Pael

märts 12, 2018

Ei no ma ütlen.

Minu peeglilaua sahtli seisukord on hirmuäratav ja kole, asjad on risti-rästi, neid on seal liiga palju ja liiga vanu – puuder eelmisest põlvkonnast, valehabe eelmisest aastatuhandest, salapärased kammid ja veel salapärasemad lõhnaküünlad ja kes jõuaks seda üleski lugeda – ja sahtli kinnipanemine tahab alati logistamist ja lõgistamist. Ei ole julgenud põhjalikumalt revideerida, kes teab, mis õudused tema sügavamais nurgis peituvad.

No ja mis on tulemus? Pesen esimest korda pärast haigust pead, tahan märjad juuksed paelaga kinni panna, ei taha neid klammerdada, ei taha neid vaesekesi niiskest peast metalliga traumeerida – ja ennäe, sahtlist, mida ma pole viitsinud korralikult kinni lõgistada ja logistada, piilub otsapidi patsipael välja.

Kas oleks veel paremat näidet vedamisest? mul on elukombed, mis peaks kõik asjad minu jaoks leidmatuks muutma, aga selle asemel ronib, näe, isegi patsipael kohe poolele teele sahtlist välja, kui vaja läheb.

———————————————————————
PS: see ei oleks üldse esimene negentroopiline anomaalia, millega ma kokku puutun, peaks mainima. Või vähemalt poolenisti negentroopiline.

No ja kui hästi järele mõelda, tasakaalustab riidekapp selle ehk kõik ära, aga kamoon, ega ma ainuke ole, kellel sassis riidekapp on. Pealegi, peeglilaua sahtel on kah sassis, aga kas see takistab teda teenindusvalmis olemast? Nii et sasi ei puutu asjasse.

2 kommentaari Kellele: “Pael”

 1. Teresa said

  Sinu juhtum näitab, et koristada ei tasu. Mina aga hakkasin eile hommikul puhvetkapi (või kuidas seda toakappi nimetadagi) pealset koristama. Sinna servale oli tekkinud jube kõrge paberihunnik, millest mul midagi vaja oli. Võtsin asja siis resoluutselt ette. Huvitav, et umbes pool oli äravisatav kraam ja ülejäänu sain isegi kuhugi ära paigutada. Boonus oli aga see, et põhjast leidsin ammukadunud küüneviili. Olin jõudnud juba meeleheites uue osta. Muidugi piilusid
  kuskilt veel loendamatud juuksekummid ja klambrid.

  Meeldib

 2. Morgie said

  Termodünaamika seaduste järgi, mhmh, on sinu sahtel ja paelad nii vastutulelikud just seetõttu, et minu korralikult ära pandud asjad siiski aegajalt täielikult ära kaovad.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: