Kohalik floora ja fauna

märts 29, 2020

Pungad puhkevad pliraki pläraki, linnud laulavad liraki läraki, päike paistab kut elajas.

Üleeile oli see päev, kus ma panin tänavu esimest korda naati toidu sisse.

Kas need elukad, kes hämariku tulles pargipuude otsas kummist piuksuloomade häält teevad, on mingi kaku pojad? Kõrvukräts? Kodukakk? Raadi pargis, kui keegi neid piukse ise tahab kuulda.

Leevikesi pole paar päeva enam näha olnud, võib-olla läks Lapimaal soojaks ja nad läksid koju tagasi. Tahtsin ennist Ep. käest küsida, et miks leevikesed üldse siin peaks paari heitma, kui nad ju siin ei pesitse. Või pesitsevad?

Käisin poes, rahvast oli hõredalt nii linna peal kui poes endaski. Tänaval mängisin sellist mängu, et kui näen teist inimest ja me hakkame lähenema, siis tuleb enne 10 m kaugusele jõudmist teisele poole teed põigata. Niiviisi lasin slaalomit terve tee.

Jalutasin jõe ääres ja mõtlesin Tolkieni universumile: Tuor oli neli aastat lindprii ja kohtas ainult neid, kelle ta maha lõi, sellele järgnes vist oma pool aastat täies üksinduses uitamist; siis jõudis ta mere äärde ja temaga hakkas rääkima tegelane, kes pmst oli vetevana. Jalutasin jõe ääres ja mõtlesin, et kui ise pool aastat täies üksinduses uidata, hakkaks küllap samuti vete ja puudega rääkima.

Viirusehirmu hea külg on see, et kui meie närviline kass mind ära kräämustab, sest ma silitasin teda valesti, siis on desinfektandid kohe käe pärast võtta. (Ühe kräämustamisega tegi mulle kolme kohta jutid! osav.)

Jõe lähedal parkimisplatsi servas oli surnud vares.

22 kommentaari Kellele: “Kohalik floora ja fauna”

 1. Kaamos said

  Mul käis nõksatus meeltest läbi, tuli meelde aasta, mil vajasin surnud varest nagu leivatükki.
  Naabrinaine lõpuks leidi ühe, oh seda rõõmu!

  Meeldib

 2. laanisto said

  Leevikesed peaksid ikka pesitsema küll Eestis.

  Meeldib

  • Rebane said

   pesitsevad küll. isegi parkides. – mõned on küll võibolla Koola poolsaarelt lõunasse rännanud. ja äkki on üldse nii nagu … misasjad need oldki. musträstad v tihased v põldvarblased. et need keda siin talvel näha on, on soomest siia lõunasse lennanud ja meie omad, kes siin pesitsevad, on ära poola lõunasse lennanud.

   Meeldib

 3. Teresa said

  Inglismaa ja Iirimaa kuningas George III hakkas ka puudega rääkima. Teda peeti hulluks ja eemaldati valitsemisest, aga mõned nutikamad on arvanud, et tegemist oli loomingulise ebakompetentsusega – ta lihtsalt oli valitsemisest tüdinud ja lahendas asja omamoodi. See, et teda vahetevahel kinni seoti, oli muidugi inetu.

  Meeldib

  • nodsu said

   Viimasel ajal olen näinud mitut meemi à la “kui sa karantiini n. päeval hakkad oma taimedega rääkima, on kõik korras. Probleem on sul siis, kui nad hakkavad vastu rääkima”.

   Mina ütlesin selle peale, et hmm. Kui inimene on kodus kinni ja vaevleb üksinduses, kas siis on üldse PROBLEEM, kui taimed temaga rääkima hakkavad, äkki on see hoopis lahendus?

   A. ütles selle peale: “Oleneb, mida nad räägivad. Kui ütlevad “tapa…. tapa… tapa…”, siis ma näen küll probleemi.”

   Meeldib

 4. Teresa said

  Peale naadi võid kasutusele võtta loomulikult nõgesed ja karulaugu, kui sul on. Tegin neist kord pirukat, lisaks muna ja sibul.

  Meeldib

 5. ep said

  Mina käin üsna julgelt ringi. Okei, poes katsun käia harvem ja osta suurem kogus korraga, aga eks kandevõime ja sügavkülmiku puudumine seab omad piirangud.

  Tegelikult tahaksin ma selle haiguse läbi põdeda. Ma saan aru, et mõistlikum on veidi distantsi hoida, et kõik korraga haigeks ei jääks, nii et ma olen nõus numbri võtma ja oma järjekorda ootama. Aga ma arvan, et see haigus on tulnud, et jääda, sellise tavalise viirushaigusena. Põeks läbi, olgu või kopsukahjustusega, ja saaks eluga edasi minna. Või ära surra. See rangete reeglite järgi elamine on lihtsalt nii kohutavalt ahistav. Nii et käsi ma küll pesen (vana harjumus), aga maski ei kanna (sall näo ees on pigem tõrjemaagia) ja tänaval teist inimest nähes üle tee ei lähe. Aegajalt ajan isegi mõne koerajalutajaga juttu, kuigi meie vahel on siis paar meetrit ja selles mõned koerad. Isegi koera käppi ja koonu ei pese pärast väljas käimist.

  Meeldib

  • nodsu said

   ma tegelikult ei karda, et tänaval teisest möödudes nakkus leviks, niipalju kui ma tean, on nii kiiresti kriitilist massi raske üle anda. See slaalom oli rohkem nagu selline mäng.

   Ma ise kardan kõige rohkem seda, et olen ise see asümptomaatiline nakkusekandja ja selle saab minu käest keegi nõrgem.

   Meeldib

  • nodsu said

   ja mul on endal ka juba natuke imelik, miks ma ahistust ei tunne. ma olen mingi kapiintrovert olnud.

   Meeldib

  • nodsu said

   kui sa inimest näha tahad, siis ma võin tulla millalgi sinust kahe meetri kaugusele jalutama, kui koer su välja viib.

   Meeldib

 6. nodsu said

  Aga kas nendest õhtustest ladvapiuksujatest teab keegi midagi?

  (“õhtune ladvapiuksuja” oleks päris hea liiginimi. Kui loomanimede komisjon kokku tuleb ja see nimi ära kuluks, siis võtke, ma pole kade.)

  Meeldib

 7. nodsu said

  Taevane arm. Fauna.

  Ma olen rääkinud, eks ole, kuidas meil on närviline kassike. Selline, kes aeg-ajalt susiseb tühja koha peale.

  Nüüd istun mina siin köögis läpaka taga, joon kohvi, ja mõtlen, et ma nägin vist valesti, sest hiir ju nii jultunult kööki ei tuleks.

  Teisel vaatamisel selgus, et ongi ilus väike hiireke, kes varastab kassi krõbinaid.

  Kass ise magab rahulikult A. kaisus.

  Hiir hakkas mind kartma, jooksis peitu ära.

  Meeldib

  • nodsu said

   tõstsin nüüd kassikrõbinad kõrgele ära ja vaatan, kui mitu korda hiir viitsib käia kontrollimas, kas nad on äkki tagasi tulnud.
   Praegune skoor on 4.

   Meeldib

  • ep said

   Peaks teile oma koera tooma :D. Tema hiirtesse nii ükskõikselt ei suhtu, jahiinstinkt on tal kõva. Aga teie kass ju ka püüdis hiiri?

   Meeldib

  • nodsu said

   Päris palju hiiri on püüdnud teine, aga nähtavasti see ei kehti siis, kui ta magab.

   Ja mulle küll ühest küljest ei meeldi, et hiir nii ülbelt ringi käib, aga teisest küljest on magav kass nii meeldivalt… ebatüütu, et kuidagi ei raatsi seda olukorda lõpetada. Varem või hiljem ärkab ta üles ja hakkab tüütama nii mind kui ka hiirt.

   Meeldib

  • nodsu said

   aint et hiir jättis nüüd sebimise järele, läks vist ka ise magama ära.

   Meeldib

  • nodsu said

   ja seejärel ärkas kass üles, nüüd, kus hiir rahulikult pesas magab.

   See hiir tuli mulle vahepeal nii lähedale, et võta või ise kinni. Mingi 30 cm.

   Meeldib

 8. Teresa said

  Ma täna hommikul vestlesin koeraga jalutades paari inimesega (minu initsiatiivil). Üks proua jalutab igal hommikul. Täna teretasin teda ja küsisin, kas ta käib tööl. Ta eitas kohkunult, aga ütles, et jalutab sellepärast noo vara, et siis on vähem rahvast. Kodu lähedal tervitas üks kõrvaltmaja noormees mind särava naeratusega. Ma ütlesin talle vastu, et kui tore, et inimesed nüüd üksteist märkavad ja kõnetavad, kui peab üksteisest kaugele hoidma.

  Meeldib

 9. puru said

  Faunast. Ma sain eelmisel suvel mingi soodukaga loomapoest kaks suurt, vist 6-kilost kotti kassikrõbinaid. Teise viisin kuuri, et kui esimene otsas, siis võtan sealt. See võis seal olla nii kaks-kolm kuud. Aga kui võtma läksin, siis oli koti põhjas auk ja kott oli tühi mis tühi. No ei teagi, mis liiki kohalikku faunat ma toitsin suvi otsa.Siili igal juhul nähti seal kuuride ümbruses ka mitu korda. Augunärimises kahtlustaks küll kõige rohkem hiiri ja kui neil seal kuskil urud on, siis ilmselt oli hea lähedal varudeks tassida.Talve algupoolel mõningad hiired läksid keldris lõksu ka – ei tea siis, kas varud olid lõppenud või on meil ühed keldrihiired ja teised kuurihiired.

  Meeldib

 10. ogalik said

  Hiir võis see ikka olla. Kas see oli Fred Jüssi või Jaan Kaplinski, kes märkis, kuidas hiir vedas kotitäie riisi terahaaval esikusse kummiku sisse endale varudeks.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: