Kompositsioon

september 21, 2013

Oli täna öösel selline seiklus- või kriminullunenägu, kus meie seltskond sattus vist kedagi taga ajades ühte koopasse, kahe suuga koopasse; ühte neist avaustest täideti valmislaotud telliselementidega trahh! ja trahh! sellise hooga, et äärepealt oleks ühele meist tüki tellismüüriga sisse sõidetud. Kahtlustasin alguses neid pahalasi, keda me taga ajasime, aga selgus, et nähtavasti on tegemist lihtsalt lohakate töömeestega, neil on käsk koobas kinni müürida ja nad ei vaata eriti ette.

Samal ajal kõlasid taustaks “Aida” aariad – kas kuskilt kõlaritest või olid lähedal vabaõhuooperi proovid, mitte küll päris lõpustseenist. Mõtlesin sealsamas unes irooniliselt, et näe, milline hästivalitud heliriba.

PS

Jätkan siitsamast tänaöise unenäoga: üks mees oli koopasse lõksu jäänud, aga üleval kõrgel oli üks väljapääs. Ta harjutas mööda seina ülesjooksmist, sai iga korraga kõrgemale, seda paremini, mida kõhnemaks ta koopas nälgides jäi, kuni lõpuks jooksis juba mööda seina nagu putukas.

Nüüd märkasin ma talle ise koopast hirmuga hüüda, et nüüd, kus ta väljas on, kutsugu ka mulle abi. Lubas. Ma jäin rahumeeli ootama, see oli tegelikult päris mugav koobas, sisustatud, köögi ja WC-ga kõrvalruumides, selline salakorter ja me olime sinna lõksu jäänud lihtsalt sellepärast, et uks langes kinni või oli rikkis ja lahti sai ainult väljapoolt.

Varsti tuli töötaja mind välja laskma, aga arvas, et teeb enne, kui me ära läheme, ühe sigari. Ma pakkusin, et kuni tema suitsetab, söön mina singivõileivad ära, mida seal vaagnate viisi oli – kahju pahaks lasta minna.

Seal vaagnal või võileival oli murulauk ja selgus, et mu tädipoeg ei tea, mis taim see on. Hakkasin talle pedagoogiliselt selgitama, aegamisi vihjeid andes – püüdes näiteks rohule ja sedakaudu murule vihjata – ei saa aru. Üritasin vihjeks küüslauku seletada, et kui ta juba laukudeni jõudnud on, läheb edasi libedamalt – ei saa aru.

Advertisements

2 kommentaari to “Kompositsioon”

  1. valpri said

    muidu su tuttavaid nagu tean, aga kelle initsiaalid on WC?

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: