Tööriistad: ääremärkus Toomesaare poliitikajutule

november 28, 2014

Lugesin minagi Triin Toomesaare poliitika-artiklit, üldiselt tore jutt, eriti poliitika vältimatuse idee (omamoodi pärispatukontseptsioon, mh?), mis kõlab kaasa Arendtiga, ma ütleks.

Ainult see jäi kriipima, et kui ta luges üles stereotüüpselt poliitikule omistatavaid omadusi, siis olid nende hulgas “oskus eirata küsitut ning viia teema tagasi enda jaoks olulistele punktidele” ja “oskus suruda läbi otsuseid, millega suur hulk ehk nõus ei ole” – kas oskus eirata küsitut ja rääkida enda jaoks olulisest on tingimata halb, ka juhul, kui küsimus on stiilis: “Kas te olete hommikuse konjakijoomise juba lõpetanud?” Ja kas oskus suruda läbi ebapopulaarseid otsuseid ei või olla just hea poliitiku tunnus – kas ebapopulaarsete otsuste tegemine ei ole vastand populaarsusele keskenduvale profipoliitikale, mis ju samuti on üks tüüpilise alatu poliitiku tegevusi? ja kui on vajalikke, kuid ebapopulaarseid otsuseid, oleks väga ebatõhus, kui nende tegija ei suudaks neid läbi suruda.

Osavus ja võitlusvahendite valdamine ei ole tingimata samad asjad, mis alatus.

Advertisements

Üks vastus to “Tööriistad: ääremärkus Toomesaare poliitikajutule”

  1. Triin said

    Olen sinu ääremärkustega absoluutselt nõus. Mida ma selle loeteluga ehk paremini toonitada või välja tuua võinuks, on see, et neid omadusi peetakse üldiselt just negatiivseks, kuigi nad seda tingimata ei ole.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: