Tööriistad: ääremärkus Toomesaare poliitikajutule

november 28, 2014

Lugesin minagi Triin Toomesaare poliitika-artiklit, üldiselt tore jutt, eriti poliitika vältimatuse idee (omamoodi pärispatukontseptsioon, mh?), mis kõlab kaasa Arendtiga, ma ütleks.

Ainult see jäi kriipima, et kui ta luges üles stereotüüpselt poliitikule omistatavaid omadusi, siis olid nende hulgas “oskus eirata küsitut ning viia teema tagasi enda jaoks olulistele punktidele” ja “oskus suruda läbi otsuseid, millega suur hulk ehk nõus ei ole” – kas oskus eirata küsitut ja rääkida enda jaoks olulisest on tingimata halb, ka juhul, kui küsimus on stiilis: “Kas te olete hommikuse konjakijoomise juba lõpetanud?” Ja kas oskus suruda läbi ebapopulaarseid otsuseid ei või olla just hea poliitiku tunnus – kas ebapopulaarsete otsuste tegemine ei ole vastand populaarsusele keskenduvale profipoliitikale, mis ju samuti on üks tüüpilise alatu poliitiku tegevusi? ja kui on vajalikke, kuid ebapopulaarseid otsuseid, oleks väga ebatõhus, kui nende tegija ei suudaks neid läbi suruda.

Osavus ja võitlusvahendite valdamine ei ole tingimata samad asjad, mis alatus.

Üks vastus Kellele: “Tööriistad: ääremärkus Toomesaare poliitikajutule”

  1. Triin said

    Olen sinu ääremärkustega absoluutselt nõus. Mida ma selle loeteluga ehk paremini toonitada või välja tuua võinuks, on see, et neid omadusi peetakse üldiselt just negatiivseks, kuigi nad seda tingimata ei ole.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: