Meesalge üleküllus lähikonna looduses

juuni 6, 2019

Paistab, et ma elan väikestviisi vinguva pensionäri rolli sisse.

Täna olid jälle mingid purjakil mehed seal lõket tegemas, kus mina tahaks ujumas käia. OK, praegu pole veel kõige tuleohtlikum aeg, aga ma olen üsna kindel, et nad jätavad ka prügi maha. Sest korra ma juba kustutasin seal ühe omapead põlema jäetud lõkke ära ja korjasin kokku 2 mahlapakki, 1 viinapudeli, 2 õllepudelit, mingi grill-liha kile ja palju konisid, osa neist järves.

Pidasin siseheitlust teemal, kas neile päästeamet kaela kutsuda oleks adekvaatne reaktsioon õigustatud murele tuleohu pärast või kiusuajamine. Ja muidugi on olemas variant, et mõlemad: et mure ongi õigustatud, aga sisim motivatsioon on ikka kius, peenemalt öeldes territoriaalne instinkt. Mis nad siis tulevad minu ujumiskohta läbustama! Ma olen niigi pahur, et minu ujumiskohas – minu, MINU ujumiskohas! üldse inimesi on, kuid neil on sellest veel vähe – kohe hädasti on tarvis mulle pahuruse jaoks ka ettekäändeid tekitada.

Ja kuidas nad nii hilja – ja nii tihti – järjest juba mitmendal äripäeva õhtul seal pidu saavad panna? Kas jõmmidel on praegu kollektiivpuhkus või?

A. märkis jalutamast tulles samuti, et kõik kohad olid mehi täis, igas vanuses ja kainusastmes. Ta jalutas suurem osa ajast mööda võsateed, kus ei ole igas lõigus ametlikult tänavatki, tavaliselt suht inimtühi koht, kord tunni sees tuleb vastu mõni jalgrattur või lapsevankriga jalutav ema, aga sama tõenäoliselt rebane või metskits – ja oli näinud neid igal pool. Mehi, see tähendab, mitte kitsi ja rebaseid nagu muidu. Suvalistes põõsaalustes ja nurgatagustes, nagu ma aru saan. Naisi pole näha olnud, ei tea, kus nad on ja mida teevad. “Tööd!” vastasin mina, ma tean, millest ma räägin – täna tegin vanale tõlkebüroole poolenisti heategevuse korras ühe totralt palju aega võtva pisijupi, et nemad saaks ühele potentsiaalsele kliendile hea mulje jätta. Ja milleks, küsin ma. Ma ei taha eriti neid töid tulevikus tegema hakata, milleks mulle siis nende hea mulje? A näe, ei oska ülejala lasta, ja ei-ütlemisega on kah raskusi.

Teritasin siis keelt, et küllap mina näen hoopis naisi, kui ma ise kõndima lähen – äkki nüüd hiljem öösel on naiste aeg, näe, minagi lähen välja ja puha. Aga võta näpust. Milline ebaõiglus, et ka mulle – ka sellisel kellaajal – näidatakse neidsamu mitte-just-esimeses-kainuses mehi. Mis kell ma siis välja pean minema, et lõpuks ujuda saada?

Kaalun, kas kujundada hoiatussilt “Kui ma siin veel prügi näen, kutsun järgmisele lõkkele tuletõrje!” Kuigi rangelt võttes oleks ka see silt ise prügi.

11 kommentaari Kellele: “Meesalge üleküllus lähikonna looduses”

 1. KK said

  Need mehed joovadki iga päev, soe ilm on neid lihtsalt toast välja ajanud.
  Mul oli selline kamp eelmises elukohas naabriteks. Tööl ei käinud aga kogu aeg oli neil alkoholi ja suitsu. Jõmistasid katkematult.

  Meeldib

 2. Marca said

  Mul oli ka eile õhtul sama tähelepanek, et kus need mehed jahedamate ilmadega end peidavad. Sellised poolpaljad ja pool-ning täispurjus. Karlova kandis on nende pesi ilmselt üsna ohtralt.

  Meeldib

 3. Morgie said

  Kui reaalne tuleoht on olemas, siis võib selle eemaldamise käigus endale ka väikest kiusuajamist lubada. Vot nii.

  Meeldib

 4. nodsu said

  Õnn ja rõõm! Käisin nüüd öösel ujumas. Lõkkeseltskonda ei olnud, lõkkease ei hõõgunud. Prügi eriti polnud või õigemini oli, aga hästi natuke (lõkkes oli mingi fooliumi- vms alumiiniumiplönn), selle vähese ma viisin prügikasti ära.

  Võimalikud seletused:
  a) need olid ühed korralikumad joodikud kui need eelmised, keda ma ei näinudki (a prügi nägin);
  b) olid needsamad, aga lugesid minu blogist hirmsaid ähvardusi, ehmusid ja parandasid meelt;
  c) olid needsamad, nägid, et keegi on nende prügi ära viinud, said aru, et prügi ei käi seal, elik parandasid meelt.

  Meeldib

  • nodsu said

   Variand d) muidugi ka: sealt oli keegi minusugune prügikorjaja juba üle käinud.

   Aga ujuda oli sellegipoolest kena. Ujud pimedas, vesi soe, sirel lõhnab, ööbik laulab, konn laulab vastu.

   Liked by 1 person

 5. Teresa said

  Täiesti kõrvaline küsimus: mis järves…. Ei tea, et Tartusse oleks järv tekkinud.

  Meeldib

  • nodsu said

   Tglt on küll üks järv, minu juurest kilomeetrike või vähem. Aga ma saan aru, et sinu Tartu-ajal seda tartlaste mentaalsel kaardil ei eksisteerinud.

   A ma lugesin selle kohta artikleid ja leidsin ühe, mis ütles, et juba 2007 tunnistati see üldkasutatavaks veekoguks. Ja et suure janu korral võiks sealt suuremate probleemideta vett juua.

   Ametlikku plaaži seal küll ei ole, on üks koht, kus läbi võsa vee äärde pääseb, vaja on ehk ka teatavat valmidust jalgu poriseks teha. Aga ega ka seal, kus mulle Emajões käia meeldib, vähem mudane ei ole, isegi mudasem.

   Meeldib

  • nodsu said

   Mul on erakordselt luksuslik elukoht ikka. Peaaegu see eestlase unistus, et kesklinnas, metsa vahel, ainult meri on puudu (mere asemel on järv).

   Meeldib

 6. Kaur said

  Eesti on väikseid järvi täis. Tallinna lähiümbruses on miljon ujumiskohta, mida kohalikud teavad, muud mitte.

  Ma notsu elukohast ei tea, aga kui see peaks olema Põhja-Tartus, siis seal on Raadi järv, Vasula, Kõrveküla…

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: