Portaal

september 20, 2016

Küllap paljud nägid üksvahe ühes või teises väljaandes juttu tuumavarjendisse pudenenud sipelgatest, kellel on seal justkui-pesa, mis aga ise ei paljune: seal on ainult töölised, neil ei ole järglasi, ei ole ema ega isaseid. Koloonia püsib alles ja elus ainult tänu uutele sipelgatele, kes läbi toru varjendisse pudenevad.

Natuke pärast seda uudist vaatasin üht Narnia-filmidest ja mul käis üks kõhe klõps.

Uhh. Sellel maailmal käib inimpopulatsiooni täiendamine (ja regulaarne maailmapäästmine) sama mehhanismiga. Keegi peab sinna pudenema, et mootor edasi käiks.

Ainult elutingimused on paremad ja seepärast võib toru olla ka kahesuunaline – kui maailm on jälle käima lükatud, siis saab ta tükk aega omaette hakkama, pudenenud võivad vahepeal kodus ära käia.

7 kommentaari Kellele: “Portaal”

 1. k said

  Kuigi seal Narnias mingeid kohalikke elanikke oli ka vist ikka? Mingid külad ja linnad ja värgid, mitte ainult rääkivad loomad ja värgid, vaid ikka Race:human esindajad ka? Prints Caspian nt oli vist jumala native human, mul meenub, ja calormenid olid pmst nagu Tolkieni lõunamaalased ehk vastikud maurid/araablased, kes võitlevad valel poolel vms. Aga siiski väga inimesed. Ehh, lähen loen nüüd wikit selle peale (:

  Meeldib

 2. k said

  ahaa, et lisaks lastele saabus kaks suurt inimeste gruppi, kes suutsid paljuneda rahvaks: Telmarine ja Calormen, et õnneks lapsed ei olnud kõigi inimeste esivanemad. huhh.

  Meeldib

 3. k said

  sry, jama ajan, kõik inimesed, sh Telmarine´ide dünastia põlvnevad seal Calormenist, peale laste

  Meeldib

 4. k said

  sry, viimane kommentaar, aga nimede peale oli Lewisel täitsa annet. Telmarine, Rabadash, Terebinthia. mingid neuronid lapsepõlvest hakkavad võnkuma kohe nende häälikute peale. Tolkien enda parimad nimed kopeeris julmalt maha lihtsalt.

  Meeldib

  • k said

   St Eddadest ja sellistest kohtadest kopeerinud, mitte Lewiselt mõistagi. Kuskil Lewise raamatutes peaks hoopis orkid sees olema, austusavalduse või üllatusmuna mõttes.

   Meeldib

  • nodsu said

   aga Lewis kopeeris-kombineeris ka, teistes kohtadest lihtsalt – ladina ja kreeka või heebrea nimedest, vahel natuke turgi keeltest ka. tema huvid ja teadmised olid Tolkieniga võrreldes mõnevõrra tüüpilisemad Inglise haritlase omad.

   Meeldib

 5. nodsu said

  native humanid ei olnud seal ka calormenid ega telmariinid – vaatasin, mida nende päritolu kohta teada on – telmariinid on sinna maailma pudenenud mereröövlite järglased, calormenid kas pudenesid sinna ise või põlvnevad kaude sellest esimesest kuningapaarist, kes “Võluri õepojas” meie maailmast võeti.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: