Tantsuteade

september 25, 2012

Panin tähele, et siia satutakse viimasel nädalal hästi sageli “keskaja tantsu” otsides (oh, kus mulle meeldiks, kui otsingutermin ei oleks mitte “keskaja tants”, vaid “renessansstants” või lihtsalt “ajalooline tants”), nii et infoks:

tänavu alustame oktoobrist, praegu käib veel aegade kooskõlastamine, sest mullust reedest saaliaega ei saa täies mahus kasutada, selle asemele saime hoopis pühapäeva õhtu. Esimene kohtumine tuleb juba sel pühapäeval, 30. septembril kell 18 Jakobi Mäe Kultuurikoja (Jakobi 41) saalis.

Muidu on praegu selline plaan, et teisipäeviti kell 18 on algajate trenn, neljapäeval 18 edasijõudnute ja pühapäeval ühine – sel pühapäeval tulebki kokku leppida, kas ka pühapäevane aeg hakkabki olema kell 18 või tõstame varasemaks.

Kõige rohkem on tänavu plaanis tegelda Thoinot Arbeau tantsuraamatuga (ilmus 1589), aga ühtlasi ka muude tantsudega, mida annab selle raamatuga seostada: küll 15. sajandi lõpu – 16. saj. alguse basse danse’iga, millele Arbeau viitab kui moest läinud žanrile, küll Itaalia allikate tantsudega, mis on tegelikult täispikad versioonid tantsudest, millest Arbeau annab üksnes kõige lihtsamad liigutused, küll Inns of Courti käsikirjade tantsudega, mis on natuke detailsemad kirjeldused mõnest seltskonnatantsust, žanridest, mida Arbeau üksnes üldiselt tutvustab. Niiviisi saab teha tantse, mis on pärit umbes saja aasta pikkusest ajast ja mitmelt eri maalt, aga millel on ometi sisuline seos olemas.

———————————————————————-
Värskemad andmed: pühapäevane aeg jääb kella 18 peale. Kuna päris algajaid sel pühabal veel näole ei andnud, saame teisipäeval kokku hoopis kõige vanemate olijatega, et midagi ekstra keerulist teha. Eks selle nädala jooksul vaatame, kas on üldse mingit ekstra algajate aega vaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: