Halvad kemikaalid

aprill 30, 2014

Tahab jube head balansseerimisoskust ja põhimõttelist meelerahu, et leppida norutuju kui norutujuga ja mitte panna seda välismaailma arvele, näiteks “need, kes on justkui minuga ühest leerist, on nii lollid, et katku juukseid,” ja “need, kes on justkui teisest leerist, ei vaidle üldse inimeste, vaid õlgmehikestega, miks keegi mind ei NÄE”. Või “inimesed väljendavad ennast, nagu nad vihkaks mind, ja järelikult kõik vihkavad mind.”

Ei. Sisetundel, kes ütleb “sa võimendad praegu kõik ebameeldivad signaalid üle ja lihtsalt otsid oma halvale tujule põhjuseid,” on õigus ja ei jää midagi üle, tuleb selle va targa sisetunde najal balansseerida ja leppida sellega, et kogu aeg ei saa olla mõnus. Sisetunde najal, sest mõtlemine sellisel puhul ei tööta, nagu tahaks ta tõeks teha nende teadlaste juttu, kes on katsetanud, et sageli tehakse tunde ajel paremaid otsuseid kui hoolikalt läbi mõeldes. Või õigemini, mõtlemine töötab, aga vales suunas. Igavene ratsionalisaator selline.

Pagana raske on seda vales suunas kappavat mõtlemist seisma sundida, aga kuna ma alles võtsin suu täis, kuidas tuleb oma tujud üle elada nagu külmetushaigused, mitte neile põhjuseid otsida, siis au ei luba rumalusi mõelda. Hirmus lugu, kui liiga kõva häälega tarka juttu rääkida, ei saa pärast enam südamerahuga loll olla.

Õnneks tuli kurgutõve näol ka üks välismaailma põhjus vastutulelikult kohale ja ma saan nüüd toetuda sellele kargule, et see ongi päris külmetushaigus ja tuju on lihtsalt üks sümptom. Oleks veel palavik ka, siis oleks ma eriti rahul, praegu tuleb leppida kõigest nõrkuse või alapalavikuga või misasi see ongi, kui keha normaalseid kraade üles ei võta, ja mis mõjub meeleolule tegelikult rusuvamaltki. Mu ratsionaliseerimismehhanism on kahjuks nagu nõukogude armee komisjon, kes aktsepteerib haigustest ainult palavikku, muidu aja või suust verist vahtu välja, ikka ei loe.

Advertisements

2 kommentaari to “Halvad kemikaalid”

  1. teresa said

    Ega seal muud lohutust ei oskagi öelda, et läheb mööda, mida sa isegi tead. Võibolla aitab, kui lähed kuhugi õitsevasse kohta, kus on soe ja mesilased sumisevad. See õitsemine võib aga aevasta,a ja köhima ajada. Või võta kass sülle.

  2. nodsu said

    hea vähemalt, et kass aevastama ja köhima ei aja.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: