Flaneerija, kes vilet lööb

aprill 2, 2020

Lugesin Kristallkuuli rabatrügimisest ja nii, nagu ma olen varem mõelnud, et autoga on võimalik ära eksida palju ligipääsmatumasse kohta – või mõtle, kui auto läheb rikki kuskil pärapõrgus, kust jala ei jaksa ära tulla ja autoga enam ei saa -, siis paistab, et ka rahvasummasid on jalgsi kergem vältida. Ma ei saa sattuda olukorda, kus ma olen 60 km sõitnud, leian end rahvakogunemiselt ja on valida, kas sõita kogu see maa tagasi või leppida sülemlemisega. Jalutades näen juba mõnekümne meetri pealt, kus läheb kitsaks, ja saan trajektoori muuta, kõnnin veerand tundi ja leian teise, tühjema pargi või imetlen tühjadel tänavatel rahulikult arhitektuuri.

Üldse (ja kolm korda üle vasema õla sülitades, sest folkloori järgi elavat selle õla taga vanahalv) – huvitav, et Tartu, mis on üsna kompaktne linn, paistab olevat praegu nii kergelt pääsenud. Võiks arvata, et tihedus soodustab nakatumist. Paistab hoopis, et see tihedus soodustab bussisõidu vältimist, see pole kuigi keeruline, kui jalad vähegi kannavad; bussid jäävad nende väheste päralt, kel ei kanna, neid sõidab seal nii kolm tükki korraga, ilusti hõredasti.

Käisin hommikul jälle kolamas, katsetasin, kas saab Roosist diagonaalis üle välja lõigata (saab, aga vahepeal on oht jalgu märjaks teha) ja lõpuks ometi olid soodsad tingimused, et üks kuramuse plastkanister järvest välja õngitseda. Kui ma sinna eelmine kord valges sattusin ja kanistri ära nägin, oli järvel jää peal; kui ma seejärel sulailmaga sattusin, ei leidnud pimedas piisavalt pikka tokki; nüüd oli valge ja sula ja tokk, nüüd sain selle prügi kätte. (Mul on kuidagi tunne, et ma peaks järve natuke teenindama selle eest, et ma seal käia tohin.)

Küsimus: kas omaette ümisemine ja vilistamine aitab teisi – kui ma peaks neid teisi kunagi kuskil nägema – kahe meetri kaugusel hoida?

Võtan videoõpetuste tegemiseks juba kõvasti hoogu. Kui nüüd õpiks veel videotel tarbetuid otsi maha lõikama. Ärge ainult öelge, et “nii lihtne”, ma olen isegi selfit ainult kord elus teinud, kui airbnb profiilipilti vaja oli, ma olen sõna-, mitte pildiinimene! Tagatipuks olen ma oma lauaarvutil linuxi dumbuser, arvuti ise on üks ürgvana ront nullindatest aastatest, ma ei tea, kui jämedat tarkvara ta üldse välja kannatab. Kõige parem, kui saaks otse veebis, sest läpakas jahmerdamine oleks jube tüütu, nagu läbi lukuaugu.

————————————————————————————–
PS: kui pildid juba jutuks tulid, siis Rebane jagas minuga toredat Boredpanda kunstilinki ja lubas avaldada ka oma kommentaari, mis teeb mulle heameelt, sest mulle hirmsasti meeldib tema informaalne keelepruuk.

maütlen, kord 3 kuu jooksul tasub see prokrastineerimissait peagut ära.

üldiselt labasuseni lihtne idee aga hea:

Museums Ask People To Recreate Famous Paintings With Anything They Can Find At Home, Get 35 Hilarious Pics

kahjuks seal orig teoste pealkirju pole, ma mõnda ei teand. numbrite
järgi ei saa viidata, see on laikide järjekorras, aga mumst kõige
paremad on need kus lihtsalt õige näoilmega on saavutatud rabav
sarnasus. isegi kui muidu näojoonte portreelist sarnasust pole. noja
muist on lihtsalt head naljad.

ma ei tea miks ma hakkasin kohe mõtlema et õppevahend kunstiajaloo tunniks.

peaks eesti kunstiga sama tegema. – kindlapeale on tehtudki, aga miksmitte veel.

Lisan omalt poolt Vangoyourselfi lingi.

Et äkki inspireerib kedagi veel.

11 kommentaari Kellele: “Flaneerija, kes vilet lööb”

 1. Rebane said

  “informaalne” on ise selline … noh, pole ta õieti informaalne ega info- misasi? rmaalne? 🙂 no ma ise ütleks pohhuistlik aga see on jälle liiga rop. suulisekõneline? inform… ikka kõlab liiga nagu – inform. eerima. kuidas veel võõrsõnaga öelda ‘labane’? rustikaalne?
  päris tekstis ma soovitaks vist ‘tavapäratu’. – mis tähendab et peaks vist vaheldusemõttes tööd kah tegema… kuigi poes mitte käimine hoiab nii kõvasti raha kokku et saab praktiliselt ilma hakkama. issver ja kui ma lugesin kuidas linnainimesed IGA PÄEV poes käivad… vaeseksed. 😀
  ja kas ainult mulle paistab või on minu avatari asemel tavaliselt koroonaviiruse portree? sellestajast kui google+ kinni pandi ja minu õndsat musta kassi enam ei näidata.

  Meeldib

 2. Teresa said

  Ma üleeile kõnetasin ühte prouat, aga täna hommikul, kui meie teed jälle ristusid, siis ta keeras järsult ära vasakule. Ma tõlgendasin seda, et ta kartis, et ma hakkan jälle rääkima. Õudne lugu ju.

  Meeldib

  • Rebane said

   😀 ma just lugesin vikipeetijast õhu kaudu levivatest patogeenidest ja tegin tervisliku järelduse (täitsa sõltumatult ja enne käesoleva kommentaari lugemist): ära räägi inimestega. nt poes. ära ütle kassatädile tere ja aitäh vaid nooguta lahkelt, hoia suu kinni ja hinga läbi nina. pidu autistide tänavas ühesõnaga. (naeratamine ja noogutamine on ekstravertidele.) eriti kui on kahtlus, et oled asümptomaatiline kandja. – siis sa levitad tegelt suht vähe, ei köhi ega aevasta, niiet levitadki peamiselt rääkimisega, sest mikrotilkadena tatti ikka pritsib. ja juba kujutlen teraapiat sügava lobisemisharjumusega inimestele: kaeva auk maa sisse ja ütle kõik välja mis südamel. nt kuningas midasel on eeslikõrvad! või midaiganes.

   Meeldib

 3. Morgie said

  Ämber pähe.
  Telefonidevideorakendused üldiselt võimaldavad isegi neid otsi maha lõigata, kui on nutitelefon.

  Meeldib

  • nodsu said

   Kui ma seda nutifoni näppisin, mis mul selle asja tarbeks on, ei leidnud lõikamisvarianti. Ka see telefon on muidugi vana ront – piisavalt vana, et teda ei saa enam internetti lasta, sest niipea, kui ta sinna läheb, jõuavad mingid umbeajavad rakendused ennast peale laadida enne, kui jõuab nad ära keelata. Kasutan teda tavaliselt diktofoni ja skännerina.

   Meeldib

 4. jryiiiik said

  “Tead, Nodsu, kui jalakäija niimoodi jalutab ja muretult vilet lööb, läheb tal hinges mõnikord nii kergeks ja selgeks, et tahaks jala käia. Näed, siin südame all tekib see tunne, ei tea, millest see tuleb, aga nii see on!”

  Meeldib

 5. kitty said

  aga mind on nüüd aprilli algusest saadik vaevanud küsimus, kas sa, Notsu, viitad siin otse varblaste-raamatule või on keegi kuskil veel rääkinud vilistavast flaneerijast ja sellele viitate nii sina kui varblased (sest seal oli ju jalakäija, mitte flaneerija)?

  Meeldib

 6. nodsu said

  Viitan-viitan varblastele, tähendab, parafraseerin. jryiiiik ka.

  Mulle meeldib postitustesse selliseid lihavõttemune leidmiseks jätta.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: