Kompositsioon

september 21, 2013

Oli täna öösel selline seiklus- või kriminullunenägu, kus meie seltskond sattus vist kedagi taga ajades ühte koopasse, kahe suuga koopasse; ühte neist avaustest täideti valmislaotud telliselementidega trahh! ja trahh! sellise hooga, et äärepealt oleks ühele meist tüki tellismüüriga sisse sõidetud. Kahtlustasin alguses neid pahalasi, keda me taga ajasime, aga selgus, et nähtavasti on tegemist lihtsalt lohakate töömeestega, neil on käsk koobas kinni müürida ja nad ei vaata eriti ette.

Samal ajal kõlasid taustaks “Aida” aariad – kas kuskilt kõlaritest või olid lähedal vabaõhuooperi proovid, mitte küll päris lõpustseenist. Mõtlesin sealsamas unes irooniliselt, et näe, milline hästivalitud heliriba.

PS

Jätkan siitsamast tänaöise unenäoga: üks mees oli koopasse lõksu jäänud, aga üleval kõrgel oli üks väljapääs. Ta harjutas mööda seina ülesjooksmist, sai iga korraga kõrgemale, seda paremini, mida kõhnemaks ta koopas nälgides jäi, kuni lõpuks jooksis juba mööda seina nagu putukas.

Nüüd märkasin ma talle ise koopast hirmuga hüüda, et nüüd, kus ta väljas on, kutsugu ka mulle abi. Lubas. Ma jäin rahumeeli ootama, see oli tegelikult päris mugav koobas, sisustatud, köögi ja WC-ga kõrvalruumides, selline salakorter ja me olime sinna lõksu jäänud lihtsalt sellepärast, et uks langes kinni või oli rikkis ja lahti sai ainult väljapoolt.

Varsti tuli töötaja mind välja laskma, aga arvas, et teeb enne, kui me ära läheme, ühe sigari. Ma pakkusin, et kuni tema suitsetab, söön mina singivõileivad ära, mida seal vaagnate viisi oli – kahju pahaks lasta minna.

Seal vaagnal või võileival oli murulauk ja selgus, et mu tädipoeg ei tea, mis taim see on. Hakkasin talle pedagoogiliselt selgitama, aegamisi vihjeid andes – püüdes näiteks rohule ja sedakaudu murule vihjata – ei saa aru. Üritasin vihjeks küüslauku seletada, et kui ta juba laukudeni jõudnud on, läheb edasi libedamalt – ei saa aru.

2 kommentaari Kellele: “Kompositsioon”

  1. valpri said

    muidu su tuttavaid nagu tean, aga kelle initsiaalid on WC?

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: