Looduse ringkäik, tsükliline aeg, Leibowitzi variatsioonid (NB! Nakkusohtlik postitus!)

märts 1, 2012

Ba oled – dähtadasti it’terdeti kaudu – dohu saadud.

Lohutan ennast värskema eesti kirjandusega:

Tuuker õõtsus veepiiril. Täiesti liikumatult. Vaatasin teda – tuukri huuled olid pruntis nagu kalal, ninast tuli natuke tatti. Tatt voolas piki ülahuult suunurka, suunurgas segunes tatt süljemullikestega ning liikus siis kasvava voona põse peale ja sealt tilksti järve, kus muutus helesiniseks järveveeks. Jälgisin protsessi ja mõtlesin aukartusega – see mees on osake lokaalsest veeringlusest.

(Margus Tamm, “Unesnõiduja”, 2011)

Tõepoolest, mõtlen, on sula, kevadvete aeg, kõigil tuleb oma panus anda. Olgem loodusega üks. Ujutagem Supilinn ühisel jõul üle.

Nüüd tuleb ainult tublisti vedelikke manustada, et ma nina kaudu ei dehüdreeruks.

Mis muusse kalendaariumi puutub, siis Rada7-s meenutati, et algas Must Märts, “mille vältel palutakse mitte osta ühtegi filmi, plaati, raamatut, mitte alla laadida ei legaalselt ega illegaalselt vaid lükata ostu/hankimissoov edasi aprilli”.

Paastuajaks igati sünnis. Infotarbimispaast. Mõtlesin juba enne, et paneks endale ajutiselt peale piirangu nimega “Ei uus riie”, iga kord, kui tuleb himu kaltsukasse minna, koukigu ma parem selle asemel auguliste sokkide kotist midagi nõeluda. Väike infopaast ainult täiendaks seda, eriti kui suudaks ennast internetist eemal hoida – aga ehk polegi hädasti tarvis, Elion juhatas selle oma öiste hooldustöödega juba väikest viisi sisse ja päeval pole ju aega nagunii. Või kui ikkagi internetti ronin, siis tegeleksin seal vagalt inimkonna hüvanguks Wikipedia tõlkimisega.

Üks vastus Kellele: “Looduse ringkäik, tsükliline aeg, Leibowitzi variatsioonid (NB! Nakkusohtlik postitus!)”

 1. kaamosrules said

  Nää-nänn-nänn-nää-nää, minul ei ole enam nohu……

  Paastuga on nõrkadel inimestel pahasti. Peaks ju justkui millestki loobuma, aga ega ei raatsi hästi. Viisakas oleks loobuda millestki, mille puudumisest valus on, aga oh kui lihtne on öelda hoopis, et “sel kuul ma samakat ei joo”, ehkki ka pastukuuta oleks see kraam puutumata jäänud.

  Peaks ka netipaastu pidama.
  Juba mõte sellest on nagu käe amputeerimine.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: