Dumbuser jagab kogemust

oktoober 30, 2017

Et äkki on ka teistel kasu.

Märkasin täna, et läpaka kõvaketas on ootamatult kole täis saanud ja poole päevaga jooksis sinna veel 10 giga juurde. Kahtlane värk.

Guugeldasin natuke ringi, leidsin kõigepealt failihaldurist nurga, kust oma ajutiste failide (Temp) kaust üles leida – minu arvutis sai suvalist kausta valides võtta “Faili” menüüst “Suvandid”, sealt alt “Vaade”, selle alt tuli panna linnuke “näita peidetud kaustu”.

Nii sain (oma kasutajakaustast AppData alt Local ja sealt lihtsalt otsisin) Temp-kausta kätte, panin failid suuruse järgi ritta ja leidsin mitu umbes 40-gigast faili, kõik algusega “aria-debug”.

Lõin guuglisse ja sain teada, et need on OneDrive’i logifailid, mis olevat kõigil pärast Windowsi viimast või eelviimast uuendust vohama hakanud – see OneDrive tuli sellega kuidagi kipakalt peale. Ja et sellest jamast lahti saada, tuleb Onedrive maha ja uuesti peale installida. No ja need aria-debug-failid maha kustutada.

Hop-laa, kohe sada giga ruumi juures.

Panen selle jutu siia üles, et kui mõni minusugune jobu samuti avastab, et miski sööb tohutu kiirusega kõvaketast, siis äkki saab ta sellega aega kokku hoida ja vaatab igaks juhuks kohe, ega tema OneDrive mingit jama ei tekita.

Ma loodan, et sain sellega nüüd ise ühele poole, sest siit foorumist leidsin, et mõnel mahainstallist ei piisanud – et OneDrive’i tal justkui enam ei oleks, aga kuskil taustal jooksevad selle protsessid ikka edasi ja tekitavad hiiglaslikke logifaile ja “söövad arvutit nagu vähk”.

Mh. Järjekordne asi, millepärast mõni mu tuttav ütleb, et “Windows on ise viirus”, aga ega mul valikut pole, ühe kliendi pärast on vaja, et mul ühes arvutis Win olemas oleks.

10 kommentaari Kellele: “Dumbuser jagab kogemust”

 1. jryiiiik said

  Pidasin hiljuti võitlust selle lollaka OneDrive ja MSiga. Ükski anonüümsete OneDrive klientide tugigrupist laekunud nõuanne ei aidanud, viskasin selle jama oma arvutist minema, sest tõesti – milleks? Aga naljakas oli see, et nad muudkui vastasid mu kirjale. Osa vastuseid olid eestikeelsed, täitsa korralikus keeles. Mina otsustasin, et kui on masin või eestlane (mis vahet neil on?), siis kirjutan vastu samuti eesti keeles. Olin küll kirjavahetust inglise keeles alustanud, aga kui pakutakse emakeelt, siis võtad ju vastu. Selle peale tuli teade, et hell, Jüri, me ei oska eesti keelt! Aga te ju just kirjutasite mulle eesti keeles, mis teil viga on? Noh, kirjutan inglise keeles, et mul on kopp ees ja jätku mind rahule, varsti tuleb uus maakeelne teade, et Jüri, me aitaks sind hea meelega. Mina, kiuslikult, vastan jälle eesti keeles, nemad, murelikult, jälle, et ei oskap see keel.

  Lühidalt: kui loll peab olema selleks, et õpetada oma robot kliendiga tolle emakeeles suhtlema kui ta ise sellega hakkama ei saa?

  Ja see OneDrive pole muud kui mure ja ikaldus. (Ülejäänud aknastik on minu jaoks siiani suht ok, seoses uue arvutiga tulin kubuntumaailmast tagasi ja siin ma nüüd olen).

  Meeldib

 2. nodsu said

  Ma proovisin ligi aasta tagasi natuke aega Wordi kasutada, oeh. Kirjutasin tookord nutu ja hala üles ka.
  https://notsumaja.wordpress.com/2016/12/19/nou-vaja/

  Märksõnad – tag soup, faili atribuute (või omadusi, oleneb eestindusest) otsi nagu tikutulega taga, otsingufunktsioon ei tööta normaalselt (normaalselt = klaviatuurist ja piisavalt väheste klõpsudega)… ühesõnaga, jälkrõvedus.

  OneDrive’i on vahepeal isegi vaja läinud, mu tantsuõpetaja jagas minuga sedakaudu mingit faili (või oot… ega ma segi ei aja – see on ju sama asi, mis MS account või ei)?

  Meeldib

  • jryiiiik said

   kas ei ole nii, et sulle mingi trääni jagamiseks ei pea sul onedrive’i-asja olema ja kui ise tahad kellelegi midagi saata, siis on teisigi võimalusi? ah, ma ei tea ka, mina olen ilma hakkama saanud.

   minu onedrive tegi nii, et installis visalt mingit uuendust ja higistas sellega nii kõvasti, et arvuti suutlikus oli kõik selle jama all kinni (vaata ka tassikese tee valmistamine) ja tehtud ta seda ei saanud, ehkki andsin raisale aega. isegi mahavõtmine ja taasinstall ei aidanud. mahavõtmine ja mahajätmine aitas, palju mõnusam on.

   kontrollisin, viimase kirja saatsin oma tugisõpradele juuli lõpus. kui sain kolm kuud [ilma], saan ka kolmsada.

   Meeldib

 3. nodsu said

  a ma olen nüüd nii paranoiliseks läinud, et käin iga paari tunni tagant uurimas, ega sinna C-kettale seletamatuid gigasid tekkinud ei ole.

  (unine mõte: kreeka loogika järgi peaks giga tüvi muudes käänetes vist üldse gigant olema (gigas, gigantos jne).)

  Meeldib

 4. Kaur said

  Vahepeal täitis MS kõvakettaid opsüsteemi uuendustega. Laadis vaikselt alla ja siis klõps! apgreidis. Selle vastu kirjutasin ma ketta ise ennetavalt täis. Irooniana olin ma ise samal ajal Microsoftis tööl, principal mingiasi blah ja puha…

  Meeldib

 5. tom said

  100 GB OneDrive logifailid on ikka väga kummaline, sest praegu pakuvad nad vaid 5GB tasuta pilve ruumi. Hmmm… mul hiljuti tekkis kah pisiprobla ruumiga, aga mitte OneDrive vaid Google Drivega. OneDrivel hoian hiljutisi (mõne viimase kuu fotosid) ja nats dokumente, momendil nii 6GB 30’st, mis eriti ei koorma. Kuidas mul seal 30GB tasuta ruumi ärge küsige, ma ei tea.
  Google Drive 15GB limiit jooksis täis, ainus tasuta lahendus fotod videod high res konverteerida, mis võtab pilves hoidmise mõtte. Kuumaksuga saab ruumi juurde, aga mind põhimõtteliselt segab mõte sihukese asja eest maksta 😛

  Meeldib

  • Xavi said

   Mul on tööarvutis OneDrive ja 1024 Gb vaba ruumi. See tuli vist koos ettevõtte Office’i ostuga. Kogu OneDrive ongi tühi, sest pole harjunud seda kasutama. Google Drive’i peal, mis on mul aktiivses kasutuses, on kokku 100 Gb ruumi. Drive on mugav, saab ilma võimlemata failidele ühtmoodi ligi nii kodu- kui ka tööarvutist, kui ka telefonist. Eks kindlasti saaks OneDrive’i ka samamoodi igal pool kasutatavaks konfida, kui viitsiks.

   Meeldib

  • nodsu said

   draiviruum draiviruumiks, ma ei taha kõike draivis hoida, sest alati pole ikkagi netti ja on hea, kui üht-teist on täitsa oma arvutis olemas. mul oli ikka see häda, et see kuramuse onedraiv sõi oma logidega arvuti enda C-kettal ruumi.

   aga paistab, et pärast reinstalli sai ta sellest halvast kombest lahti.

   Meeldib

 6. Anomaalika said

  Tee nii võta uus kaust ja pane sellele nimeks ” GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} ” kopeeri see mis jääb jutumärkide vahele, siis näed imet edasi leiad lihtsalt oma win tööriistad. 🙂

  Meeldib

 7. nodsu said

  A kuulge, kas keegi teab, millest tekivad temp-kausta .tmp laiendiga failid, mille nimi algab wct-ga – millele järgnevad segamini tähed ja numbrid? Nüüd, kus ma onedrive’i hiigellogidest lahti sain, on wct***.tmp-failid seal kõige suuremad, kuigi mitte nii suured. Aga mitte ka väikesed, sellised 20-24-megased.

  Ma ei mäleta täpseid kuupäevi, mil Win end uuendas, aga nad võivad olla Windowsi eneseuuendamiste kuupäevadel tekkinud.

  Üritasin ka seda guugeldada, aga kui ma õigesti aru sain, polnud selle küsimuse vastustest mul kasu, sest need puudutasid kõik Nortonit.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: