Sassis

august 29, 2017

Tänaval oli tuletõrjeauto.

Vaatasin seda hulka aega aknast, algul mõtlesin, et liiklusummmikusse kinni jäänud – suuremad teed on praegu remondis, mõni ime, kui igasugused imemasinad siit väikeselt elutänavalt end läbi üritavad litsuda – aga siis sain aru, et see auto, mida ma tema ees näen seisvat, ei seisa tee peal: see on naabri auto ja seisab seal maja ees, kus peabki.

Maja ees seisev tuletõrjeauto teeb rahutuks. Läksin välja, vaatasin üle aia.

Enne, kui ma jõudsin õieti midagi nähagi, vaatas mulle vastu rühikas kena välimusega päästeametnik, võttis kohe silmsidet ja noogutas tervituseks.

Mina küsisin: “kas midagi on juhtunud?”

“Ei ole, me teeme siin ennetuseks töid.”

Läksin juhmistunult tuppa tagasi.

Ise ei jõudnud ära kiruda: tahaks nagu rohkem teada, uurinud siis täpsemalt, mis värk on! pealegi, küsinud siis kuidagi intelligentsemalt, nii rühika ja kena tuletõrjuja tervituse peale võiks ju kuidagi vaimukamalt reageerida! Aga katsu sa midagi rohkem välja uurida või vaimukamalt küsida, kui sulle vaatab kohe esimesel silmapilgul suhtlemisvalmilt ja sõbralikult otsa kena rühikas elukutseline kangelane. Nagu oleks peadpidi raamatusse või filmi jooksnud, igaüks teeks siis kök-kök ja möm-möm.

Tuletõrjeauto on ammu läinud, mina olen päev otsa sellest kohast mööda käies mõistatanud, mida nad seal siis ennetasid. Pealtnäha poleks nagu midagi teisiti. Ju siis ennetasid päris nähtamatuks.

Tagatipuks on ülejärgmise maja hoovi siginenud vanaaegse välimusega kiirabiauto, sõjaväeroheline. Seisab ja tukub, justkui tal oleks seal pesa.

4 kommentaari Kellele: “Sassis”

 1. lendav said

  Äkki ennetavad midagi suitsuanduritega seoses?

  Meeldib

  • nodsu said

   Arutasime A.-ga sama, aga teisest küljest – meie andurit nad kontrollima ei tulnud; ja mis veel tähtsam, kas lihtsalt suitsuandurite kontrollimiseks oleks tervet suurt tuletõrjeautot vaja?

   Kaalusin, et äkki võtsid mõne elektriliini kohalt mõne oksa maha. Või eemaldasid mingisuguse elektrikapi või gaasitoru või…

   Meeldib

 2. lendav said

  Elektriliinide kohalt võtavad oksi maha elektrimehed ja mitte päästjad. Ma tean, mul siin käiakse maja ees regulaarselt piud kärpimas. Mõnikord käiakse suitsuanduri-ennetustööd tegemas just suure auto ja vormis meestega, et inimesel ikka MULJE tekiks ja meelde jääks.

  Meeldib

 3. Kati said

  Mul veab, olen sellise, tsiteerin, rühika elukutselise kangelasega suhtes ja võin veidi infot jagada nende müstilise ennetuse kohta.
  Ennetus on neil jah kodukülastus, kus küsitakse ja vaadatakse erinevaid asju,et teha kodu tuleohutuks. Küttekehi, andureid, elektrisüsteeme, põlevmaterjali ladustamist jne. Vajadusel kinnitatakse ka suitsuandur lakke, kui elanikud nõus on. Külastatakse üldjuhul elanikuga kokkuleppel, harva ka juhuslikkuse alusel koputatakse uksele ja loodetakse, et oled kodus. Ja suure autoga käisid nad seetõttu, et ennetust teeb tööl olev vahetus ja nad peavad alati kättesaadavad olema. Lihtsamalt öeldes, kui tuleb väljakutse, siis jääd sina kus see ja teine ja nemad jooksevad elusid päästma. Hiljem lepite uue külastuse kokku.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: