Marginaalne täpsustus marginaalse iluküsimuse foorumi juurde

jaanuar 9, 2013

Kui seal marginaalse iluküsimuse foorumis tuli üles jutt, et ega keegi ei tahagi, et naised peaks end kogu aeg värvima, õigemini profimeiki teha laskma, et küsimus on selles, et kui inimesed tahavad endast ilupilti saada, siis on kasulik profimeikija juures käia, et ilusa pildi saaks – siis jäin ma mõtlema, et minu jaoks tähendab ilupilt midagi hoopis muud ja üritasin üht ka linkida – ebaõnnestunult. Mõte oli selles, et ma tahaks ilupildi puhul peaasjalikult, et pilt oleks ilus; ja et ma usun, et ilusa pildi saamiseks ei pea modell lilles olema ega üldse ka ise tingimata ilus.

Nüüd tuli avalikku veebiruumi üks Ruudu Ulase tehtud pilt üles, mis vastab spetsifikatsioonile (ei, ei ole mina seal peal, ma ei tea, kes see on). Tähendab, modell tundub ilus küll, ma ei vaidle, aga ma usun, et tglt ei olene pildi ilu modelli väljanägemisest.

17 kommentaari Kellele: “Marginaalne täpsustus marginaalse iluküsimuse foorumi juurde”

 1. Mad Max said

  Assa! Iluküsimus on “marginaalne” ja kommentaare tuli 100!!

  :))

  Meeldib

 2. lendav said

  Ruudu Ulase tehtud pildini ei jõua kuidagi… Vähemalt sellelt lingilt mitte.

  Meeldib

 3. ogalik said

  samad sõnad. pilti ei näe, aga huvi oleks küll näha.

  Meeldib

 4. notsu said

  Vabandust, olin hajameelne linkija. Nüüd parandasin ära.

  Ma ise imestasin kah kunagi väga väga naise pool, et mingi põhjaliku ja pika postituse peale ei tule pooltki nii palju tagasisidet kui sellise paarirealise vasaku jalaga visatud nupukese. Aga et teisest küljest ilmub sellisel juhul vähemalt foorumis ka huvitavamaid, pikemaid ja põhjalikumaid mõtteid. Seal läks päris ägedaks ühiskondlikuks ja soorolliaruteluks kokkuvõttes ju.

  Ja teisest küljest saab vahel pika kommentaarisaba taha ka mõni pikk ja põhjalik postitus, kuigi minu pool on tüüpiline, et kommentaarium irdub algsest jutust ei tea kuhu. Nt selle surelikkusepostituse puhul.

  Meeldib

 5. notsu said

  mida värki, täna oli lugejarekord.

  A.pakkus, et bloginduses on hapukurgihooaeg, mina arvasin vastu, et bloginduses on kogu aeg hapukurgihooaeg: kõige rohkem loetakse siis, kui kirjutad hapukurkidest. Või millestki sarnasest.

  Meeldib

 6. Too on täis meikimata pilt muidu. Inimene ise käib ka üle üheksakümne protsendi ajast meikimata ringi. A ülemaalimine võib ka mingeid huvitavaid või meeldivaid tulemusi anda põhimõtselt. Ses-suhtes et ega ei saa nõuda, et kõigile meeldiks kunstiline foto, kohati on ilmsesti kena näha ka pildi, mis näitab inimest talle meeldivas valguses.

  Meeldib

 7. notsu said

  nojah, ma rääkisingi sellest, mis mulle meeldib, ja mis mulle silma ette tuleb, kui öelda “ilupilt”.

  see pilt, mida ma feispuugi kombeid tundmata endast üritasin linkida, meeldis mulle kohutavalt, kusjuures ma ei suuda seal siiamaani tähelegi panna, kas ma olen seal ilus või kole.

  Tõtt-öelda ei meeldinud see mulle tookord nii väga isegi seepärast, et oleks olnud tingimata kunstfoto. Meeldis, sest ma vaatasin “ohoo, täitsa mina, oi kui mina” ja igasugused iluduse ja koleduse küsimused langesid täiesti ära.

  Meeldib

 8. ulvi said

  kusjuures see lingutud pilt on ise nii ilus, et automaatselt hakkad ka modelli ilusaks pidama – st vähemalt minul enamasti see niimoodi töötabki. ilupilt, igatahes

  Meeldib

 9. notsu said

  kui pilt on ilu täis, siis jah, kesse seal selekteerima hakkab, mis täpselt.

  Seal za-umi pildipostituse kommentaariumis oli repliik Harvey Denti kohta muidugi puhas kuld.

  Meeldib

 10. k said

  fesaris saab pilti linkida nii, et sa esmalt vaatad view image või copy image location, st otsid pildi enda aadressi üles, mitte selle raamistiku, kus ta muidu üleval on

  Meeldib

 11. notsu said

  ma tegin “open image in new tab” ja võtsin sealt aadressi (jpg lõpuga), aga need, kes megajauri leheküljele ei pääse, ei saa sinna ikka ligi. need view image või copy image location variandid ei tulnud mul nagu kummagi hiireklahviga üles.

  Kui sa saad, vaata, kas sul õnnestub. Megajauri link.

  Meeldib

 12. notsu said

  häda selles, et isegi in new tab on pildi aadress facebooki oma.

  Meeldib

 13. k said

  no maidea, firefoxiga saab paremklikkida ka.

  Meeldib

 14. notsu said

  ma saan ka paremklikkida,aga neid sinu kirjeldatud valikuid ei tule. mul on kroom.

  Meeldib

 15. Morgie said

  Mul on ka kroom. Kui paremklikid pildil, siis tuleb valikutest võtta Kopeeri pildi URL – ja sellega peaks pildi Facebookist välja smugeldada saama küll.
  Kui nüüd Facebook ei ole piraatsuspoliitikat veelgi karmistanud, mis oleks ka loogiline, tegelt.
  Siis aga peaks võima Facebooki pildi lihtsalt kõvakale salvestada ja seal blogisse uuesti üles vinnata.

  Meeldib

 16. Morgie said

  Enne muidugi selleks autori luba küsida, ma arvan, kuigi samas peaks pildil kujutatud isikul pildile suuremad õigused olema, kui pildi autoril.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: