Hajameelne professor, teie teenistuses

märts 27, 2020

Käisin öösel jalutamas – öösel ei ole muide mingit probleemi inimestest kahe meetri kaugusele hoida, kui ma just tähenärijaks ei hakka ja nende koduukse taha kloppima ei lähe, et kedagi ikka kindlasti kahe meetri kaugusele saada – ja avastasin koju jõudes, et olen püksid tagurpidi jalga pannud!

See ei ole muidugi nii naljakas nagu see, kui mul oleks püksid tänaval maha kukkunud, aga vaesel ajal on kärbes ka liha.

Pingutan teine kord sellise peene huumoriga rohkem, ma tean, et ma suudan paremini, nagu näiteks siis, kui ma avastasin end valgusfoori taga ootamas, ühes jalas must, teises punane king. Inimesed on murelikud, nalja on vaja!

——————————————————————————-
Paar arhetüüpset hajameelset professorit commedia dell’arte varamust:

No kas pole täpselt nagu mina!

Kui keegi tahab veel commedia maailmaga tutvuda, siis siin on päris hea tutvustav video selle ajaloost; karakteritest (jällegi on Dottore kirjeldus nagu minu pealt maha kirjutatud!) ja nende tüüpilisest füüsilisest tehnikast, siis miimikast ja muidu kehakeelest – mis muide meenutab mulle väga Caspar Schjelbredi klouni-impro kursust – ja häälekasutusest, soovitan ka kaasa teha, siis on lõbusam. Ja siin on üks väike tüüpkarakterite kataloog (poole pealt hakkab selgitav jutt, mis on minu arust igavam, aga ise teate).

Lisaks üks huvitav näide – nähtavasti mingi kursuse lõpuetendus, mulle meeldib, kuidas kursuslased on täiesti häirimatud sellest, et igaüks räägib ise keelt.

12 kommentaari Kellele: “Hajameelne professor, teie teenistuses”

 1. Teresa said

  Sina käid jalutamas öösel, mina varahommikul. Hommikul ei lase valgus magada ja ärkan enne seitset. Koer läheb hea meelega välja. Siis ongi ainult koerajalutajad väljas. Iga teist vaatan suure umbusuga, mis nakataja see veel on.

  Meeldib

 2. ogalik said

  päris tore lingikogu sul siin

  Meeldib

 3. jryiiiik said

  Tihti on juhtunud, et inimesed naeratavad mulle hellalt, mõistvalt, hoolivalt ja siis jõuab mulle kohale, et olen jälle välja minnes endale aluspüksid pähe unustanud.

  Eile kloppisin omleti lahti ja valasin siis mõtlikult selle sisse sortsukese õli. Muutusin veel mõtlikumaks ja paari sekundi pärast valasin sortsukese õli ka pannile.

  Täna läksin vett võtma ja muidugi valasin veeklaasi sortsukese kohvi. Jah, kohv oli ka valmis. Mõtlesin natuke, jõin selle tilga ära, loputasin klaasi ja nii edasi (kohv tassis, vesi klaasis).

  Ootan põnevusega homset.

  Meeldib

  • Kaur said

   Miks ei või õli omleti sisse valada?

   Pannkoogid on pmst sama mis omlett, muna vähem ja piima-jahu rohkem. Ja pannkoogitaignasse segan mina küll õli otse sisse, ja pannile ei pane üldse (või siis ainult enne esimest pannkooki).

   Meeldib

 4. nodsu said

  Ühtlasi on siin jällle vastus Epu kunagise riietumismeemi küsimusele: “Kas riietumine on sulle väljakutse?” Ja Kaur veel küsis, et mismõttes. A katsugu ise välja minna nii, et peas oleks mütsike, mitte püksike, jalas üht värvi kingad ja püksid õigetpidi jalas, siis räägime.

  Meeldib

 5. […] riietumismeemi küsimus “kas riietumine on sinu jaoks väljakutse?”, ikka, ikka, nagu ma varemgi kirjutanud olen, seekord küll teises võtmes). Eriti leitsakuga, kui ei saa kanda nii tihedaid materjale, mis […]

  Meeldib

 6. […] lahked. Või siis oleksin äärepealt täiesti kogemata leiva varastanud. Rääkimata sellest, et riiete selga– ja kingade jalgapanek valmistab mulle […]

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: