Lemmikud

mai 19, 2018

Lemmikloomaga koos elades tuleb leppida, et aja jooksul ta muutub: keegi meist ei jää nooremaks.

Nii on meie must kass pidanud kurvastusega tõdema, et meie hiljuti tekkinud rumal komme talle nõel naha vahele ajada ja sinna vedelikku pritsida ei ole ühekordne kapriis, vaid ilmselt meie ealine iseärasus.

Mida teha? Mõni kalgima südamega loom ehk loobuks oma inimestest. Tema on hea iseloomuga kass. Kui lemmik juba võetud, siis temast niisama kergekäeliselt ei loobu. Ja isegi kui lollakas, ikkagi armas, tahaks nagu miilustada ikka. Teisest küljest – torkida ei tahaks end sellegipoolest lasta.

Kuna ta ei ole ka loll kass, on ta jõudnud mõistlikule järeldusele: kui lemmikut ümber kasvatada ei õnnestu ja loobuda ei taha, tuleb leida moodus temaga ohutult suhelda. Näiteks olekus, kus ta on enam-vähem liikumisvõimetu ega saa oma nõelu välja ajada.

Sellises olekus on inimene, kui ta on pikali, kahtlastest nõeltest ja voolikutest eemal. Sellise inimesega võib südamerahuga miilustada, torkeid kartmata. Kindluse mõttes võib ronida inimese otsa, et teda põhjalikumalt, ometi valutult immobiliseerida. Pole karta, et ta niiviisi märkamatult nõela ja mulksuga pudeli järele hiiliks.

Kass on kuulnud ja näinud, et mõnel teisel on kombeks oma inimesi karistada, kui need ülekäte lähevad, aga tema on selleks liiga lahke ega usu pealegi piitsa meetodil kasvatamisse. Ega tarkust pähe ikka ei küünista.

*
(Aga kui kellelgi on töötav meetod, kuidas kassi füs. lahuse krae vahele pritsimisega lepitada, kuulan ikkagi huviga.)

4 kommentaari Kellele: “Lemmikud”

 1. Ma tahaks öelda midagi ilust ja lohutavat. Aga ei oska.Tehke teineteisele pai. Ja ma saadan teile mõttes häid soove…

  Meeldib

 2. Meid aitas passimine… jätsime süsti vahele. Lasime loomal olla. Jah, egas ta hea meetod ole, vahest nii ei saa ja kui loom unustab siis vaenab taas. Aga kuniks oli meeles torkimine = hea olla, seni tuli ja ootas oma doosi.
  Kõike head teile

  Meeldib

 3. nodsu said

  Täna, 9. novembril matsime ta sireli alla.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: