Kiredraamad

aprill 27, 2015

Käisin öösel üle veranda, kuulsin maja eest siiliturtsatusi, jäin vaatama.

Suur siil jooksis ümber väikese siili ringiratast, lakkamatult.

Väike siil pöörles jälle selle kujuteldava maneeži sees, nina suurema siili poole, nagu kellaosuti. Seda saatis pidev turtsumine, nagu aias töötaks pisike vedur.

Ma ei olnud päris kindel, kas ma vaatan pealt seksuaalkäitumist, territoriaalset konflikti või hoopis peresuhteid; see oli üks motiiv, miks edasi vaatama jääda, lootuses, et äkki jõuavad nad oma tiirutamisega kuhugi välja, nii et ma saan lõpuks aru.

Ma ei tea, kui kaua nad enne minu tulekut tiirutanud olid; igatahes lasid nad samas vaimus oma kümme minutit edasi, kui sündmustes toimus pööre: suure müdinaga tuli uus suur siil ja litsus end nende kahe vahele. Esimene suur siil üritas teda välja nügida, uus suur siil jooksis talle peale; nemad omavahel mingit karusselli ei mänginud, jooksid sirgjooneliselt üksteisele peale või taganesid. Väike siil püsis vagusi seal, kus ta oli olnud. Tema oli kenasti valges, aga sellest, mis suurte siilide vahel toimub, ei saanud ma nii hästi sotti, nad olid jooksnud seina äärde ja osa lambivalgust jäi verandaserva taha kinni. Ühel hetkel jooksis üks suur siil jälle suure müdinaga minema; mul ei jää siilide näod ka nii hästi meelde, eriti pimedas, et aru saada, kumb jalga lasi ja kumb kohale jäi. Kohalejäänud suur siil alustas igatahes uuesti väiksema siili ümber jooksmist.

Uus tiirutamine oli vähemalt niipalju dünaamilisem, et ring liikus ühest kohast teise (ei tea, kas uus stiil tähendab, et võitis uus siil?); vahepeal kostis hämarusest kanget krõbinat ja ma mõtlesin, kas nad tõepoolest leiavad selle harjutuse vahelt veel aega mõne teo või mardika põske pista ja kas üldse on juba tigusid? Aga siis sain ma natuke selgust, sest suur siil hakkas püüdma väiksemale selga ronida, tähendab, seksuaalkäitumine (ja kahe suure vahel järelikult konkurents); selleks ajaks tulid nad ka vastutulelikult valguse kätte, minust paarikümne sentimeetri kaugusele. Nüüd tuli välja, et krõbistamine oli okkakrõbin: selgaronimine oli üks asi, mis seda krõbinat tegi, aga vahel käis krõbin ka siis, kui väike siil suuremat rammis, ma ei kujuta ette, kas tõepoolest hammustas.

Selgus ka see, et ega suurusest eduka selgaronimise koha pealt abi ei ole: kui emane leidis, et ei huvita, piisas tal paari väledama sammu astumisest, ehk ainult väikese puusanõksuga, ja isane libises robinal maha.

Sellesse tiirutamise-ronimise-libisemise tsüklisse nad minust jäidki, päris hommikuni ei viitsinud ma neid vaadata, eriti kui nad järjest kaugemale triivisid.

13 kommentaari Kellele: “Kiredraamad”

 1. Kaur said

  Tee sellest nüüd tants! 🙂

  Meeldib

 2. nodsu said

  Sellest tiirutamise osast on tants juba enam-vähem olemas, itaalia rahvatants nimega Ruggero.

  (komistasin selle peale “Orlando” lavastust kokku pannes, kui avastasin, et lisaks “Ruggiero” muusikateemale on olemas sellenimeline rahvatants; ühes Barabáni esituses on vana teema ja rahvatantsu teema nii kokku põimitud, et tundub isegi täitsa usutav, et selle rahvatantsu muusika ongi vanast “Ruggierost” võrsunud.)

  Meeldib

 3. nodsu said

  muide, nüüd, kus ma “Ruggero” rahvatantsu uuesti leida proovisin, visati mulle juhuslikult ette ka tulemus “ballo detto il Conte Orlando” – mis on äratuntavalt ballo del granduca teemaga – ähh, ma oleks pidanud Orlando ja mõistuse taaskohtumiseks hoopis “Alta Carretta” panema. Või kuhugi mujale.

  See oli päris kena esitus.

  A lõbus oli see, et ega juutuub omavahel Orlandot ja Ruggierot vist seostada ei oleks osanud, kui ühe “Conte Orlando” esituse interpreedi nimi ei oleks olnud Ruggero Chiesa. Küll on maailmas lõpmatult vahva ja tore, kes julgeks veel öelda, et imesid pole.

  Meeldib

 4. nodsu said

  panen siis juba ühe vana “Ruggiero” variatsiooni ka, kõige vanema, mis on säilinud.

  Meeldib

 5. Teresa said

  Siilid on üsna diskreetsed loomad, päris vedamine, et nende armuelu jälgida said.

  Meeldib

 6. nodsu said

  Huvitav, mulle neist küll eriliselt diskreetset muljet ei ole jäänud, teevad kõike suure müdina ja lärmiga.

  Siis, kui see siil, kes veranda all talvitus, üles ärkas, oli ka seda peaaegu tuppa kuulda.

  Meeldib

 7. nodsu said

  parandasin katkised lingid ära.

  Meeldib

 8. lendav said

  Kõik oli õige. Ma olen ka sellist ringmängu oma aias näinud, kiimlesid teised pikalt läbi aia, ma üle 20 minuti ei viitsinud jälgida. Kui kaua läks aega, et pisikesi siile tegelikult tegema hakata, ma ei teagi. Aga välja pole nad surnud, seega pikk piiramine viib mõnikord ikka võiduni.

  Meeldib

 9. […] mulle tundub jätkuvalt ebaaus, et sellal, kui mina vaevlen, kirjutavad teised siilipornost, hakkan ma vaikselt nägema ka positiivseid külgi. Täna pidin näiteks raamatukokku minema, sest […]

  Meeldib

 10. Puhh said

  Maisaasinnaparata, et mul käib selle jutu peale kõrvade vahel ringi “Aga siilile sa iial, aga siilile sa iial…”.

  Meeldib

 11. nodsu said

  A räägi sa sellele isasele siilile, eks ole. Kusjuures paistab, et kui emane tahaks koostööd teha, siis saaks nii, et vähe pole.

  Meeldib

 12. […] Läksin vaatasin – kuuri seina ääres, poolenisti põrandatala all oli mulla sees lohk, lehti ja samblatuuste täis veetud; üks siil külili, okkad meie poole, karvane kõht teisele poole ja minu nägemist mööda vähemalt kaks väiksemat tegelast ninapidi kõhukarvades. Seep see on, kui kevadel liiga agaralt erootikaga tegelda. […]

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: