Kuramuse iluvidinad

juuni 3, 2019

Väike näpunäide kaaskannatajatele: kui ka teie olete ennast seaks vihastanud, sest kui te püüate guugli otsinguribal oma otsingut parandada ja teete sõna peal topeltkliki, et seda valida, või tahate klõpsata kindlat kohta mingis sõnas, siis ilmub see lollakas suurenduklaasi ikoon – mis ei tee mitte midagi, lihtsalt ilu pärast – ja kogu otsinguriba hüppab paremale, nii et te valite vale sõna või sõnavahe –

hetkel paistab ainus asi, mis aitab, olevat see, et tuleb oma guugli kontolt välja logida. Sest nähtavasti nad katsetavad oma uuendusi üksikute kasutajate peal. Kui nad ei tea, kes parajasti kasutab, siis nad ei kiusa.

6 kommentaari Kellele: “Kuramuse iluvidinad”

 1. kaur said

  eh mis? pole olnud midagi sellist. oled ilmselt google erilise luubi all!!!

  Meeldib

  • nodsu said

   jah, nähtavasti. A. arvutis oli samuti kõik normaalne. Samuti minu arvutis, kui ma guugli kontolt välja login. Pmst nagu loll lugu, et ma saan normaalselt guugeldada ainult siis, kui olen välja logitud. Hea vähemalt, et ma tegelen blogides kommenteerimisega teisest brauserist – siis saan seal olla oma kontoga ja tööbrauseris anonüümselt.

   See nähtus:
   https://9to5google.com/2019/05/28/google-search-button-test/

   A vähemalt ei ole ma ainus hädaline, kui vaadata kommentaare. Üks jobu muidugi laiab sellega, et “ää, kes üldse kasutab otsinguriba, kui otsingut saab aadressiribalt teha” – kohe näha, et ta keerulisemaid otsinguid ei tee. Ma tahaks näha, kuidas ta ühelt ja samalt saidilt järjest sadat otsingut tehes iga jumala kord sisestab “site:[saidi aadress]”. Nii lolli kommentaari peale tahaks ma ta lausa kohustuslikus korras seda tegema panna, päev otsa. Rääkimata sellest, kui ma tahan otsingufraasis muuta üht tähte (näiteks panna otsingu ainsusest mitmusse vms).

   Veel hädalisi:

   https://support.google.com/websearch/thread/7241803?hl=en
   (kuhu ma üritasin lisada oma kommentaari sisuga, et “brauserivahetus tõesti ei aita, aitab väljalogimine”, aga sain ainult vastuse, et “teie kommentaar ei vasta meie community standarditele”)

   Meeldib

  • nodsu said

   Kunagi olin samamoodi hädas selle eksperimendiga, kus kaotati otsinguriba üldse ära, sest “otsingu saab ju aadressiribale toksida”. Tookord pidin iga jumala kord otsingu täpsustamiseks back-nuppu klõpsutama, et see algne lehekülg kätte saada, kus otsinguriba koos minu otsingu üldiste parameetritega olemas oli.

   Meeldib

 2. nodsu said

  guugel peab mind iga paari kuu tagant robotiks ka ja palub tõestada, et ma olen inimene. minu arust mitte mingi pistelise kontrolli loogikaga, vaid alati siis, kui ma suure kiirusega mingeid ühetähelise erinevusega otsinguid teen.

  Meeldib

 3. k said

  see ka muidugi super, et mis tahes veebilehe otsingu asemel on mõttekam kasutada google´i otsingut, nt kui tahad leida ERR-i lehelt ETV kava või mida iganes..

  Meeldib

  • nodsu said

   jah, see on põhjus, miks ma eurlexi tegijate peale end seaks vihastasin, kui nad oma portaali ümber tegid, nii et oli mingi periood, kus guugel nende lehti veel ei leidnud. Nende oma otsing oli paras ikaldus ja iga brauseriga üldse ei tööta.

   Tasapisi on nad guuglile jälle leitavaks muutunud, aga näiteks kaksikkuvasid (st kus dokument on kahes tulbas kuvatud, kummaski tulbas eri keeles) enam guugliga otse otsida ei saa. Tuleb otsida ühes keeles dokument ja alles siis saab sinna nuppe klõpsutades teise keele kõrvale panna.

   Ja viimasel ajal tundub mulle isegi, et guuglile ei ole osa eurlexi html-dokumente leitavad – otsingutulemustes on suurem osa dokumente pdf-formaadis. Vahel lausa kõik. Mis tähendab kahjuks, et kaksikkuva ei saagi lahti võtta. Kui ma just sealt pdfist doku numbrit ära ei vaata ja numbri järgi eurlexist lahti ei võta (numbriotsing seal enam-vähem töötab, aga tekstiotsing on häda ja õnnetus).

   See, et ma teen guuglis tekstiotsingu, saan niiviisi kätte dokumendi numbri ja otsin seejärel numbri järgi eurlexist, et kaksikkuva saada, tundub muidugi perse kaudu hammaste parandamisena.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: