Seitsmekümnendate commedia

veebruar 2, 2018

Aga mina vaatasin siin vahepeal ühe Adriano Celentanoga komöödia ära, “Mani di velluto“, õigustades kibedal tööajal lullilöömist sellega, et itaalia keele praktika ometigi, kindlasti töötan ma selle tulemusel paremini, muudan oma itaalia keeletaju intuitiivsemaks! Puhas enesetäiendamine! Vanade filmidega on seda hea teha ka, stuudioheliga kuuleb kenasti teksti välja.

Mis ma nüüd öelda tahtsingi. Ah jaa: mulle meeldis, kuidas see film ei üritagi muljet jätta, nagu tegelased oleks päris inimesed. Näe, siin on Vana Kooli Ülemteener; siin jälle Koomiline Politseinik. Ja nõnda edasi, kõik olid põhimõtteliselt sellised multikategelased nagu Tom ja Jerry. Ja multikas – vähemalt disneylikus traditsioonis – on teadagi commedia dell’arte‘ga seotud.

Iga natukese aja tagant hüüdsin “näe, vaata, täielik commedia!” – olgu siis koreograafiasse seatud tegevuse peale või lausa pantomiimi – või selle peale, et nagu kord ja kohus, on peategelasel iseloomulik koomiline liikumismaneer.

See oli see, mis tegi filmi küllalt heaks, et vaadata. Oleks see olnud Ameerika peavoolukomöödia (no need kõik, kus mängivad Ben Stiller või Adam Sandler), oleks tegelased olnud sama skemaatilised, aga film otsa oleks teeseldud, et nad on inimesed, ja nii on palju piinlikum. Ma olen sellega isegi mõnes Prantsuse komöödias hädas olnud.

Üks vastus Kellele: “Seitsmekümnendate commedia

  1. kirjutan selle siia lihtsalt rubriigi pärast. ei leidnud ühtki blogi mis laseks nt ilma f-booki vms regamata kommida. et mul oli enne mure et eestlased on lollid ja ei tea mis loom on wolverine. ja peetakse seda tegelast mingiks huntmeheks (wolf man oli üks teine film hoopis). aga et hugh jackman oli sama loll, oli sellesmõttes nagu kergenduseks. 🙂 nagu muinasjutus kus mees läks otsima, kas on keegi veel sama loll nagu ta noorik, ja leidis hulgaliselt, ja läks koju tagasi ja andis andeks.
    https://www.vanityfair.com/style/2017/05/hugh-jackman-wolverine-wolves-x-men
    😀
    kui sa tead mõnda filmiblogi, kuhu saab seda levitada, või midagi, oleks hea rahvaharidust tõsta. :p

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: