Lihtsate inimeste lihtsad naljad

aprill 8, 2020

Kirjutasin sellest juba Ritsiku kommentaariumis, sest ta mainis Noad ja vikerkaart, aga nii head nalja ei saa ju ainult ühte kohta jätta.

Nali on selles, et kui ilm.ee lahti teha ja konkreetse linna kohta vaadata, siis näitab ta eri ilmajaamade prognooside tabelit. Ilusti kõrvuti YR, NOAA ja WU. Ja vaat see NOAA, see lubab alati vihma. Või vähemalt rohkem vihma. Kui teised näitavad ühe tilgaga pilve, siis NOAA näitab kahe või kolme tilgaga. Kui teised näitavad täitsa ilma tilgata pilve, siis NOAAl üks tilk ikka on. Ja kui teised lubavad päikesepaistet, siis tema lubab mõnda pilve ikka.

Nupumees see NOAA, talle juba sõrme suhu ei pista!

Ja ükspäev nägin möödaminnes, et mingi uudise juurde on kuskilt vikerkaarepilt laenatud. Arvake, kelle oma? NOAA muidugi!

See on meil kodus ammendamatu nalja ja naeru allikas. Ilmaennustuse vaatamine käib tavaliselt nii:

– Vaata, mis ilm tuleb.
– Üldiselt näitavad kuiva, aga NOAA lubab vihma.
– No muidugi lubab Noa vihma, ihihii!
– Ihihii, jah, kes siis veel, kui mitte Noa!

Kui eriti hästi läheb, veerleb üks meist (tavaliselt mina) naeru pärast põrandal ja siputab jalgu. Ma ütlen teile, see nali ei kulu iialgi ära.

Aga paar päeva tagasi nägin siiski veel naljakamat nalja. Asi algas õigupoolest sellest, et lugesin õudse immuunsüsteemi koomiksit ja läksin XKCD seletamise wikisse vaatama, mis ilus hulktahukapäine patogeen seal oli. Sain teada, et bakteriofaag ja lugesin veel bakteriofaagide kohta põnevat juttu, näiteks, et mõni neist ei tapagi baktereid ära, vaid hakkab nendega koos biokilet ehitama. (A mis mina siis räägin: iga väike viirus unistab, et suureks saades hakkab ta sümbiondiks.)

See selleks. Mu lemmikkoht oli seal selline:

“actual macrophages do not have glaring angry eyes[citation needed]”

Soovin edu viite otsimisel. Keegi peab endale vist selleks veebilehe tegema, kuhu kirjutada “makrofaagidel ei ole kurje põlevaid silmi!”.

——————————————————————–

PS: selline naljatüüp on ehk näide tüüpilisest vikipedistihuumorist, mida Wiredi artikkel muuhulgas kiitis.

Seepeale peaksin ehk soovitama Wikipedia ebatavaliste artiklite kogu, juhuks, kui kellelgi lugemisvara napib.

7 kommentaari Kellele: “Lihtsate inimeste lihtsad naljad”

 1. jryiiiik said

  Mul on nimekiri asjadest, mida ma elu jooksul veel teha või saavutada tahaksin. Näiteks tahaks kellelegi kuklasse hingata. Sain selle mõtte spordireportaaži lugedes.
  Nüüd tahaksin ka näha kuidas keegi selili maas naeru pärast jalgu siputab. Siiani arvasin, et see on mardikate pärusmaa, lubatud, teatud mööndustega, ka kilpkonnadele. Ootan põnevusega.

  Aga postitus ja viited (no oleme ausad, ülejäänute puhul piirdusin teadmisega, et need on, see teadmine mõjus rahustavalt, xkcd vaatasin ära) täidavad mu varase hommikutunni igatahes tüüne rahuloluga. Aitäh.

  Meeldib

 2. jryiiiik said

  Viirustel on mure, see on mõistetav, aga : https://youtu.be/UnSILVWDKL8?t=890

  Meeldib

 3. Teresa said

  Selili maas naerust jalgu siputada ja püksid täis teha, seda on juhtunud. Lavastasime Ülikooli x labori suvepeol mu sõbrantsi ja minu kirjutatud tükki. Meil oli äge armastusstseen, kui pikk pink, millel ma istusin, hakkas tagurpidi pikali vajuma. Haarasin küll lauast kinni, tõmbasin hulga veinipudeleid kaela, aga kukkusin ikka jalad taeva poole

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: