Matemaatilisi harjutusi

veebruar 5, 2018

Üritasin proovi hakul tantsijatega lobisedes korsetti selga panna ja äärepealt oleks saanud ta selga Möbiuse korsetina. Möbiuse korsett on selline korsett, millel pole sise- ega väliskülge, vaid üksainus külg; samuti pole tal eristuvat ülemist ja alumist serva, vaid ainult üks serv. Õieti – nii ilus oleks see kõik olnud, kui ma oleks traksid enne küljest ära võtnud. Traksidega korsett on aga keerukam vorm nii topoloogiliselt kui ka praktiliselt ja ma ei jõudnud ära otsustada, mis kehaosa peaks ma sellest traksist läbi panema, mis puusa poole tilpneb.

Nüüd mõtlen: mis mõttes “mis kehaosa”. Jala loomulikult. Aga tagantjärele on kõik targad.

5 kommentaari Kellele: “Matemaatilisi harjutusi”

 1. jryiiiik said

  muide, kas korseti kohta on eesti keeles veel sõnu? näiteks iikeeles on ju “stays” – corsets with bones in them. nojah, mis seal salata, see sõna on raamatus mida ma tõlgin ja esimese hooga ma ei leidnud. no ei ole väga küsinud ka, sest just nüüd kargas su (teie?) korsetipostitus ninna.

  Meeldib

 2. nodsu said

  on selline sõna nagu “pihik”, mis peaks pmst korsetist vähem jäik olema, aga tegelikult on neid jäikusastmeid nagunii terve kontiinuum ja selget piiri nende vahel ei ole. Kui ma hästi järele mõtlen, on see mu Möbiuseks keeranud riideese ehk isegi pigem pihik, sest jäigastusi pole tal üldse, vormi hoiab ta niivõrd-kuivõrd tänu riide loomulikule kõvadusele ja elastaanile, ise püsti ei seisaks.

  Meeldib

 3. Riina said

  Ma ausalt ei saanud absoluutselt aru, milline peaks Möbiuse korsett välja nägema. Seega väga hästi teostatud postitus 🙂

  Meeldib

 4. Teresa said

  Moes on Möbiuse sallid. Tegelikult on ka naiste moekas turban (ükskõik, kui ta ka 10. sajandil moes oli) ka Möbiuse turban. Möbiuse korsetti on raskem ette kujutada just nende tüütute trakside pärast.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: