Kuidas ma juhm olen
juuni 14, 2016
Asjad, millest ma kunagi lambist aru ei saa, vaid pean mõtlema ja sõrmede peal arvutama või guugeldama:
kui täna on esmaspäev ja miski teine asi on nelja päeva pärast, kas see on siis neljapäeval või reedel?
Kui ma teen teleka hilinemisega lahti ja skoor on juba avatud, 1-0, siis kas see meeskond, kelle taha on kirjutatud “1”, on see, kes värava lõi, või see, kelle väravasse löödi?
A.-l on omad asjad, näiteks kas veerand üks tähendab veerand tunni pärast üks või hoopis kolmveerand tunni pärast üks, ja nädalapäevade lugemisega võis tal olla sama häda, mis mul. Aga ma ei saa vist kunagi teada, kuidas tal skooritaibuga on, sest teda lihtsalt ei huvita jalgpall.
Mul sama asi nii nädalapäevade kui veerandi ja kolmveerandiga (tavaliselt pahandan, et ütle inimesemoodi – kas 15 või 45?), skooridest saan aru. Lisaks ajan segi vasaku ja parema, eriti kui koheselt on vaja otsustada ega saa käte pealt vaadata, kummaga ma kirjutan…
MeeldibMeeldib
Teretulemast klubisse:)
Kell pole ka minu teetassike
on loodud minutit. Milleks see jama veeranditega??
MeeldibMeeldib
Vat veeranditega ei ole jälle mul probleeme, lapsepõlvest nii sisse harjunud (vanadel kelladel oli minuteid palju tüütum ja raskem kokku lugeda, kui vaadata silma järgi, kas uuest tunnist on läinud veerand, pool või kolmveerand).
Aga kui öeldakse, et miski on x päeva pärast, olen ma alati segaduses, kas see on praegune päev pluss x või läheb praegune päev juba esimese päevana kirja.
MeeldibMeeldib
Vaata kuidas 11 meest selle värava nimel vaeva näevad, no ei saa seda ju teiste arvele kirjutada?! Et siis arvestust peetakse ikkagi löödud, mitte sisselastud väravate üle 🙂
MeeldibMeeldib
no võtame hüpoteetilise olukorra, kus mõlemad pooled näevad palli sissetoppimise nimel kõvasti vaeva, aga ühed lasevad endale ilgelt lollist olukorrast sisse lüüa, sellisest olukorrast, mida kaitse poleks üldse tohtinud lasta tekkida. Siis võiks väravaid tähistav number samahästi olla häbimärk, et “nää, need lasid endale sisse lüüa”.
MeeldibMeeldib
Ma ka,
alati kui on vaja teada mitu päeva kuus ikka on,
siis sõrmenukid alates vaskust käest annavad vastuse.
MeeldibMeeldib
Jaa, mul on ka kalender sõrmenukkide peal.
MeeldibMeeldib
Ma kasutan abstraktseid, kujuteldavaid sõrmenukke (vrd rooma numbritega, mis on abstraheeritud sõrmed) – ajapikku on meelde jäänud, et juuli ja august jäävad kõrvuti sõrmenukkide peale.
MeeldibMeeldib
Minul puudub vist see funksionaalne lugemisoskus 🙂
Skooriga on lihtne kellel suurem number see võidab.
On homme ja üle-homme ja üle-üle-homme jne. 🙂
MeeldibMeeldib
Praeguseks on see mul juba meeles, MM-iks ununeb arvatavasti jälle ära.
MeeldibMeeldib
Ma ajan vasaku ja parema sassi, see on ka põhjus, miks ma autojuhilube pole teinud. Skoori ja kellaajaga enamasti mul probleeme pole, aga inimeste, kaasa arvatud enda vanusega küll – ma ei mäleta neid muudmoodi, kui pean käesolevast aastast sünniaasta lahutama.
MeeldibMeeldib
Ma panin Paela ümber Parema käe kui õppesõite ja pärast sõidueksamit tegin. Sest ega päris elus ju ei mõtle, et kas ma pööran paremale või vasakule, pöörad sinna kuhu vaja ja seejuures ei koperda teistele ette.
Parema käe reegli jaoks pean küll iga kord meelde tuletama kuhu kätte pastakas või kahvel käib.
MeeldibMeeldib