Kiired reisimärkmed, peamiselt söömisest ja magamisest

august 3, 2018

Prahas on juba hommikul vara sama palav, nagu meil päeva kõige palavamal ajal.

Olles ära pahurdanud, et mis mõttega ma üldse raiskasin 2x rohkem raha kui bussiga sõites, kui tulemus on ikkagi magamata ööpäev, otsustasin võtta asjast parimat ja suhtuda lendamisse nagu lõbustuspargi atraktsiooni, sellisesse eriti kallisse. Õhkutõusmine oli parim osa, mul oli kõik aeg suu kõrvuni, lennuk tegi alguses rõnnna-rõnna-rõnna-rõnna ja siis tugevnevalt vrRRRRRÕNNNNNNN ja mina oleks teinud “wheeeeeeeeee!”, aga ei tahtnud teisi reisijaid hirmutada.

Tln lennujaamas jalutas üks armas noor turvamees minuga abivalmilt pooled saalid läbi, et aidata mul pistikupesa leida.

Sain Jane’i, Konradi ja kahe Wrocławi tüdrukuga kokku (üks tuttav, teine uus), asusin neid juhtima sinna restorani, kuhu ma kogemata viis aastat tagasi sattusin ja mis mulle meeldis (turistiliikluse tuiksoonest paar sammu kõrval, à la carte toidud ja ma ütleks, et bistroohindadega (küüslaugusupp oli midagi 3 euro ringis, kui ümber arvestada, forell veinis 6 kanti) ja ma leidsin selle jälle üles! kuigi mul oli meeles ainult see, mis vaatamisväärsuse piirkonnas ta asus ja kuidas see asukohaväljak umbkaudu välja nägi.

Eva ja teised rasvatihasedieedi pidajad rõõmustavad kindlasti, kui ma ütlen, et käisin täna mööda söögikohast, mille nimi oli Fresh & Fat. Seal antakse täiesti mõistliku hinnaga mitmesuguseid omlette, võib-olla söön seal keskhommikust, kui mul hommikusöögist isu üle jääb.

Majutuskoha ja varajase sissesaamisega oli päris elus natuke keerukam kui kohe pärast bronnimist paistis – tuba tahtis eelmisest külalisest koristada. Aga mul tasus just selle toa võtmine ikkagi ära niiviisi, et kui ma köögis tšillisin ja tuppapääsu ootasin, kukkusin ma sujuvalt köögisohva peale ära ja saingi enam-vähem kohe alguses magada.

Mulle tundub, et ma mõjun siin keiserlik-kuninglikus linnas nagu maakas (korra läksin isegi vales suunas mineva metroo peale), aga ega see väga vale ei olegi ja kui ma juba olen maakas, siis nõuab juba ausus, et ma sellena ka välja näeks.

Ühistransa on siin megahea muidu – ma tulin lennujaamast elukorterisse 2 ümberistumisega, mille juurde kuulus palju lolli näoga vahtimist ja natuke vales suunas sõitmist, ja ometi olin kohal umbes sama ajaga, millega ma kodus Tartus saan Peetri kiriku juurest Lõunakasse.

Ostsin mingit salapärast kreemjuustu, mis tundus poes olevat lausa eraldi juusturubriik, aga mille eripära keegi seal mulle seletada ei osanud, noh, eks hommikul saab teada.

Ah, ja kui maakas olemine juba jutuks tuli, siis ei saanud ma ühes lennukis turvarihma kinni, sest hoidsin üht pandlapoolt valepidi käes. Pinginaaber lõpuks pani.

Stjuuardesside turvaõppekoreograafia on nii muljetavaldav, et mul tekkis tahtmine ära õppida, esitada ilma taustateksti ja õige kostüümita ja küsida mälumängus, millega on tegemist.

Tele2 teeb mulle lisanärvikõdi sellega, et ma sõltun oma majutajatega kontaktivõtmises täiesti sellest, kas leian kuskilt wifi ja meil õnnestub selle ajaga, mil ma wifi-alal olen, kohtumine kokku leppida, või ei leia. Nad merisead ei pannud kohe ka kodukale suurte tähtedega kuulutust, et “välismaal ei saa midagi teha, meie viga,” vaid andsid esialgu juhiseid stiilis “kontrollige, ega te oma telefonis rändlust ära ei ole keelanud”.

Üks vastus Kellele: “Kiired reisimärkmed, peamiselt söömisest ja magamisest”

  1. suslik said

    hehe. stjuuardessid on vist harjunud, et keegi nende koreograafilae seal väga tähelepanu ei pööra. ma proovin siis alati olla hirmus tähelepanelik 😀 noh, nad hakkavad üsna ruttu naerma ja vehivad midagi valesti 😀 aga keegi pole pahandama õnneks ka hakanud.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: