Heade kavatsustega mõistmatud inimesed

veebruar 21, 2015

Võlur Atlante hoidis Ruggierot tema enda huvides vangis, et ta ei saaks minna oma saatust täide viima – saatusega saab, teadagi, varem või hiljem surma. Õige mitu korda hoidis, sest saatuse poolehoidjad päästsid ta vangist ära ja iga natukese aja tagant tuli uus ja parem vangla välja mõelda, üks mugavam ja mõnusam kui teine.

Me mängime kodus praegu oma kassiga sama stsenaariumi läbi: meie ei luba teda õue, sest ta on millegagi oma tagumise jala katki astunud ja ei tohiks sellega pori sees solberdada, aga teda ei huvita, ta tahaks minna oma saatust täide viima, olgu või kolme jalaga, kukkugu see haige jalg või otsast ära.

Saatuse poolehoidjaid õnneks (meie õnneks) ei ole, see-eest on kass ise oma sihist palju teadlikum kui raamatu-Ruggiero, kes igas järjekordses vanglas ära unustas, keda ta õieti armastaski ja mida õieti plaaniski. Meie Ruggiero seletab oma kavatsusi häälekalt ja visalt ja laulab “Je languis nuit et jour”, lootes, et ükskord saame me aru, et ta tahab tegelikult õue, mitte süüa või sülle.

Lõpmatuseni ei jaksa temagi kaevelda ega ühe ukse juurest teiseni, ühe akna juurest teiseni ja akna juurest ukseni kõndida, jõud kustub ja ta vajub traagilises poosis unne, käpp akna taga asuvate lootuste poole sirutatud, pea aknalaual.

3 kommentaari Kellele: “Heade kavatsustega mõistmatud inimesed”

 1. Teresa said

  Meie viimane kass lõpetas oma maise eksistentsi sellepärast, et trügis üpris haigena pulma. Sinna ta 7-aastasena jäigi. Nii et, Nodsu, sinu kass on juba üsna küpses eas õueskäiva kassi kohta.

  Meeldib

 2. nodsu said

  Mul on ambitsioon oma kass patriarhiks kasvatada. 😛

  Tundsin juba täiesti põhjendamatut uhkust, kui loomaarsti juures ühtaegu kiideti tema head iseloomu (ei küünista, kui arstitakse) ja suurt jõudu (arsti abiline kommenteeris, et hea, et ta kuri ei ole, sest ta ei ole nii tugevat kassi varem näinud ja niisugust siis küll ei jaksaks kinni hoida, kui ta pealekauba veel tige oleks. Ja kehakaalutabelit vaadates paistis, et ta on raskem kui ka kõige suurema tõu kaalunumber – ilma et ta oleks sealjuures paksuks läinud, küsisin arsti käest üle ja arst ütles: “ei, ta on selline jõujuurikas”. Nüüd võiks lisaks kõige tugevamale ja kõige suuremale kassile veel kõige vanem kah tulla.

  (toimetasin su kommentaaris oma nime veebinimeks, üritan säilitada illusiooni, et mu isik ei ole siin kõigile avalik.)

  Meeldib

 3. Saatus saatuseks, lõpuks surrakse nagunii ära =)
  /parandab parasjagu üht saatusest rääkivat lugu, sest nüüd on ometi kasu sellest, et mingi valmis lugu varuks on)

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: