Halvad kemikaalid

aprill 30, 2014

Tahab jube head balansseerimisoskust ja põhimõttelist meelerahu, et leppida norutuju kui norutujuga ja mitte panna seda välismaailma arvele, näiteks “need, kes on justkui minuga ühest leerist, on nii lollid, et katku juukseid,” ja “need, kes on justkui teisest leerist, ei vaidle üldse inimeste, vaid õlgmehikestega, miks keegi mind ei NÄE”. Või “inimesed väljendavad ennast, nagu nad vihkaks mind, ja järelikult kõik vihkavad mind.”

Ei. Sisetundel, kes ütleb “sa võimendad praegu kõik ebameeldivad signaalid üle ja lihtsalt otsid oma halvale tujule põhjuseid,” on õigus ja ei jää midagi üle, tuleb selle va targa sisetunde najal balansseerida ja leppida sellega, et kogu aeg ei saa olla mõnus. Sisetunde najal, sest mõtlemine sellisel puhul ei tööta, nagu tahaks ta tõeks teha nende teadlaste juttu, kes on katsetanud, et sageli tehakse tunde ajel paremaid otsuseid kui hoolikalt läbi mõeldes. Või õigemini, mõtlemine töötab, aga vales suunas. Igavene ratsionalisaator selline.

Pagana raske on seda vales suunas kappavat mõtlemist seisma sundida, aga kuna ma alles võtsin suu täis, kuidas tuleb oma tujud üle elada nagu külmetushaigused, mitte neile põhjuseid otsida, siis au ei luba rumalusi mõelda. Hirmus lugu, kui liiga kõva häälega tarka juttu rääkida, ei saa pärast enam südamerahuga loll olla.

Õnneks tuli kurgutõve näol ka üks välismaailma põhjus vastutulelikult kohale ja ma saan nüüd toetuda sellele kargule, et see ongi päris külmetushaigus ja tuju on lihtsalt üks sümptom. Oleks veel palavik ka, siis oleks ma eriti rahul, praegu tuleb leppida kõigest nõrkuse või alapalavikuga või misasi see ongi, kui keha normaalseid kraade üles ei võta, ja mis mõjub meeleolule tegelikult rusuvamaltki. Mu ratsionaliseerimismehhanism on kahjuks nagu nõukogude armee komisjon, kes aktsepteerib haigustest ainult palavikku, muidu aja või suust verist vahtu välja, ikka ei loe.

2 kommentaari Kellele: “Halvad kemikaalid”

  1. teresa said

    Ega seal muud lohutust ei oskagi öelda, et läheb mööda, mida sa isegi tead. Võibolla aitab, kui lähed kuhugi õitsevasse kohta, kus on soe ja mesilased sumisevad. See õitsemine võib aga aevasta,a ja köhima ajada. Või võta kass sülle.

    Meeldib

  2. nodsu said

    hea vähemalt, et kass aevastama ja köhima ei aja.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: