Lihtsad vajadused

september 21, 2019

“Mul varastati vist kaks Kroonikat ära,” ütles A. Seletuseks: A. leidis, et ta kõht on hakanud kasvama (“mis kõht?” küsivad kõik selle jutu peale), ja läks postiljoniks, et rohkem füüsilist koormust saada.

Niisiis:

– Mul varastati vist kaks Kroonikat ära.

– See ei ole võimalik!

– On küll võimalik, kui postkast on sügavamal aia sees, jääb käru korraks silma alt välja.

– Ei!

Ja ma seletasin, et mitte tehniliselt – minu arust on lihtsalt võimatu ette kujutada, et keegi midagi sellist teeks.

“Ma usun, et on olemas ühiskonnagrupp, kelle hulgas see oleks pigem uhkuse asi kui moraalselt taunitav,” ütles A. Ja tõi näiteks “Absolutely Fabulouse” tegelased.

– Ei, mitte moraali mõttes!

Ja ma seletasin, et ma ei suuda lihtsalt ette kujutada, et keegi nii väga Kroonikat tahaks.

Mispeale pakkus järeldus ennast juba ise: tõenäoliselt langevad ühiskonnagrupid, kes… aga ei, jätkem see udukeel ja jäägem A. palju parema sõnastuse juurde: “On olemas ka inimesed, kes tahavad hoopis Sirpi, mitte Kroonikat, aga on vähem usutav, et nad seda postikärust varastama tuleks.”

Uhh, kerge vandlitorni-intelligendinäraka tunne hakkab küll niiviisi.

8 kommentaari Kellele: “Lihtsad vajadused”

 1. KK said

  Hämmastavalt paljud loevad siiski, uudishimust vist. Meil üks ssuguvõsalinn teeb lausa taaskasutust – lapsed ostavad, loevad läbi ja koguvad paki. Pakk läheb vanavanematele lugemiseks. Nood saadavad loetud lektüüsi maale, kus saavad veel paar peret loetud. Viimane uudis just oli, mida pilat arutati, et keegi teleinimene ehitab neljandat maja 😀 😀 😀
  Nii et loevad. Varastamise osas, eks igasuguseid on. Meil maal jàtab ka postiljon oma ratasel koti tänavale, ma olen mõelnud, et kuidas ta julgeb. Koer võib jalga tõsta ja värske kraam kah sees jah. Aga siin on see enamasti talvine teema. Kui lund palju, on seda käru ilmselt vastik tirida puhastamata hoovi.

  Meeldib

 2. KK said

  Suguvõsaliin ikka, pime on ja ma teki all telefonis kirjutan 🙂

  Meeldib

 3. Klari said

  On inimesi, kes varastavad varastamise pärast. Ükskõik mida. Peaasi, et saaks varastada.

  Meeldib

 4. nodsu said

  Mu tutvusringkonnas loetakse ka aeg-ajalt Kroonikat v Õhtulehte: peamiselt siis, kui me oapresidendi vastuvõtuks valmistume, sest me ikka pingutame, et oleks võimalikult nagu päris, sh ajakirjanduslik pool.

  Meeldib

 5. Teresa said

  Aga kas ta leidis ikka oma Kroonikad üles? Muidu peab äkki ise kinni maksma.

  Meeldib

  • nodsu said

   ma täpselt ei uurinud, aga ta ei olnud eriti murelik. Kui ma õigesti aru saan, siis on neil ajakirju-ajalehti teatava varuga (sest vahel läheb mõni ka teiste vahel kortsu või tikub lund käruserva vahelt sisse ja teeb märjaks vms), et kui midagi juhtub, siis saab vähemalt tagantjärgi ära viia. Tänapäeval ei kirjutata igale eksemplarile aadressi peale, vaid on lihtsalt patakas, mis tuleb õigete aadresside vahel ära jagada. Ja ülemused pidid väga arusaajad olema.

   Meeldib

 6. Madli said

  Imelik, et just kaks, kui keegi suures Kroonikanäljas on, oleks ju ühest piisanud. Mida kahega ikka teha, see ei põle ju ka, et tulehakatiseks sobiks.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: