Põgusad muusikamärkmed: “Dumps” ja “Lancashire Pipes”

märts 24, 2016

Ma otsisin jälle hoopis midagi muud taga: kust leida tantsu nimega “Dumps” muusikat, mida saaks trennis või kuskil mujal kasutada, sest sellel meloodial on minu jaoks pea hüpnootiline mõju. Siis tuli meelde, et albumis nimega “A handefull of pleasant delites” oli vist midagi hästi sarnast, ja tuli välja, et õigesti on meeles. “Sarnane” ei tähendanud kahjuks rütmilises mõttes piisavalt sarnast; aga teisest küljest jälle õnn, sest erinevus seisneb selles, et see “Lancashire Pipes” on rütmiliselt veel põnevam. Esialgu mõtlesin, et see on lihtsalt esituse eripära ja otsisin teisi veel, aga jah, kõigil ongi mitu loksu sees.

Kuulake näiteks seda kena mäeotsa-esitust:

(üldse tasub selle gambamehe kanalil silma peal hoida, võtke näiteks see Marais’ chaconne).

Aga sellest loksuga “torupilliloost” lingin Savalli versiooni ka

Ja lõpuks sain ühe artikli juurest ka noodi kätte ja veendusin, et ka kirjapildis on sama imelik loks sees.

————————————————————————————————–

PS: mida rohkem ma mõtlen, seda enam tundub mulle, et too “Dumps” on lihtsalt “Lancashire Pipes’i” lihtsustatud versioon. See ei oleks esimene kord, kui “Dancing Masteris” mingi loo ülilihtsustatud versioon oleks, selles repertuaaris on näiteks mitu Händeli ja Purcelli lugu, enamasti hästi äranuditud kujul.

Üritasin veel juutuubi pealt tantsitavat versiooni leida, paar esitust oli, aga sellised arglikud ja aeglasekesed, millega pole midagi pihta hakata, v.a ehk neil, kes ise nooti ei oska lugeda. Aga see-eest leidsin ühe täitsa hoogsa ja loomingulise “Daphne” (Maria Caruso mängib). Ja siis lõpuks ka ühe osava ja tantsitavas tempos (minoorses laadis mängitud) “Dumpsi” versiooni, aga paraku liiga lühidalt (ka ja eriti korduste koha pealt).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: