Täiesti ebaoriginaalne postitus kohalikust poliitikast*

oktoober 12, 2022

Kirsiaia raiume maha**, selle asemele ehitame sellise bungalo nagu Kallel ja Anna-Gretal. Ja kui Tümpsa teeb veel rohkem tööd, võib ta lossiaknast kaeda, kuidas kuninga mängumehed hilju vesteldes hilisel ajal klaasmajas joovad rummiga teed, tasa tantsivad automaadid, soojalt sobivad üheskoos nummernukud ja kammerkantaadid, summersaiad ja supermoos. Kuuldub mahedat muusikat ja nagu siidnarmastega naeru, võlvlaed on maalitud täis lillasid asüüria lakkadega hobuseid, igal laual seisab salliga kaetud lamp.Keskööl astub verandale piltilus mees, silmad mustad, habe nugaterav, frakk seljas ja heidab kuningliku pilgu üle oma valduste.

Kedagi alla keskmist sinna ei lasta. Kõik prostad, mühkad, kalavinskid, sussjalad, maavillased, plärud ja plotskid saadetakse pahemat kätt, kus koeradki tulevad ja lakuvad nende paiseid; koha au naturel tuleb neil endal köögis kastrulipõhjas valmis saada.

———————————————————–
* Vt ka Tavainimese juurest klaasmajavestlust.

** Ja aitäh Tavainimesele idee eest.

PS – see kord tuli ka iseenda poolt meelde.

16 kommentaari Kellele: “Täiesti ebaoriginaalne postitus kohalikust poliitikast*”

 1. väga väga naine said

  Vaimustunud kila =)
  Ma kõike ära ei tundnud, aga piisavalt palju, et vaimustunult kilada.

  Meeldib

 2. nodsu said

  sai natuke müratud.

  Meeldib

 3. väga väga naine said

  Haare on ka lai =) Nõukogude multikad, klassikalised kirjandusteosed, klassikalised lastekirjandusteosed, ja siis mingid asjad, mis tulevad tuttavad ette, ma olen raudelt midagi selle rütmiga lugenud ja korduvalt … aga ei tea, mis.

  Meeldib

 4. mustkaaren said

  Koerad lakkusid sõnnikuhunnikul lamava Hiiobi paiseid, kui kuri vanajumal teda taga kiusas, umbes nii…
  Poliitikute seas on rohkem sotsiopaate kui nende hulgas, keda nad esindavad, räägitakse. (See kirsiaia, yliku ja pööbli teema.)

  Meeldib

 5. toomastaliesin said

  ihihii. nii vahva. kuigi pooltest ei saa aru. ei tea ei nummernukke ega rummiga teed, assüüria lakkadega hobuseid ega piltilusat meest.

  Meeldib

 6. nodsu said

  Tahate, ma koostan sisukorra?

  Liked by 1 person

  • väga väga naine said

   Oot, ma vähemalt piltilusat meest vist tean: Meister ja Margarita?
   Kusjuures ma ei ole tgelikult allikas kindel, aga minu meelest oli originaalis-selles tõlkes, mida mina lugesin, “habe kui kin(d)žall”, nii et oletaksin kõnealust meest olevat kuskilt Kaukasuse kandist, Pärsiast-Iraanist või vähemalt Ukrainast – aga kuna mul on ebamäärane tunnemälestus temast kui leekivate silmadega mustajuukselisest, siis pigem mitte Ukrainast.
   Krsiaed – Tshehhov. Bunaglo – “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”. Tümpsa – “Loomade farm”. Lossiaknast kaemine – nõukogude TUhkatriinu multikas. Hilju vesteldes hilisel ajal klaasmajas joovad rummiga teed – ääää …. minu ainus, üldse mitte konkreetne, vaid lihtsalt tunnetuslik tunne “Minu vaarisa ja mina”. tasa tantsivad automaadid, soojalt sobivad üheskoos nummernukud ja kammerkantaadid, summersaiad ja supermoos – ????? midagi teemal Lewis Carroll?
   Kuuldub mahedat muusikat ja nagu siidnarmastega naeru, võlvlaed on maalitud täis lillasid asüüria lakkadega hobuseid, igal laual seisab salliga kaetud lamp – ikka segadus. Ikka “minu vaarisa ja mina” ja Alice peeglitagusel maal ja mingid täiesti kontekstivabad illustratsioonid millelegi, kus tohutu, vist lilla või sinise, ent igatahes tähti täis lakaga kenuskael-suksu kõik segamini. alliga kaetud lamp … krt, vähemalt seda võiksin ikka mäletada! Nii tuttav!
   Kedagi alla keskmist sinna ei lasta. Kõik prostad, mühkad, kalavinskid, sussjalad, maavillased, plärud ja plotskid saadetakse pahemat kätt, – see on … Üheksa muinasjuttu, pikk muinasjutt kassist vististi. kus koeradki tulevad ja lakuvad nende paiseid – Laatsarus vist? Igatahes midagi piiblist. koha au naturel tuleb neil endal köögis kastrulipõhjas valmis saada – ???
   Ainus paralleel on, et Melker tegi kastrulis kala.

   Meeldib

   • väga väga naine said

    Rummiga tee — KUS oli rummiga tee? “Minu vaarisas ja minus” joodi ju hoopis grokki.
    12 tooli? EI, sealt ju hoopis see piltilus mees vist? Aaaaah!

    Meeldib

 7. nodsu said

  Ma nüüd panen siia sisukorra; kes tahab veel mõistatada, ärge seda kommentaari allapoole kerige.
  *
  *
  *
  *
  *
  Kirsiaia raiume maha – VVN ütles ära, Tšehhovi “Kirsiaed”;

  bungalo nagu Kallel ja Anna-Gretal – jälle VVN arvas ära, Lindgreni “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses”.

  Tümpsa teeb veel rohkem tööd – Orwelli “Loomade farm”.

  lossiaknast kaeda – Sojuzmultfilmi 1979.a “Tuhkatriinu” multikas.

  kui kuninga mängumehed hilju vesteldes hilisel ajal klaasmajas jõid rummiga teed, tasa tantsisid automaadid, soojalt sobisid üheskoos nummernukud ja kammerkantaadid, summersaiad ja supermoos. – Alveri “Häire” (avaldatud nt väljaandes “Teosed” 1989, lk 436);

  Kuuldub mahedat muusikat ja nagu siidnarmastega naeru – jälle Alver, aga “Kõmpa”;

  võlvlaed … maalitud täis lillasid asüüria lakkadega hobuseid, igal laual … salliga kaetud lamp. Keskööl astub verandale piltilus mees, silmad mustad, habe nugaterav, frakk seljas ja heidab kuningliku pilgu üle oma valduste. – Bulgakovi “Meister ja Margarita” (1995.a väljaanne, võimalike, et vanas tõlkes oli midagi teisiti; 5. ptk “Oli see alles lugu Gribojedovis”);

  Kedagi alla keskmist sinna ei lasta. Kõik prostad, mühkad, kalavinskid, sussjalad, maavillased, plärud ja plotskid saadetakse pahemat kätt – jälle “Kõmpa”;

  koeradki tulevad ja lakuvad … paiseid – Luuka evangeeliumist vaese Laatsaruse kohta (pikemalt: “Oli üks rikas inimene ja tal oli kombeks rõivastuda purpurisse ja peenlinasesse, pidutsedes päevast päeva rõõmsasti. Aga üks vaene, Laatsarus nimi, oli maas tema värava ees, täis paiseid, ja püüdis oma kõhtu täita leivaraasukestega, mis rikka laualt kukkusid. Kuid koeradki tulid ja lakkusid tema paiseid”);

  koha au naturel köögis kastrulipõhjas – jälle “Meister ja Margarita” (sama Gribojedovi restorani kirjeldav peatükk)

  Sealt viimasest kaalusin ka valuutapoe kohti, sest sealgi olid sikud lammastest eraldatud, aga neid ei andnud küllalt voolavalt sisse põimida.

  Liked by 2 people

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: