Tahan kõike teada

aprill 4, 2020

Hakkasin Vikipeediast sillatüüpide kohta lugema ja nüüd ei anna mulle rahu: Tartu Kaarsild näeb välja üks ühele nagu Vierendeeli tüüpi sild ja ma ei näe ka, mispoolest see sõrestik ei peaks olema Vierendeeli sõrestik. Kas Kaarsild ei olegi kaarsild? Insenerid, appi! Kui ma guugeldasin koos “kaarsild” ja “Vierendeeli”, siis ma selle kohta mingit tulemust ei saanud.

8 kommentaari Kellele: “Tahan kõike teada”

 1. ogalik said

  Vierendeeli sild on üks sõrestiksilla tüüpe ja Vierendeeli sõrestik võib olla, aga ei pea olema selline, et sõrestiku nelinurksete avade ülemised osad moodustavad kokku kaare. Tartu Kaarsild on kaarsild, sest seda kannab betoonist kaar, mis toetub kallastele, ja pole sõrestiksild, sest sellel pole Vierendeeli sõrestikku ja vist üldse mitte mingit nähtavat sõrestikku. Aga Wroclai Ostrow Tumski ämblikusild https://en.wikipedia.org/wiki/Tumski_Bridge on küll sõrestiksild – kui ta nüüd hoopis rippsild pole. Ja täitsa mitu Eesti raudteesilda on ka sõrestiksillad.

  Meeldib

 2. ogalik said

  Sarnasus on pinnapealne ja ainult väga kaugelt vaadates, sest Vierendeeli sillal on silla kummalgi küljel sõrestikud, aga Tartu Kaarsillal pole neid, seal on silla keskel üks pikk betoonist kaar.

  Meeldib

  • nodsu said

   ah, tõesti, ma vaatasin pilte liiga kiiresti. Kui sild on pildistatud hästi otse piki jõge, siis näeb täpselt samasugune välja, sest ei ole näha, kas need püstpulgad on keskel või külgedel.

   Meeldib

 3. Kaur said

  Wikipedia:
  “Vierendeeli sõrestikku kasutas oma projektides USA ehitusinsener August Komendant…”

  Komendandi näitusel räägiti sellest. Ma mõtlesin, et tuttav termin 🙂

  Meeldib

 4. Rebane said

  ma saan iga kord koleda krabaja kui olen sunnitud eestikeelset vikipeediat lugema… kas jube halb keel v kõik viited puudu v misiganes. enne artiklite arvu kampaaniat oleks pidand tegema artiklite hääduse kampaania… parem pane otse ingl k link, või kui soovid, itaalia, küll ma sealt kah mid üles leian. tõsi, kuna estermis polnud sõna ‘truss’ sis vaatasin 1 silmaga seda kah. et sõrestik. vana hea silvet annab et: .. heinapall.. ehit. turvik, (sildav sõrestik), ferm; .. v. t. .. ehit. sõrestikkudega toestama.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: