Väljavaated

august 1, 2018

Mul on hulk realistlikke ja põhjendatud lähitulevikuvisioone.

Ma sõidan öösel lennujaama, aga jään ukse taha ja pean neli tundi õues istuma ega pääse peldikusse (keskendugem olulisele, onju).

Ma panen turvakontrollis asjad valesse kasti ja üldse on puha keelatud asjad kaasas, terve saba peab minu taga ootama, kõik vihkavad mind ja soovivad, et mind poleks kunagi sündinud, ja ma saan kuulsaks, sest nad kõik kirjutavad sellest kogu interneti täis. Illustratsioonidega.

Ma ei saa tööd enne ärasõitu valmis, jään lootma igasuguste kahtlaste lennujaama ja välismaa wifide peale, ei saa tööd sealt üles laetud ja kõik Eesti kohtud teevad kehtetuid otsuseid, sest neil on jäänud see üks pretsedent teada saamata.

Selgub, et turvakontroll loeb mu seebitükke ikkagi vedelikeks; vähe sellest, kuna nad ei ole originaalpakendis, peetakse neid kahtlasteks lõhkeaineteks ja hävitatakse – ja seda šampooni Eestis enam rohkem ei müüda (päriselt!), nii et ma oleks oma viimasest šampoonist ilma ja pean edasi eluaeg pesemata juustega käima. Sellest pisiasjast rääkimata, et mind areteeritakse terroristi pähe.

Minu käsipagas osutub väravas, kus on juba liiga hilja minna pagasit viisaka inimese kombel ära andma, ikkagi maagiliselt liiga suureks ja kogu minu järelejäänud raha läheb pagasi tagantjärgi äraandmise peale. Aga sellest pole midagi, ma olen juba arreteeritud, minu ülalpidamine on Guantanamo mure.

Ma ei leia ümberistumisel õiget väravat üles, terve lennuk ootab minu järel, armastajad ei kohtu, tähtsad lepingud jäävad sõlmimata, Fukuyama eksis, ajaloo lõpp tuleb hoopis nüüd ja hoopis teisel põhjusel, kui tema arvas.

Ma ei saa kontserdi koosseise enne ärasõitu paika (täpsustus: see juba õigupoolest juhtuski, kuigi ma pole veel ära sõitnud – aga pole variantigi kõiki inimesi enne minu ärasõitu ühte proovi kokku saada ja tantse nende vahel korralikult jagada), esinemisel vaatavad kõik nõutute nägudega, muusika mängib, keegi ei tantsi, publik niheleb piinlikult, eesriie. Mõni kriitik nimetab seda kontseptuaalseks tantsuetenduseks, hääled publiku seast aga küsivad, kas me sellist purkisittumist tahtsimegi?

Ma unustan vajalikud lood üles laadida ja keegi ei saa minu äraoleku ajal proovi teha ja järgneb kontseptsioon ja purkisittumine (vt ülaltpoolt).

Enne, kui üleslaadimiseks lähebki, ei jõua ma vajalikke lugusid just selliseks lõigata-kleepida, nagu vaja läheb ja järgneb kontseptsioon ja purkisittumine (vt ülaltpoolt). (või ikkagi jõuan? või on nad juba õigeks praavitatud? krt, enam ei mäleta, sest liiga palju on meeles pidada. Näiteks et ma ikka mäletaks abee Faria kotis põgeneda.)

Ma unustan vahepeatuskohas öömaja broneerida ja pean tänaval magama, tuleb politsei ja paneb mu vangi. Kuus aastat hiljem kaevab abee Faria mu kongini tunneli ja pärast tema surma põgenen ma tema laibaks maskeerituna, hakkan Austraalias põgenenud sunnitööliste kuritegelikuks pealikuks ja varastan Austraalia sohu Livingstone’i otsima tulnud Poola vägedelt allveelaeva. Karistuseks vangistatakse mind üksikule saarele.

Esiteks unustan ma seda meestekostüümi selga proovida, mida Riias vaja läheb, ja teiseks on ta mulle vahepeal üldse liiga väikseks jäänud ja ma pean paljalt esinema. Inimeste sündsus saab riivatud, nad põgenevad paanikas saalist, ustest jääb selle tulva jaoks väheks, sambad löövad vankuma, hoone variseb järgmisele hoonele otsa, tekib doominoefekt ja Riia linn langeb rusudesse, ma pean piilupart Donaldi kombel põgenema kuhugi, kus keegi mind ei tunne, kosmeetilise operatsiooniga tundmatuseni muutuma ja madruseks hakkama. Järgmiseks röövib minu laeva Austraalia sunnitööliste kuritegelik pealik.

Euroopa ravikindlustuskaardi tegemisega olen ma nagunii hilja peale jäänud, aga noh, ülaltoodut arvestades parem ilmselt ongi.

*

Üleüldse. Mul pole praegu eriti muud varianti, sest nüüd õhtul oli vaja veel proovi teha, ent kursuse alguseks tahaks ikkagi kohale saada. Aga ma saan aru, et on inimesi, kes lähevad lõbu pärast lennureisile. Isegi kui neil oleks aega, et lõbusasti hääletada; või aega JA raha, et mõnusasti tsiviliseeritud inimese kombel rongiga sõita (noh, et sõidad ütleme kakssada või viissada kilomeetrit, siis jääd kuhugi öömajale, imetled vaatamisväärsusi, võib-olla paar päevagi, siis natuke jälle edasi, uued vaatamisväärsused, võib-olla käid ooperis, vahepeal käid suplemas). Miks ometi?

22 kommentaari Kellele: “Väljavaated”

 1. Morgie said

  Filmistsenaarium.
  Aga mis lõpuks tegelikult saab?

  Meeldib

 2. lendav said

  Lõpus muutub see muusikaliks ja Nodsu tormab rõõmsalt laulu laksutades lennukist välja, ise kohvritega vehkides nagu Julie Andrews.

  Meeldib

 3. nodsu said

  nojah, kui mul juba magamatuseufooria on…

  kuigi nii varasel kellaajal, nagu see lennuk peaks saabuma, ehk veel mitte, see tuleb mõni tund hiljem, kui ma hakkan seletama, et ma ei tahagi enam kunagi magada.

  kas te ka teate, kui raske on leida võõras linnas ööbimiskohta, kuhu pääseks kohe hommikul sisse, sest mida kuradit ma teen oma pampudega kella kaheksast kaheni, mil hotellid hakkavad lõpuks inimesi sisse laskma? eriti – mida kuradit ma teen oma pampudega ja magamata olekus? st see, et ma olen kl 8 hommikul veel magamata, ei ole küll väga ebatavaline. aga see, et ma ka siis pean veel kuus tundi ärkvel püsima, juba küll.

  Meeldib

  • Kaur said

   duh, ööbimiskoht, mismõttes raske. internet olemas, tripadvisorisse “hostel in xxx”, tuleb.

   Meeldib

  • nodsu said

   ot kas tripadvisoris saab panna otsingule ka piirangu peale, et “early check-in” vms? sest nt booking.comis ei saa või vähemalt ma ei oska. absoluutselt kõik hostelid-hotellid-korterid, mis ma välja vaatasin, on check-iniga alates kella kahest päeval. tähendab, ajal, mil ma tahaks reisist välja magada, peaks kuskil linna peal tuiama.

   arvesta ka sellega, et mu eelarve ei ole üle 50 euro per öö. ja tegemist on turismimekaga puhkuste kõrgajal.

   Meeldib

  • nodsu said

   ühesõnaga, mul on vastukäivad nõudmised:
   hind alla 50 euro;
   majutus sellest hoolimata omaette toas, mitte mingis 12-kohalises ühistoas;
   ja check-in juba hommikul. ja check-out eelistatavalt mitte enne järgmise päeva südapäeva.

   Meeldib

  • nodsu said

   airbnb-s on paindlikumaid variante (selliseid, kus majutus on tuba kellegi korteris – kõik privaatsemad variandid on hilisema sisseregamisega), aga seal peab iga vastust halvemal juhul ööpäev otsa ootama. ma olin juba 1 välja valinud ja sain just eitava vastuse (majutaja ise ei jõua nii vara linna).

   no ja mitmele korraga ei saa kirjutada, sest juhul, kui mitu tükki annab jaatava vastuse, peaks ma kõigile maksma, liiga hilja on, et saaks tasuta loobuda.

   Meeldib

  • nodsu said

   ainus, mis ma tripadvisorist oma sihtkoha kohta praegu leidsin, oli see, et “hotellid on nõus pagasi kella kaheni hoida võtma”, a see ei anna mulle võimalust mujal magada kui pargipingil.

   https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g274707-i96-k1071203-Early_Check_In_and_baggage-Prague_Bohemia.html

   Meeldib

  • nodsu said

   ühesõnaga, paistab, et esialgne plaan veeta esimesel reisipäeval lõbus päev ja õhtu Prahas läheb vett vedama, sest kui ma olen viimaks majutusasutusse pääsedes järjest üle 24 tunni ärkvel olnud – ja suure osa neist tundidest moodustab 1) lennujaamas kudemine; 2) kurat teab kus kudemine, enne kui mind hotellituppa sisse lastakse – , siis kukun ma kardetavasti hoopis kohe ära, selle asemel, et lõbusalt linna peale minna.

   mis paneb mõtlema, et siis oleks juba mõistlikum Praha üldse vahele jätta ja kohe edasi sõita, sest kui ma nagunii enne kl 14 magama ei saa, siis vähemalt saaks järgmises linnas kaks ööpäeva veeta ja jõuaks ehk välja puhata.

   Meeldib

  • nodsu said

   ühtlasi mõtlen pahuralt, et oli mul vaja seda lendu üldse broneerida – bussis saab 24 tundi magamata olla kaks korda vähema raha eest.

   Meeldib

 4. Kaur said

  Ma ei ole vist kunagi oma raha eest ööbides maksnud 50 eurot toast. Vbl USA-s kunagi. Las Vegases maksin igatahes 33USD+tax downtown hotelli terve toa eest. Euroopa reisid on olnud kämpingutes või hostelites, hind kämpades 5-8 eurot inimese kohta, hostelites 10-35 eurot. Kõige armsam hostel oli Bukarestis, Umbrella, maksis 8 eurot inimesele. Kõige kallim oli sel kevadel Islandil, kahesed toad (vist? või kolmesed?) olid 35 eur / inimene. Aga seal olid siis ka kõik mugavused, hommikusöök ja värk sees.

  Eraldi tuba odavalt saada – ei olegi ju normaalne nõudmine? Miks PEAKS hotell või kestahes terve toa odavalt kätte andma?

  Küll aga pole ma elu sees kohanud majutuskohta, kuhu EI SAAKS pagasit ette tuua või viimaseks päevaks hoiule jätta. Kui hotell ei võta, lähed ümber nurga kõrtsi ja pakud neile, annad väikse jootraha ka – ikka saab.

  Meeldib

  • nodsu said

   Hostelid jne tegelikult annavad küll eraldi toa ja odavalt, kui on odavam ühikatüüpi hostel (dušš ja WC mitme toa peale või lihtsalt koridori peal). Ja vahel annavad terve odava toa isegi peenemad hostelid, kus dušš ja vets on privaatsed.

   Ainult et kõigil on check-in kell kaks päeval. Ausalt öeldes isegi kallimatel (kuigi ma väga kalleid (selliseid mitusada-eurot-öö) ei vaadanud).

   Pagas on väike mure. Pagasi võiks kesklinna jõudes kasvõi raudteejaama hoiukappi jätta. Küsimus on ikkagi selles, kuidas vältida järjest 24 tunnist või pikemat magamatust (ärkasin täna 11.30 ja oleks päris nukker, kui uuesti saab magama jääda alles homme kell 14.) Pagas minu eest ei maga.

   Või pead silmas, et nad on nõus ka mind pakihoiuriiulile paigutama?

   Meeldib

  • nodsu said

   see kõrts oleks samuti tore, kus väikese jootraha eest kuskil vaikses nurgataguses külje maha saab panna.

   ühesõnaga – kuna mu põhiprobleem paistab olevat seni liiga uduselt sõnastatud:

   KUS SAAB VÕÕRAS LINNAS KOHE HOMMIKUL LEGAALSELT MAGAMA MINNA?

   Meeldib

  • nodsu said

   a noh, hetkel ei saa ma veel ka ühtegi hostelit v hotelli bronnima hakata, sest ootan vastust järgmiselt airbnb majutajalt. kui temalt tuleb eitav vastus, saab närvikõdi, kas öösel lennujaama wifiga õnnestub midagigi bronnida.

   Meeldib

  • nodsu said

   ühistoaga hostelitest, mida sa nähtavasti soovitad (kus on 12 narikohta) kardan peamiselt seda, et noored tahavad öö läbi pidu panna ja magada ei saa.

   pealegi, mis vahet seal on – ega neil ka varem tuppa ei pääse.

   Meeldib

  • nodsu said

   nunii.

   saabus eitav vastus järgmiselt majutajalt – selgus, et nad tahaksid majutada vähemalt 2 inimest vähemalt 3 ööks, aga olid unustanud oma profiilile panna.

   ja kuna nüüd on jäänud liiga vähe aega, et enam airbnb peale loota, tuleb välja mõelda, kas olla magamata peast Praha peal ripakil või sõita siis juba kohe edasi.

   Meeldib

  • nodsu said

   hah! võtsin selle riski, et küsisin ikkagi ühelt airbnb majutajalt veel, mõeldes, et isegi kui ma saan homme kella poole kolmeks teada, et talle ka ei sobi, jõuan midagi täiesti suvalist booking.comist välja valida (seal on alati midagi – vähemalt suuremates kohtades). aga üllatuslikult tuli sellelt viimaselt profiililt kohe kinnitus, nii et mul on peatuspaik olemas – juba kl 12 päeval saab magama!

   (ja kui kedagi huvitab, siis see lõbu maksab 41 eurot, mis on kallim kui mõni hostel, aga ma arvan, et paar unetundi rohkem on seda raha väärt.)

   Meeldib

 5. Kaur said

  Hostelites, vähemalt neis mida ma näinud, on “magajad saagu magada” võrdlemisi range kord ja reegel. Pidutsevad noored käigu linnas kõrtsis või istuvad maja taga hoovis vms.

  Meeldib

 6. nodsu said

  muidu: teatan alandlikult, et Tallinna lennujaamas on tõepoolest täitsa kasutuskõlblik wifi ja suhteliselt okeid töötingimused, nii et vähemalt selle koha pealt on optimistlik.

  Meeldib

 7. _kaur_ said

  Reede öö (2. juuli vastu 3. juulit 2021), mingi karupepu-tagune koht kesk-Rootsis, ja me ei saa oma airbnb majutusse sisse. Väkk. Jah, juhtub igasuguseid jamasid.

  Õnneks oli lähedal kämping. Autoga reisijal on ikka eelised, vajadusel magab kasvõi autos sees.

  Meeldib

  • nodsu said

   autoga on omad hädad, nt teda peab kuhugi jätma, kus ruumi oleks.

   Mul on lisaks see, et kui ma olen päev otsa autos olnud, siis välja pääsemine on kergendus ja tagasi autolõhnade sisse naljalt ei tahaks. Ma olen paar korda kambakesi ilma öömajata kuhugi autoga läinud, magasime auto kõrval rohu peal.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: