Eluvormid ja võnked

juuli 25, 2022

Ärkasin ja kuulsin akna tagant pladistamist. Mul on paari aasta tagant meeles, kuidas A. päästis vihmaveetünnis ujumiskatseid tegeva noorlinnu. Tõusin üles ja tuikusin asja uurima.

Tünni serval istus kuldnokk. Pistis noka vette ja jõi. Keeras teistpidi, pistis saba vette ja pritsis. Keeras uuesti ümber, pistis noka vette ja jõi. Keeras uuesti ümber, pistis saba vette ja pritsis.

Ma läksin A.-d otsima, et talle ka näidata, aga ei leidnud; kui ma tagasi tulin, ei olnud lind veel lõpetanud. Minu vuajerismil ta oma protseduure katkestada igatahes ei lasknud.

(Tobe hetkemõte: “Minu Vuajerism” kõlab päris hea tiitlina, äkki peaks kasutusele võtma. Veel parem kuninglikus mitmuses muidugi.)

***

Eile käisin aias, tegin seda, ei tea mida, tulin tuppa tagasi ja märkasin alles pool tunnikest hiljem, et olen seelikusaba poriseks määrinud.

Ja see porine serv lõhnas. Tuntavalt, aga mitte ebameeldivalt. Nuusutasin ja mõistatasin. Kuni lõpuks pesin ära, mitte sellepärast, et vastik oleks olnud, vaid seni, kuni see huvitav lõhn seal oli, halvas see mul kogu muu elutegevuse, ma tahtsin aina nuusutada. Selline tuules hõljuv leheke ma olengi, lendlen iga lõhnavinega kaasa! Kust tuul, sealt meel! ja muud õpetlikud ja taunivad sõnad.

Isegi pärast pesu mõistatasin edasi, mis aine see ometi oli ja kas keegi väikeloom pritsis mind märkamatult feromoonidega ja kellel ometi nii huvitavad feromoonid on.

Pool ööd hiljem tuli alles meelde, et ma sõin oma disniprintsess Sammaltuti kuumaasikaid (linnukesed tulid tegid külvitööd noh), ise jalgu- ja seelikutpidi selles põõsajuurimise augus, mida ma niidetud rohuga maatasa püüan täita. Ma olin ennast siloga kokku teinud. Mind ahvatlevad taimeferomoonid! Kas see tähendab, et printsesside kategoorias olen ma Pöial-Liisi?

***

Seletasin Ritsiku juures, kuidas ma ei oska töid oma peas rahasaamisega kuidagi siduda, aga vat arve esitamist seon küll rahaga ja see tundub ilgelt tüütu.

Nii ma vahel mõtlen, kas ma olen mingi tagurpidiants – mu ettekujutuses tahaks normaalsed inimesed ennem neid liigutusi teha, mille eest raha tuleb.

Et tagurpidisus oleks täielisem, on mind viimasel kuul kimbutanud pentsik kõhuvaluhaigus, mille vastu aitavad täiesti ebaloogilised asjad. Täisväärtuslik puu- ja köögiviljade ja marjadega või korralikku valku sisaldav toit on ohtlik. Aga rämpstoidu peal pole häda midagi, söön, saan energiat ja elan edasi. Lisaks aitavad selle kõhuvalu vastu suht lollikindlalt sellised veidrad asjad nagu näiteks punane vein ja mädarõigas. Ma tahaks sellist arsti näha, kes soovitaks kõhuvalupatsiendile kartulikrõpsude, veini ja mädarõika dieeti!

Puuviljandus-marjandus on isegi minu endaga võrreldes tagurpidi – tavaliselt istuvad mulle vähevänged, magusamat sorti marjad ja nooremast peast oli pikk periood, kus ma ei julgenud mustsõstraid süüa – nad lõhnasid minu jaoks nagu oksendamine. Nüüd on juba mitu korda käinud vaarikakõhuvalu, aga mustsõstrad mõjuvad vaata et nagu arstirohi. Keegi on mind ära vahetanud!

A noh, eks igat sugu veidrad muutused saab alati ealiste iseärasuste arvele panna.

14 kommentaari Kellele: “Eluvormid ja võnked”

 1. Marca said

  Töö osas mul sama, et keegi võiks mulle ikka maksta asjade eest, mida mulle meeldib teha. Kui tullakse ütlema, et näe, vastik asi, tee ära, anname raha, siis ma pigem loobuks, aga see on ilmselt “rikka” inimese privileeg.
  Kõhuvalu on mul näiteks avokaadodest, ka koledalt tervislik toit. Ja kõrvetiste vastu aitavad tõesti äädikakrõpsud ja vein. Õlu paraku jah tekitab, eriti mingid kääritamata ja väga gaasilised.

  Meeldib

 2. Teresa said

  Lõhnad on toredad. Covid ehmatas veidi, sest võttis nädalaks lõhnataju ära. Mäletan, kui nõukaajal saime sõbrantsiga mingit Poola kreemi, mis lõhnas nagu sootaimed. Nimetasime seda Margarita nõiakreemiks. Selline tore ehtne lõhn oli.

  Meeldib

 3. Rebane said

  alahappesus miskisugune? ja kerge sooleärritusesündroom. kui kiudainerikkad asjad teevad kõhuvalu ja rämpstoit, mis on über-töödeldud, mitte. mustsõstrapõõsas lõhnab nagu kassipiss.
  aga töö ja raha pole mumst ka kuidagi seotud. eriti muidugi kuna päristöö puhul on ajaline distants nii suur et reaalselt ma tõesti tunnen, et ma nisama, heast südamest teen neile keeletoimetamist ja siis millalgi, täitsa juhuslikult saan kuskilt raha. aga ideaalne elu oleks nagu lehmal. et lihtsalt saad süüa ilma rahata. ilma rahata majandamine, tähendab. ja ilma vaevata – ma üritan mitmendat aastat brokolit kasvatada, aga ikka enamus ikaldub. tõhususe protsent on umbes 1 kuni 20. ja suvine töö tegelt ka ei tundu olevat rahaga seotud – ma niisama kõnnin motsjooni mõttes muuseumi ja lahke inimesena seletan kõigile, kes küsivad, kuidas pääseb jägala joale ja muid asju. ja kuidagi sigineb aegajalt mingi raha kontole, jõelähtme vald on lihtsalt nii helde 🙂

  Meeldib

  • nodsu said

   just nimelt et ajaline distants. Ma teen töö, siis paari kuu pärast võtan end kokku ja teen arve (paar päeva tagasi just tegin maikuu töö eest) ja siis läheb veel kuu kuni kaks, kuni raha tuleb.

   Võimalik, et see kuu-paarine viivitus on ka üks põhjus, miks arveid nii ebamotiveeriv teha on. Teen mingit ekstra tüütut asja ja vahetult tajutavat preemiatki ei tule.

   Meeldib

 4. Selles mõttes, et hakkasin uuesti blogima, vähemalt neil päevil, kui fb mulle bloki pannud on (& praegu on). Ilmselt blogin vahepeal ka, eriti just blokitundlikumail teemadel 🙂 Seega on põhjust Obesega Riiga blogisse nüüd aeg-ajalt uuesti vaadata.

  Meeldib

 5. ogalik said

  Mul kipub ka nii olema, et kui ma teen mingit mind ennast huvitavat tööd, siis töötamise ajal pole meeles, et see on midagi, mille eest ma raha saan – kogu tähelepanu on oluliste üksikasjade peal, mis selles töös lahendamis nõuavad. Aga kui siis töö valmis, tuleb mõne päeva kuni nädala pärast meelde, et jah, nüüd peaks mingit töötasu ootama – sellega läheb tavaliselt veel omajagu aega, selle arve esitamisega.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: