Elujuhtumusi

aprill 28, 2019

Alles see oli, kui mult alkoholi ostes dokumenti küsiti. Aga neljapäeval pakkus koolipoiss, selline teismeline, mulle bussis istet.

Kas see peab tähendama, et ma olen ametlikult vana? mõtlesin. Koolinoor ei saanud ju kuidagi arvata, et mul oleks lihtsalt jalad haiged, sest ta oli just olnud tunnistajaks minu uhkele 150 m sprindile sillalt bussipeatusse.

Ema mõtles välja knihvi, et äkki pakkus ta istet mulle kui naisterahvale. Tõepoolest, sellele viitaks nagu see, et sõbrad hakkasid tema kallal kohe “nice guy” teemal tögama.

Sama päeva õhtul saime aru elu põhiväärtustest, kui peldikumootor jukerdama hakkas ja meid ööseks kemmerguta jättis. Ja minus süvenes veendumus A. majapidamisalastest supervõimetest, kui ta selle süsteemi hommikul ise ära parandas.

Reede õhtul tekitasin endale põnevust sellega, et kustutasin hajameelselt ära kausta, kus ma oma tõlkeprojekte hoian. Käsi libises klaviatuuril ja unise peaga ei pannud tähele, et arvuti mu käest midagi küsib. Kõige iroonilisem, et see juhtus poolelioleva töö varundamise käigus.

Aga noh, kõige hullem põnevus kestis ainult seni, kuni selgus, et kaust tuleb ka prügikastist ilusti välja. Ainuke häda, et need tõlkemälud, mis ei olnud mälukausta mitte tõstetud, vaid kõigest lingitud, olid haihtunud. St lingid olid haihtunud. Aga noh, mis seal ikka, linkisin pooleliolevasse projekti vajalikud asjad uuesti. Siis oli veel kõigest väike järellainetus, kui OmegaT keeldus seda tööd avamast, väites, et vales formaadis, aga isegi see probleem haihtus selle võlutriki peale, kui arvuti kinni panna ja uuesti lahti teha.

Olgu see kõik mulle õpetuseks, et kui ma väsinud peast kõhklen, kas teha korraks veel natuke tööd või minna puhkama, ei ole mõtet tublitseda, kui selle tööga just ei põle.

Tallinna tantsutunni demograafiale oli mõnus ilm halvasti mõjunud ja õpilasi oli väga vähe. Teisest küljest olid kohal need kõige innukamad, kellele oligi põhjust juba väheke põnevamat materjali pakkuda, mis teistele oleks üle jõu käinud; ajaliselt kukkus välja nagu alati, et õpilased tahaks veel tantsida ja mina teeks nendega heameelega veel midagi, aga kelner on ka inimene ja tuleb laiali minna.

Ja see oligi siis päevanädalalõpu-uudis.

————————————————————–
PS: tartlased või kes muidu Tartus jala käivad ja jalgrattaga sõidavad: minge märkige Tartu linna lehel kaardi peale neid kohti, kus on mingi jama või lihtsalt võiks paremini olla – kas selleks, et teil oleks mõnusam oma jalakäimise ja jalgrattaharjumust jätkata, või selleks, et te ei oleks sunnitud oma autoga linnas rohkem sõitma, kui te päriselt tahate. Tartu Postimehes oli isegi artikkel, mis kutsus üles seda tegema, aga miskipärast ilma lingita.

PPS: üleüldse, mis värk sellistel ametlikel lehekülgedel linkimisega on? Ajalehtedes on maru vähe linke isegi ajalehe enda artiklitele, heal juhul on need kuskil artikli allservas, aga mitte teksti sees, nagu iga blogija seda teha oskab. Ja kõige rohkem imestan ma viimasel ajal Riigi Teataja netiversiooni üle – seadustes viidatakse kogu aeg teistele seadustele, kas poleks siis loogiline, et kui ütleme pirniseaduses on kirjas “välja arvatud puuviljaseaduse § 47 lõikes 3 nimetatud juhul”, siis seesama “puuviljaseaduse § 47 lõikes 3” oleks hüperlink vajalikule sättele? Eriti hea veel, kui sätte tekst avaneks hovertekstina lihtsalt selle peale, kui hiirt seal kohal hoida.

2 kommentaari Kellele: “Elujuhtumusi”

  1. Et riigiteataja pole siselinkidest pungil, on paljudele inimestele ette jäänud. Üks tegi sellest koguni oma töö, aga see vist on nüüd ainult maksvale kasutajale kättesaadav.

    Meeldib

  2. nodsu said

    nonii, pärast selgus, et päris nii kergelt ma oma kustutatud kaustaga ei pääsenud – failid olid küll alles, aga kuidagi nii põhjalikult kirjutuskaitstud, et OmegaT kaudu ei saanud neisse enam midagi uut salvestada. Ja projektifailist (st töö käigus tekkivast tõlkemälust) olid kõik tag’id ära kadunud, vbla sellepärast enam ei saanudki salvestada.

    Aga piisas, kui teha uus tõlkeprojekt ja kopeerida kõik failid töötlematuks muutunud projektist sinna ümber. Natuke tuli klõbistada, et juba tõlgitud laused mälust uuesti ära kopeerida ja edasi läks normaalselt.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: