Mis tarbeks raamatud head on. Ja töö ka.

november 27, 2017

(Ehk jätkates lugemise kui meelelahutuse teemal.)

“Töö on hea. Pühapäevad on kõige õudsemad. Mida ma teen seal, mitte midagi teha ei ole. Ainult laku. Telekat ei ole, või noh, see näitab ainult DVD-sid. Mitte midagi teha ei ole. Ma ei taha töölt ära tulla, meil on kümme tundi tööpäev, ma ajan, et poisid, teeme veel, teeme ületunde, aga keegi ei viitsi. Ainult passin seal.”

Südamest kahju hakkas. Oli õudne kiusatus raamatuid soovitada, aga kesse ikka poes võõra inimese soovitusi tahab ja lõppeks teab ta ju ise ka, et raamatud on olemas.

Aga ühtlasi meeldetuletus, et osal inimestel on tõepoolest tööd vaja – mitte raha, mis töö eest saab.

9 kommentaari Kellele: “Mis tarbeks raamatud head on. Ja töö ka.”

 1. Morgie said

  Võib ju ka sporti soovitada…

  Meeldib

  • Maarika said

   Soovitada võib muidugi kõike, aga miskipärast ma arvan, et kui sa oled ikka 10 tundi kipsplaate pannud, siis ei viitsi pärast seda enam jooksma ega rauda tõstma minna. Või?

   Meeldib

 2. jryiiiik said

  mina olen olnud tunnistajaks – loodan, et ma seda siin blogis ei ole veel vestnud – järgmisele olukorrale: ametikohustused sundisid mind juures passima kui kaks onksi laadisid viiekümnekiloseid jahukotte veokilt maha. see tähendas, et nad kõndisid iga kotiga tubli kümme meetrit vähemalt ja ladusid need ilusasti virna. umbes kakskümmend tonni oli laaditud kui üks tüüp hõikas teisele: “kuule, õhtul kossu mängima tuled vä?” teine vastu: “ikka, kurat, peab ju ennast natuke liigutama.”
  aujumalasõna.

  a mis puudutab lugemist, siis ikka on ju hea kui aju pähe kasvab, kohe tunduvalt harvem on igav, või mis. võib alustada muinasjuturaamatute ja seiklusjuttudega, kasvõi kõige ilgemate seksistlike naistekatega (sest miski ei ole seksistlikum (ok, see siiski on vaieldav) kui nn naistekad).

  Meeldib

  • jryiiiik said

   kakskend tonni laaditud, kümme jäänud, kolgend kokku.

   Meeldib

  • nodsu said

   on kindlasti vaieldav ja ma võib-olla veel vaidlen selle üle, aga mitte kohe.

   (mitte tonnide arv, vaid see, mis lektüür on kõige seksistlikum.)

   Meeldib

   • jryiiiik said

    ootan põnevusega. loodan, et ma ei jää kohe nõkku (see võimalus on kahjuks täitsa olemas, kuna ma, ee, pildusin hinnangut ennist mõnevõrra julgemalt kui peaks).

    Meeldib

  • nodsu said

   laias laastus on mu seisukoht, et tavatähenduses naistekad täidavad sama rolli, mis porno – selle asi ei ole ühiskonda kajastada või suunata, vaid iharahuldamispilte silma (kõrva…jne) ette manada. võivad juhtuda, et on seksistlikud, kui sihtgrupi fantaasia eeldatakse olevat seksistlik. võivad olla ka teistsugused. nii või teisiti, ettekujutus, et naistel üldse on mingid ihad, ei vasta vähemalt traditsioonilistele seksistlikele stereotüüpidele.

   nende hea külg on niisiis naise pilgu olemasolu tunnustamine – eeldatav lugeja on naine, vaatepunktitegelane on naine. autor sageli samuti. kui kunagi ammu tekkisid naiste kirjutatud sopakad, imbus kirjandusse rohkem naiste vaatepunkti. ja selle eest võib ometi tänulik olla.

   sest isase pilgu jaoks kirjutatud sopakaid pole samuti vähe – ja neid on olnud kauem.

   tänu naise pilgu olemasolu tunnistamisele on need sopakad minu silmis seetõttu vähem seksistlikud kui nt Flemingu Bondi-lood. või kasvõi Tintini koomiksid (mida ma ometi lugeda armastan, sest mul on tüüpiliste poistekasüžeede vastu nõrkus). või Asterixi-koomiksid, mis on küll suvalisest sopakast intelligentsemad ja mängivad toredasti kultuurivihjetega – aga kus naised esinevad ainult kahel kujul: hirvesilmsed lopsakate juustega kaunitarid – või tänitavad staatusehullud koduperenaised.

   Meeldib

  • nodsu said

   taipasin tagantjärgi, et naise pilgu tunnustamine, mis on naiste emantsipatsiooni mõttes hea, ei välista muidugi seksismi, mida naised ise harrastavad, olgu iseenda või meeste suhtes. aga vähemalt tasakaalu mõttes oleks nutune lugu, kui sopakamaastikul eksisteeriks ainult meheliku vaatepunktiga seksism.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: