Tegeldakse pseudoprobleemidega

juuni 5, 2019

Alkoholi hinna ümber käib mingi ažiotaaž, samal ajal, kui keegi ei tee isegi mitte ettepanekut tomatite käibemaksu langetamiseks. Heade tomatite kilohind on tunduvalt kõrgem kui õlle oma – no võib-olla väga peene õlle hind lööb selle üle, aga kvaliteetne tomat on ju ometigi suurem põhivajadus.

Päris ausalt, ma jõuan end niiviisi veel vaeseks süüa – kui ma sööks nii palju tomatit, nagu ma tahan, läheks mul iga nädal vähemalt 25-30 ainult tomatite peale.

8 kommentaari Kellele: “Tegeldakse pseudoprobleemidega”

 1. Teresa said

  See on elu. Mul on sama lugu igasuguste puuviljadega.

  Meeldib

 2. nodsu said

  Söödavaid maasikaid saab praeguse seisuga poest juba odavamalt kui tomateid. Kaalun, kuidas maasikasalateid teha.

  Meeldib

 3. ep said

  Maasikatest salat oli kusagil värske basiiliku ja balsamiäädikaga.

  Ma soovitaksin välismaale kolimist :D. Toidu peale kulub siin tõesti oluliselt vähem. Tomati kilohind on kallimas otsas paar-kolm eurot ja neid maitsetuid on üldiselt raske leida. Samas suvel väga kuumade ilmadega (eriti augustis) võib ilus tomat olla haruldus, aga kui ilmad lähevad jahedamaks, lähevad ka tomatid jälle ilusaks.

  Meeldib

  • nodsu said

   Siin on muidugi täpselt vastupidi, nii et praegu oleks halvim võimalik aeg kolimiseks.

   Kaalun väikest viisi ka seda, et pista mingi tomatitaim kuhugi kasvama. Ühel aastal Kanni tõi meile ühe taime ja see kasvatas endale väga head tomatid otsa.

   Millal sa ise tagasi tuled?

   Meeldib

 4. tom said

  Meil Kanadas müüakse poes küll ainult plastmassi maitsega täpselt ühesuuruseks treitud tomateid, kallimad varre otsa torgatud, “orgaanilised” veel kõige hullemad.
  Õige tomati maitse tuleb meelde kui enda omad juulikuus valmis saavad. Siis pugin nagu ennevanasti, teen suure salati hapukoore, soola ja tilliga ning ampsan kaasa küpsetatud seemnerukkileiba kõrvale. Kaksteist mitmest sordist taime juba mullas, mõnel pisikesed rohelised mummud otsas.
  Eestis on kavas sealseid kohalikke maiuspalasid nagu kartul, redis, maasikad ja eelkõige metsaannid nautida. Salatitest, pagaritoodetest ja jäätisest ei saa mõelda, ila hakkab klaviatuurile tilkuma 😀

  Meeldib

 5. Teresa said

  Kui sa neid maasikaid kiidad, mis siiani on müügil olnud, siis me saame küll eri kandist pärist maasikaid. Kreeka omad on väga hapud ja ilma erilise maitseta (peale hapu).

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: