Tants ja tagaajamine

oktoober 11, 2018

Lihtsalt infopostitus, neile, kes pole TÜ muuseumi teadet või FB-s levivat reklaami näinud – teeme oma tantsu ja tagaajamise kontserti ka Tartus. Ülehomme, laupäeval, 13. oktoobril kell 16.15 TÜ muuseumi valges saalis (vanas toomkirikus).

Tagaajamine ei ole ülekantud tähenduses, keset kava ongi konkreetselt tagaajamistants.

Lingin sama teemaga Rakvere-kontserdi kavalehte, kuigi tookord oli sees paar laulu, mida nüüd ei tule. Ja see-eest on nüüd mõni tants rohkem.

8 kommentaari Kellele: “Tants ja tagaajamine”

 1. Teresa said

  Kahju, et ma piisavalt vara ei teadnud, jäi sugulasele teatamata. Olin ise sel ajal Londonis.

  Meeldib

 2. jeerum, see on nüüd piinlik… pidin mitu minutit mõtlema, et kas liivi sõda oli see kui rootslased sisse tulid ja – ühesõnaga 3 katku vahel? 😀 seisus kohustab, et selliseid asju ei guugeldata! või kui, siis diagnoosi kinnitamiseks! 😉
  ja ma tahan ka infokirja saada. ei, seda ei olnudki…muuseumi info all sa mõtled lihtsalt et kes juhtus nägema muuseumi reklaamlehte kuskil? no ei juhtunud noh. :p

  Meeldib

  • nodsu said

   Saltatriculi rahvas jagas FB-s minu teada. Mul endal ongi ainult see kanal reklaamimiseks. pluss kultuuriaken.

   Liivi sõda – oleneb, kus sa elad. Tartus nt oli see siis, kui poolakad tulid (õigemini poolakad ja venelased vaheldumisi). Rootslased tulid siia alles 17. sajandi hakul. Mõni räägib küll üldse Põhjamaade saja-aastasest sõjast, aga kui selle algust lugeda Liivi sõja algusest ja lõppu Põhjasõja lõpuks, siis tuleb kokku rohkem kui 100 aastat.

   Meeldib

  • eve valper said

   ehh, seekord tõesti me jagasime väga vähe. see oli viga. ma ei teinud isegi uudist, mida oleks saanud jagada. aga 2. novembril on järgmine kontsert, kuhu sa võid tulla

   Meeldib

 3. ja käesolev kanal. 🙂 ja emailiadre… aga FB on saatanast. 😉
  niiet liivi sõja aegsete ja stiilsete tantsude valikul on suht lai valik. poola ja rootsi ja 100 aastat. eksole? venelased siis veel nii kultuursed ei olnud õnneks. :p et oleks tantsinud. või et rahvatants oleks … vat jah väga huvitav. et kas üldse oli vene kõrgklassis selline fenomen olemas nagu õukonnatants? või oli ainult matside labane lõbu aga korralikud inimesed leidsid et nii ei ole sünnis. et vajadusel palgati karud ja matsid tantsima ja inimesi lõbustama.

  Meeldib

  • nodsu said

   Ma võtsin ajastuks 16. saj esimese poole ja keskpaiga. Repertuaar tuli ikka Itaaliast, aga see ei tohiks olla väga põhjendamatu, sest Itaalia tantsuõpetajad käisid ka kesk-Euroopas õpetamas. No ja ma võtsin espetsiaalselt need tantsud, mis on kas 1581. aasta õpikus kirjas pärimuse või varasemate põlvkondade meistrite tantsudena – või mis olidki mõnest varasemast käsikirjast. Osalt need kattuvad ka.

   Meeldib

  • eve valper said

   venemaa ajaloost on teada, et ivvan hirmus läks kah skomorohhidega tantsu keerutama, kui ta juba piisavalt palju joonud oli. aga see vist õukonnatantsu alla ikka ei lähe

   Meeldib

 4. eve valper said

  Tartu toomkirik hävis 1525, aga need meie retrotantsud on vist ikka sajandi keskpaigast? Et kas peab paika see, mida ma ütlesin et tantsud on ajast kui Toomkirik oli veel terve? Ta ju rüüstati mitte sõjas, vaid reformatsiooni pärast. ja Liivi sõjani oli veel 33 aastat aega.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: