaarega keelebarjääri pihta. Ühe loo ajal sai ta näiteks kõik lapsed hamelni-rotipüüdjaliku (või onuraivoliku?) talendiga paari sekundiga enda ümber seda tegema, mis ta tahtis, ise ainult itaalia keelt kõneldes.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: