Erinevad võimed

detsember 7, 2021

Mäletate, kuidas ma olen halanud, et ei suuda korralikult lahtreid täita ja muid igavaid asju teha?

Et arvete esitamine on mulle alati raskem kui töö tegemine – töö tegemisel on nagu mingi tegelik mõte: keegi küsis seda minult, järelikult tal on vaja, aga miks ma veel mingi arve pean esitama? ta ju teab, kui palju ma tegin ja kui palju ma ühiku eest raha võtan – “kui palju tegin” on tema enda tellimuses kirjas, “kui palju võtan” – lepingus.

Kunagi ammu mu bakatöö kaitsmisel tekitas komisjonis rõõmsat elevust, kui mu oponent ütles, et ei oska töös ühtegi viga leida, välja arvatud see, et kaane peal on vale aastaarv. Loogiline ju: bakatööd teha oli huvitav, aga mingi aastaarv seal kaane peal, kesse jõuab tähele panna, mis aasta üldse parajasti on.

Nüüd hakkan ma järjekordselt kandideerima selle töö peale, mida ma olen juba aastaid teinud, ja see äratab minus õudust. Mul on vaja kaks komplekti blankette täita ja õigetesse lahtritesse paar sõna kirjutada ja ristikesi teha! Proovitööd on muidugi ka ja eriti üks neist on paras kirves, aga see on normaalne, keeruline tõlge on tavaline raskus, pakub sudoku lahendamisega sarnast mõnu ja mis põhiline, ma tunnen, et selle tõlke headus on minu enda teha. See-eest puuduks mul nagu igasugune kontroll selle üle, et blanketi õigesse kasti õige ristike saaks. Äkki mul läheb käsi valesti? äkki mul läheb poole lehe pealt meelest ära, mis seal pidi olema, ja enne ärasaatmist ei tule meelde? sest see tundub ju nii ebaoluline, kuidas selliseid asju üldse piisavalt kaua meeles hoida, et tehtud saaks? Samamoodi äratab täielikku nõutust see, et ühel proovitöö eksemplaril peab olema minu nimi ja teisel ei tohi olla. Kuskohta ma selle nime üldse kirjutan? Kui ma selle raske asja välja mõtlen, siis kuidas ma meeles pean, et üks eksemplar juba sai selle nime, et ma jumala pärast kogemata teisele ka ei paneks? Aaaahhhhh!

Vot nii on lood.

9 kommentaari Kellele: “Erinevad võimed”

 1. epp said

  I feel your pain.
  Võin tellitud Asja rõõmuga oma töötoas valmis teha, aga ärge mult selle kohta papremajandust nõudke.
  (Ja ärgem unustagem, et ma olen aastaid blankettide täitmise oravarattas tiirelnud, immigratsioonirattas, noh.)

  Meeldib

 2. nodsu said

  Aruanne, kuidas mul läks: suure pingutusega sain blanketid täidetud – nii palju arvutis, kui sai, mõnele neist taheti füüsilist allkirja ja sellest tehtud skänni. Printisin need, millele pidi füüsilise allkirja andma, välja, tegin kastikestesse linnukesi (ka need kastikesed olid sellised, kuhu arvutis linnukesi teha ei saanud) ja panin pookstavid alla.

  Ja siis avastasin, et olen oma telefoninumbri mõlemale lehele valesti kirjutanud ja appi pidi ruttama A. korrektuurijullaga (tema, sest ma ei teadnud, kus see julla on).

  Ta andis mulle head nõu harjutada selle jullaga kõigepealt kuskil vähetähtsa paberi peal, aga kui ta oli vaadanud, kuidas ma sellega käkerdan ja mäkerdan, pakkus ta lõpuks, et valgendab need telefoninumbrid ise ära.

  Sellega sai korda, ep. tuli omakorda oma tahvliga appi ja skännis ära.

  Sain oma dokumendid viimaks saadetud, ise ilgelt rahul, ning seejärel avastasin umbes kohe, et olen nad teele pannud sellelt meiliaadressilt, mida ma oma kontaktaadressiks EI märkinud. Aadressilt, mida ma üritan hoida era- ja tantsuasjade tarvis.

  A noh, siis oli juba hilja, ma arvan, et õigelt aadressilt samade dokumentide uuestisaatmine tooks rohkem segadust kui kasu. Loodetavasti kõlbavad need dokud vastu võtta ka valelt aadressilt, mis siis, et see ei ole nendesamade dokude järgi mu ametlik.

  Meeldib

  • epp said

   Jah, mina ka suhestun. Meil siin on mu mehe töö tõttu ühtepuhku vaja virtuaalselt mingite dokumentidega sebida, mis idee poolest peaksid confidential olema, aga dokude nõudja poolt on asi nii “turvaliseks” keeratud, et lõpptulemusena pole konfidentsiaalsusest mõhkugi järel, peale skännimist ja pildistamist ja jumal teab mida veel.
   Asjaajamised justkui peaksid (üle veebi) paremini ja lihtsamalt toimima, aga reaalis paraku tihtipeale ei toimi.
   P.S. “Korrektuurijulla” on tabav termin.

   Meeldib

   • epp said

    Oops, kommentaar oli mõeldud Kauri kommi vastusena, läks valesse kohta.

    Liked by 1 person

   • nodsu said

    mul pole seekord õnneks etteheiteid sellele, et üle veebi, äärmisel juhul sellele, _kuidas_ üle veebi (näiteks et va välismaalased ei tunnista digiallkirja ja nõuavad selle asemel väljatrükkimist, käsitsi allkirjastamist ja skännimist).

    Postiga oleks ka saanud, aga selleks ajaks, kui ma oma dokudega ühele poole sain, oli postkontori lahtiolekuaega õige napilt järele jäänud; polnud mul seda närvikõdi vaja ja valget paberit kah niipalju polnud, et KÕIK need dokud välja trükkida, ainult nende paari allkirjaga lehe jaoks jätkus.

    Meeldib

 3. _kaur_ said

  Issand kuidas ma selle kõigega suhtestun. Iga lausega. Just nüüd ja praegu. Skännimise asemel pildistasin, otsisin päris peegelkaamera üles selle jaoks.

  Meeldib

  • nodsu said

   ma ükskord ka pildistasin, aga pärast sain viisaka tagasiside, et teinekord palun ikka skännigu, et pildistatud teksti oli halb lugeda, vähemalt kui see oli minu pildistatud.

   Meenus “Proovisõit”, kus Beebilõug kah kähku skännis või pildistas või mis iganes, küll tal käis see alles kergelt ja kiirelt.

   Tagasisidestajale ei olnud mul ka põhjust öelda, et ise süüdi, et halb lugeda – et küsigu normaalseid digiallkirjaga pdf- või mingeid muid dokumente. Sest tema ei otsusta neid asju, aga peab lugema.

   Meeldib

 4. trollike said

  Oijaa, äratundmisrõõm on suur, nii postituse teises kui ka neljandas lõigus… Proovitöö tekst (vähemalt minu keelesuunal) oli iseenesest tore, aga see suur hirm, et kaheksandal lugemisel parandad rõõmsasti mingeid vigu sisse või et ristikesed paned valesse lahtrisse või nime kirjutad valesse kohta, oli küll täiesti halvav.

  Hoian meile kõigile pöialt. 🙂

  Meeldib

 5. […] Seletasin Ritsiku juures, kuidas ma ei oska töid oma peas rahasaamisega kuidagi siduda, aga vat arve esitamist seon küll rahaga ja see tundub ilgelt tüütu. […]

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: