Onu Sid õpetab Erniele majanduse aluseid*

oktoober 21, 2015

Või see mulle meenus, kui lugesin rikkaks saamise foorumi reklaami, kus lubatakse 257 eurose pileti ostnuile külma tuba – ehk “Hoiame ruumi üsna jahedana eesmärgiga, et inimesed oleksid hommikust õhtuni värsked ja reipad. Seetõttu on soovitatav võtta kaasa midagi sellist, mida vajadusel peale panna” – ja näksimist kästakse endal kaasa võtta (aga lisatasu eest saab muidugi koha peal osta, kellele rosinate krõbistamisets väheks jääb): “Võta endale kaasa pudel vett ja pakk pähkleid või mõni puuvili. PS. ära suurt toitu kaasa võta, sellega sind Saku Suurhalli sisse ei lubata! Küll on kohapeal olemas piisavalt toitlustuspunkte.”

Keelepruuk (“Jah, see tuleb võimas ja erakordne.” ja “Saalis on 3500+ sinuga sarnaselt mõtlevat inimest, see energia, mis tekib, on võimas.”) meenutas aga täpipealt üht üritust, kuhu ma kord kogemata sattusin, tookord õnneks tasuta. Tõsi, Saku Suurhalli ürkast saab vähemalt loota, et värvata ei püüta kedagi kuhugi, milleks, raha on juba käes.

—————————————————————————————————————————————————————–
*Onu Sid lubas mäletatavasti Erniele, et näitab talle kümne dollari eest, kuidas vaeva nägemata kümme dollarit teenida. Näitas. (Kui keegi teab, kust just seda Ernie-koomiksit üles leida, siis linkigu.)

4 kommentaari Kellele: “Onu Sid õpetab Erniele majanduse aluseid*”

 1. Ambrosius said

  Neil on seal väidetavalt 100% raha tagasi garantii 🙂
  Huvitav on võrrelda eestikeelse ja ingliskeelse Vikipeedia erinevusi Robert Kiyosaki kohta. Jääb mulje, et eestikeelne artikkel on osa tema “koolituse” promost, kus räägitakse mingitest täide läinud ennustustest ja igasugune kriitiline vaade tema tegevusele puudub.

  Meeldib

 2. nodsu said

  “Raha tagasi” meenutab jälle üht teist ärimudelit – lugesin kunagi ühest Vene ülikoolilinna kioskitädist, kes müüs tudengitele õnneamulette või lihtsalt head õnne. Head eksamiõnne. Ta maksis kah 100% raha tagasi, kui eksamil ei läinud hästi (kui läks hästi, siis oli klient muidugi rahul ja ei läinud raha tagasi küsima).

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: