Ei, mulle ikka meeldib ühistranspordis.

märts 3, 2020

Bussijuht ajas vist selle naisega korraks juba piletimüümise ajal juttu, aga mina hakkasin tähele panema alles siis, kui ta maha läks.

Bussijuht: Vaadake siis ette.
Naine: Ah, eks ma kutsun koera appi.
B: Nad söövad koera ka ära!
N: No seda koera nad ikka ei söö.
B: Kampas söövad!
N: No kui kampas…
B: Hundid ongi kampas!
N: No aitäh siis, nägemist.

12 kommentaari to “Ei, mulle ikka meeldib ühistranspordis.”

 1. nodsu said

  Pärast koduteel, hilisõhtul läksin pargis noortest mööda (nemad olid ka kampas) ja kuulsin hingestatud repliiki:

  “Ja saad aru, enne mõtlema ei hakata, mõtlema ei hakata, kui midagi on juhtunud. Ja oleks, et tavalise inimesega, ei, kuulsa inimesega peab juhtuma!”

  Ja Tapa kohvikus tehti mulle lambist selline soodukas, et müüdi kaks (head) saiakest ühe hinnaga, kusjuures kirjade järgi oli kohvik juba kinni, eks ole. Vbla neil hakkas kahju, et mina tulin söögilootuses, aga neil on köök kinni.

  Täiendasin oma saiaeinet karamelliõllega (väga hästi sobis), aga kangust ei kontrollinud (see oli 6 vol., minu jaoks juba täielik vikat, ma ju tavaliselt joon alkovaba!) ja läksin rongi peale lustlikult tiira-taara, piletimüüja oli kah kuidagi lõbus ja soovis pärast piletimüüki ülevoolavalt: “Rahulikku reisi!”

 2. Kristiina said

  see lugemine tõi naeratuse suule, sobis nii hästi tänasesse halli päeva. Aitäh! 🙂

 3. Rebane said

  ex ore infancium et lactencium 😀
  (see teismeliste suuline kõne)

  ja kui kohvik on peaaegu kinni ja saiu on veel siis on loogiline igati poole hinnaga müüa. kui et solgipange panna.

 4. Kaur said

  Minu lemmik-kirgastav kliendikogemus.
  Tallinn, Sõpruse puiestee Pihkala kohvik / gastronoomia.

  Sõidan varahommikul tööle (Mustamäe suunas) ja mõtlen, et oo, kohvik, võtaks saiakese. Pean kinni, astun sisse ja palun kohvi / saiakest. Proua leti taga ebaleb korraks, aga siis teeb mulle kohvi ja annab saiakese. Aga siis avastan, et oh pekki, mul pole raha! ega kaarti! Proua siis leplikult, et pole hullu, toon päeva peale või homme.

  Välja minnes leian aga kaardi taskust ikkagi üles. Lähen tagasi maksma. Aga siis selgub, et ei saa.
  Miks ei saa?
  – meil on kassa alles kinni.
  Ee mis?
  – no me tegelikult avame kohviku alles kahe tunni pärast…

  Et siis lahke hommikune hädaline võeti vastu ja pmst tehti talle lihtsalt headusest hommikusöök välja.

  No ma kuidagi ja millalgi ikkagi maksin ära ka, eks.

  • nodsu said

   Aga milline mulje sellisest kohast jääb, eks!

   Sugulane kirjeldas korra midagi sarnast Tartu Sodiaagist.

  • nodsu said

   Muide. Pihlaka kohvik on Lääne-Virumaa firma. See Pätsi kohvik, kus mina tihti muretut lahkust kogen, samuti. Kas Lääne-Virus on eriliselt sõbralikud kohvikupidamistavad?

  • Kaur said

   Ei tea, aga Virumaa kohvikutest soovitan ma ekstra soojalt Varja kohvikut. Tallinn – Petseri maantee ääres, teisest Kiviõli ristist paar kilomeetrit edasi, Varjas, paremal pool teed (linna poolt tulles).

 5. Kaur said

  mis Petseri… Peterburi… (punastab)

 6. jryiiiik said

  Mul on üks igav jutuke, mis räägib igavlemisest ja selles on paar lõiku ühistranspordist.

  Ja inimesed! Näiteks hommikune igav bussijuht: olen täiesti kindel, et tal ei olnud ühtki haruldast haigust ega eksootilist hobi. Aga kui peatuses palus keegi paki kolm peatusevahet edasi viia, et seal tuleb teine inimene vastu, võttis bussijuht paki suurema kobinata enda kätte. Mina arvasin, et eurodirektiiv ei luba. Ilmselt ei lubagi, aga no ei jõua iga direktiivi südamesse võtta, onju. Direktiivi asemel võttis bussijuht paki, pani selle enda kõrvale maha ja kolm peatusevahet edasi püüdis leida inimest, keda seal siiski ei olnud. Pakk ei plahvatanud, kõik jäi mõnusalt igavaks. Küllap see jõuab ka kunagi, kuhu vaja, veidi sahmimist on, aga ei midagi ülearu põnevat. Ja nüüd, õhtul, oli ühel tüdrukul sõidurahast mõnikümmend senti puudu. Järjekordne igav bussijuht lasi ta ikka bussi, ilmselt pani oma taskust raha juurde, sest pileti tüdruk sai. Kuna ma istusin eesotsas, siis pakkusin talle neid sente omast taskust, aga tema keeldus (muide, täiesti ettearvatavalt). Ja ühele tädikesele, kes ei teadnud täpselt, kuhu ta minema peab, kus väljuma, juhatas ta õige koha kätte. Enne oli üks reisijatest otsa küll lahti teinud. Ja üks teine tädike ütles väljudes: „Aitäh, aitäh, aitäh, olge terve ja kõike head teile!“ ega silpigi vähem. Ja ühele vene poisile, kes sõitis ainult paar peatusevahet, pakkus bussijuht küsimatagi, et võib peatuda ka seal, kus poisil vaja. Poiss arvas, et pole lugu, aitäh. Sellised pisikesed igavad asjad, igavad tähelepanekud. Aga kuidagi soojad ka. Minu meelest on meil siin, vähemalt väiksemates kohtades, hunnikute viisi igavaid ja väga toredaid inimesi. Olen neid varemgi näinud, nagu ka bussijuhte, kes oma väikest liini sõites toimivad sotsiaalse sidusainena. Mingit suurt narratiivi pole neile inimestele vaja, ei mingit draamat, aga kõik on kuidagi ilus ja soe. Ja neid inimesi, lubage endale öelda, on palju. Nende samm on aeglane, aga kui te mingit statistikanumbrit vaadates väidate, et nad on kadumas, siis eksite. Nad on visad ja igavesed, nende laisad, rahulikud ja heatahtlikud näod sulavad maastikuga ühte, aga nii nagu nad hajuvad, nii ilmuvad nad teises kohas jälle välja, otsekui oleksid seal elanud igaviku algusest saati. Küllap ongi. Nad ei kao mitte kuhugi ja nende aeglases, kõikjale jõudvas sammus on midagi haigutamaajavalt erilist ja nunnut.

  • Kaur said

   Väga tore jutuke 🙂

  • jryiiiik said

   Aitäh!

  • jryiiiik said

   Muide, selle vene poisiga, kes sõitis ainult paar peatusevahet, oli selline lugu, et minu meelest ütles miski tema olekus, et ta läheb pruudi juurde (kuskil Eesti maakohas, tere talv ja mida lõimumist!) ja kõik teavad ja bussijuhi siiras pakkumine peatuda õiges teeotsas tundus ehk pisut liiga keevavereline. Aga mitte irooniline!

   Muidugi, selle oletuseni jõudsin ma mingite ülipisikeste detailide põhjal ja see võib olla täiesti vale. Aga no mõelda ikka võib!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: