Noored

mai 25, 2023

Nüüd on juba kaks korda juhtunud, et keegi noor mees võtab minuga rongis vestluse üles. Eri noormehed! Selle peale võin ma öelda, et “noored mehed tahavad minuga rääkida”, onju?

Esimene kord oli sügisel, sõitsin Tallinna tantsutundi andma, lugesin faksiimiles allikraamatut ja vastasistuja tahtis teada, mis raamat, oli valmis kuulama minu entustiastlikku loba tantsuallikate teemal ja rääkis ise vastu, kuidas õpib ajalugu ja eriti huvitav on Hiina.

Seekord oli väga noor mees (tean, sest vagunisaatja seletas talle, et alla 20-aastastel pole sooduka jaoks õpilaspiletit vaja), alustas sellest, et küsis, kas ta tohib mu kõrval istudes energiajoogi lahti teha, sest see ju lõhnab, ja kui ma lubasin ja kiitsin, et ta küsib, siis rääkis, kust ta just tuleb ja miks magamata on; lõpuks jõudis jutt sinnamaale, mis linnades me käinud oleme ja kuidas kus metroo käib, ja Eesti haldusreform takkapihta. Läks lõpuks oma peatuses maha, öeldes “oli tore”.

Õhtul juhtus hoopis teistmoodi lugu: tegin Tapa pitsakohvikus, mis olevat üle NATO kuulus, kahe rongi vahel aega parajaks (neil on väga mõistlik lahtiolekupoliitika, tähendab, kui rahvast on palju, siis hoiavad kauem lahti, ja nii saan ma tihti ka hilise rongi eel süüa), läksin vetsu, vetsu ukse ees oli jällegi paar noormeest, kes tõmbusid kõrvale, et kas ma tahan minna.

Mina: aga te ise olite ju enne?
Nemad: ei, me ootame hoopis ühte sõpra.

Lähen sisse ja ajan oma tähtsaid asju, ise kuulen läbi ukse, kuidas vetsusappa jõuab uus seltskond, kellega käib umbes samasugune dialoog, ainult et “üks neiu läks juba”.

Pole midagi teha, natuke nagu meelitav, kui minust 15-20 aastat nooremad mehed “neiu” ütlevad, ja isegi mitte sellises pöörduvas kontekstis, kus nad võib-olla mõtleks, et äkki “proua” on liiga vanandav.

Põhiline, et ma olin jälle omast arust üsna vormitult riides (nagu siis, kui mult 30+ vanuses alkoholi ostes dokumenti küsiti). Näen välja sama halb kui noorena ja peetaksegi nooreks!

14 kommentaari Kellele: “Noored”

 1. _kaur_ said

  Kui mu lapsed väikesed ja tasapisi iseseisvumise eas olid, siis tekitasin ma aeg-ajalt itsitamist, andes lapsele raha pihku ja saates nad pargis “tädi käest jäätist ostma”. Nii, et müüja-tädid ise, see tähendab siis hilisteismelised plikad leti taga, ikka kuuleks.

  Meeldib

  • epp5500 said

   Mu vend oli 19, kui ta Linnahalli sissekäigu juures juures mingi rock-kontserdi sissepääsusabas seisis, hoides kinni metallpiirdest. Arvata 15-16 aastane teismeline tütarlaps üritas venna ja piirde vahelt läbi trügida, piiksatades: “onu, võtke oma käsi ära!”.

   Meeldib

  • nodsu said

   kui ma olin mingi 13-14-15, siis harrastasid nooremad sugulased minuga koos väljas käies kõva häälega kräunuda “emme, osta jäätist”. Neist vanim oli minust ainult 2 aastat noorem.

   See läks käima siis, kui keegi tädi meist mööda minnes ükskord nende nooremate kohta ühmas “kus on küll ema silmad,” pidades ilmselgelt silmas mind.

   Meeldib

  • teresa said

   Nooremaks pidamine on tore küll, aga vanemaks mitte eriti. Mul oli ehmatus, kui koos vanema õega suvelaagris booremat õde külastasin ja teda hüüti – tule, su ema ja üks tädi
   tulid. Olin siis 15- aastane.

   Meeldib

 2. Klari said

  Mu parim lugu oli see, kui paar-kolm aastat tagasi Tallinna Maratoni finishis kohtusin ühe toreda 70+ prouaga, kes mulle ütles “no teie ikka käite ju vist küll keskkoolis veel” ja mul oli tükk tegu, et mitte naerma pursata. Viisakalt informeerisin prouat, et saan kohe 40 (ta ehmatas päris ära ja vabandas).

  Meeldib

  • nodsu said

   see on nagu mu lingitud vanas postituses episood ortopeedi juures, kes tahtis teada, ega ma alla 18 ei ole, sest siis saab soodukat.

   Meeldib

   • Klari said

    Pfft, mulle just ortopeed ütles, et vanus on juba sealmaal, et hakkavadki põlved kuluma. Ma olin nagu, ma ei tea, millest te räägite, ma olen 22. Aga tõele au andes tuleb öelda, et ortopeed ei vaadanud mulle isegi mitte otsa, vaid hoopis arvutisse, kust ta vist mu sünniaastat nägi.

    Meeldib

 3. nodsu said

  võimalik, et mul on lihtsalt mingi stabiilne vanus, millega ma alustasin juba põhikoolis ja jätkan ehk veel tükk aega. “emme” varateismelisena ja “neiu” ligi viiekümnesena paneb järeldama, et ilmselt umbes 30 (sest ma usun, et tnp võib ka 30-aastaselt neiuks kvalifitseeruda). ei ole mingi tuulelipp, et iga aasta uus vanus!

  Meeldib

 4. teresa said

  Äkki näevad nad sinus mama-sani.

  Meeldib

 5. kaamos said

  Mu tütrel on lemmiklugu mingist klubiskäigust, kus nad sõbrannaga andsid korvi väga vintis ja väga noorele mehele, kes seepeale pahandas “Ega ma ei olegi teist huvitatud, te olete ilgelt vanad niikuinii, no vähemalt kakskümmend viis!”
  Noorikud olid mõned aastad üle kolmekümne tegelikult ja nad tänasid õnnetut meesinimest seepeale lausa ülevoolavalt komplimendi eest.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: