Põgusad muusikamärkmed: “Dumps” ja “Lancashire Pipes”

märts 24, 2016

Ma otsisin jälle hoopis midagi muud taga: kust leida tantsu nimega “Dumps” muusikat, mida saaks trennis või kuskil mujal kasutada, sest sellel meloodial on minu jaoks pea hüpnootiline mõju. Siis tuli meelde, et albumis nimega “A handefull of pleasant delites” oli vist midagi hästi sarnast, ja tuli välja, et õigesti on meeles. “Sarnane” ei tähendanud kahjuks rütmilises mõttes piisavalt sarnast; aga teisest küljest jälle õnn, sest erinevus seisneb selles, et see “Lancashire Pipes” on rütmiliselt veel põnevam. Esialgu mõtlesin, et see on lihtsalt esituse eripära ja otsisin teisi veel, aga jah, kõigil ongi mitu loksu sees.

Kuulake näiteks seda kena mäeotsa-esitust:

(üldse tasub selle gambamehe kanalil silma peal hoida, võtke näiteks see Marais’ chaconne).

Aga sellest loksuga “torupilliloost” lingin Savalli versiooni ka

Ja lõpuks sain ühe artikli juurest ka noodi kätte ja veendusin, et ka kirjapildis on sama imelik loks sees.

————————————————————————————————–

PS: mida rohkem ma mõtlen, seda enam tundub mulle, et too “Dumps” on lihtsalt “Lancashire Pipes’i” lihtsustatud versioon. See ei oleks esimene kord, kui “Dancing Masteris” mingi loo ülilihtsustatud versioon oleks, selles repertuaaris on näiteks mitu Händeli ja Purcelli lugu, enamasti hästi äranuditud kujul.

Üritasin veel juutuubi pealt tantsitavat versiooni leida, paar esitust oli, aga sellised arglikud ja aeglasekesed, millega pole midagi pihta hakata, v.a ehk neil, kes ise nooti ei oska lugeda. Aga see-eest leidsin ühe täitsa hoogsa ja loomingulise “Daphne” (Maria Caruso mängib). Ja siis lõpuks ka ühe osava ja tantsitavas tempos (minoorses laadis mängitud) “Dumpsi” versiooni, aga paraku liiga lühidalt (ka ja eriti korduste koha pealt).

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: