Kuidas tekivad äriideed

mai 6, 2019

Mulle helistas just inimene, kes oli ei tea miks saanud minu telefoninumbri – asutuse numbrina, millega ma olen ainult niipalju seotud, et üürin neilt vahel ruume.

Hääle järgi otsustades vanem inimene.

Ei lasknud end heidutada sellest, et ma ütlesin kohe, et olen asutusega ainult kaude seotud, vaid rääkis ära, mida tal sealt vaja on.

Ma ütlesin vajaliku inimese nime ja küsisin (naiivselt), kas ta asutuse kodulehelt ei leidnud.

“Ei, ma ei käinud seal kodu… lehel.” (Hääletooniga, mis viitab sellele, et koduleht on uus ja tundmatu mõiste.)

Selge, ilmselt tõepoolest päris vana inimene.

Tegin paar klõpsu, võtsin kodulehe lahti ja dikteerisin talle kontaktnumbri. Sest tõepoolest, mul oli juba läpakas lahti, eriti aega ega vaeva see ei võtnud.

Mispeale mul tuli kohe mõte, et äkki ma peaks oma ettevõtlust laiendama – hakkan osutama guugeldamise – ja kodukatelt info otsimise – teenust inimestele, kes ise netis ei käi.

“Kus sa seda reklaamid, kui nad netis ei käi?” küsis A.

Mõtlesin: ajalehes! vanainimesed loevad palju ajalehti, eriti tasuta linnalehti!

Ja sildid tuleb postide peale panna ja jagada pensionäride klubides flaiereid!

Aga edasi mõeldes tuli meelde, et tegelikult olen ma aidanud infot välja guugeldada ka inimestel, keda ma olen kohanud just neti peal. À la kuskil kommentaariumis tuleb küsimus “Kas keegi teab xyz?”, ma guugeldan, saan vastuse, aega läheb max 5 minutit. “Kust sa leidsid?” Ee, guugeldasin, võtsin esimese guugli pakutud vastuse lahti ja vioola.

Iseasi, kuidas seda vormistada – tasulise numbrina oleks ilmselt kõige lihtsam, aga mul hakkab inimesest kahju, kui tal raha kontolt maha tiksub lihtsalt sellepärast, et ta on aeglase jutuga. Teisest küljest, kui kõnel oleks üks kindel hind, siis läheks eriti pikaldaste ja keerulist infot tahtvate inimeste puhul mul endal kahjulikuks.

Teatud ajani kõigest miinimumhind, seejärel jõnks kõrgem jne?

Kolmandast küljest – kui ma infot siiski ei leia, kas sellepärast, et see on hästi peidetud, või sellepärast, et seda polegi olemas, siis peaks olema võimalus ka raha mitte võtta.

Üks variant oleks ka kuutasu – liitu teenusega ja ma olen nõus sinu eest kõike guugeldama. Aint et lobisemishimuliste klientidega läheks siis keeruliseks ja teised ei pääseks üldse löögile. Kindel kuulimiit, mille ületamise järel tuleb juurde maksta?

Hmm.

8 kommentaari Kellele: “Kuidas tekivad äriideed”

 1. Manjana said

  Onju sa tead, et see on vana riidee, kutsitakse infotelefoniks, 1182 on vist kõige levinum? Neile helistatakse ja nad guugeldavad ja vastavad. Selle äriidee teine pool on, et nad küsivad firmadelt raha, et kui näiteks keegi telefonis küsib, et kus on kõige parem restoran, siis nad vastavad, et see, kes meile kõige rohkem maksis. Sorry, kui ma su jalgratta leiutamise pekki keerasin, no ei saanud vait ka oldud, ajame sinise esmaspäeva süüks 😛

  Meeldib

  • nodsu said

   Ma tean jah, aga minu teada see 1182 oligi selline, kus nad jagasid infot nende firmade kohta, kes neile selle kui reklaami eest maksis. Samal põhimõttel nagu firmade telefoniraamatud.

   Guugeldasin, ma ei näe, et praegu peale 1182 mingit üldist infotelefoni oleks, kõik muud paistavad konkreetsete firmade omad olevat.

   No ja osa ideest on see, et oma telefoninumber tuleks õigele sihtgrupile ette sööta. Nähtavasti kõik ei tea seda 1182.

   Pealegi on mul oma guugeldusvõimekusest väga hea arvamus.

   Aga ega ma seda äri päriselt nagunii teha ei viitsiks. Too much like work.

   Meeldib

  • nodsu said

   st sisuline pool oleks päris lõbus, aga just kõik see reklaamimine ja tasulise nr tekitamine ja… oehhh. ei viitsi. kui keegi teine sellega majandaks, siis ehk viitsiks.

   Meeldib

 2. Manjana said

  Aga sulle meeldiks päev otsa võõraste inimestega telefoniga rääkida? Eriti kui on sellised inimesed, kes guugeldada ei oska ja võimalik, et nad pole alati ka kõige parema kuulmisega ja suhtlemisokusega. Muarvates on ikka päris hirmus töö.

  Meeldib

 3. Madli said

  Kusjuures ma olen mõelnud, et peaksin oma CV-sse kirjutama: oskan guugeldada. Tundub, et see on kaduv oskus.

  Meeldib

 4. teresa said

  Siia seltsi ei kuulu ainult vanainimesed. Käin fbs käsitöögruppides ja seal küsitakse pidevalt, kas mustrit saaks. Kui keegi vastab, et muster on internetis seal ja seal, on vastuseks väga kõnekas vaikus. Lihtsalt väga paljud inimesed ei oska guugeldada.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: