Seltskonnakroonika: oapresidendi vastuvõtt

märts 10, 2019

Märkmed meie sõpruskonna kõige karnevalikultuurilisemast traditsioonist (me valime iga aasta kolmekuningapäeval koogi ja oa meetodil presidendi ja millalgi kevadel teeb president vastuvõtu):

oapresidenti käisid õnnitlemas viitsepresident, pruugitud president ja dopingukoondise president; erakorraline ja seesamunegi Kurrunurruvuti konsul (sest väike riik ei jõua igale poole suursaadikut saata); prillikandjate ühingu esindaja (prillidega); presidendi julgeoleku ja heaoleku ülem; meremeeste esindaja (pärlitega); ökomantelsaunade edendaja; moepolitsei ülem (roosas ja rohelises); lillaroosa brigaadi esindaja; kevade esindaja (lilledega); aasta kristalliterapeut (enda ravitud kristallidega); värviliste esindaja koos mustvalgete esindajaga; ja rahvas.

Keegi oli KL-le rahvalike laulude karaokeplaadi kinkinud, mis tingis peo hilisemas staadiumis ohjeldamatu spontaanse interteksti. Vaba käega ja mälu järgi visandatud näide:

kitarre käes ja kägu kukub raal,
kitarre käes ja mantel haljendab,

Mets mühiseb: ja kägu kukub õlalt,
mets mühiseb – ja kägu haljendab,

kitarre käes – ja kägu jäljendab,
mets mühiseb ja kägu väljendab.

Tegelikult oli seda kõike palju kauem, palju rohkemates variatsioonides ja väga kõva häälega. Lapskonnale näis meeldivat, et suured inimesed mängivad; (vist) kõige suurem laps olevat lahkudes emalt küsinud “on ju, me tuleme tuleval aastal tagasi”.

6 kommentaari to “Seltskonnakroonika: oapresidendi vastuvõtt”

 1. Minu mineviku kokandusuhkuste osas on pissaloomine kõrgel kohal.
  Elik põhjaks täisterajahu ja rukkipüüliga pizzatainas, veidi karaskim kui tavaline, siis hapukoor (tomatikastme asemel, taigna võidmiseks) ja siis hapukapsas (ning vbla ka veel suitsuvorst ja/või köömned ja/või krõbedaks praetud pekikrõbinad) ning juust.
  Jumala hea söök tuli! Ma tegin pärast larpi (Frenchi ja Koulu larp oli, dohh) korra veel niisama, aga siis kuidagi ununes.
  Praegu mõtlen, et miks ometi …?!

 2. Teresa said

  Miks teie kätlemistseremooniat telekas üle ei kantud? Oleks ka näinud ja pisarakese poetanud. Ma küll ei vihja millelegi, aga teil oleks võinud ka vasakukäeliste president kohal olla. Nemad on kõige suurem diskrimineeritud vähemus.

 3. nodsu said

  Püha taevas. Kes mind Stuudiumis lingib ja miks?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: